پروژکتور Epson BrightLink 595WI

پروژکتوری با شدت روشنائی 3300 Lumens و رزولوشن WXGA یا 1280X800 پیکسل و کنتراست بالا و قابلیت اینتراکتیو یا تعاملی و لنز Ultra Short Throw برای ایجاد تصاویری بسیار بزرگ از فاصله ای بسیار کم و کمنتراست و عمر لامپ بالا و ارتباط Wireless

اطلاعات بیشتر

محصول جدید

لطفا تماس بگیرید

1 مورد
آخرین موجودی انبار

- +

افزودن برای مقایسه

 
توضیحات بیشتر

هر آنچه را که یک پروژکتور آموزشی ایده آل باید داشته باشد در این دستگاه جمع شده است. از لنز Ultra Short Throw برای تولید تصاویری بسیار بزرگ از فاصله ای بسیار کم گرفته تا قابلیت تعاملی یا Interactive  تا ارتباط بیسیم یا Wireless و بسیاری ویژگی های دیگر

شدت روشنائی و کنتراست تصویر

بررسی این دستگاه را با شدت روشنائی آن شروع می کنیم. شدت روشنائی این دستگاه 3300 ANSI LUMENS است که عددی متوسط برای این کمیت است. با این شدت روشنائی می توانید به خوبی در محیط های آموزشی و اتاق های کنفرانس کار کنید. تکنولوژی تولید تصویر در این پروژکتور از نوع 3LCD می باشد که کیفیت بسیار بالائی نیز دارد.

کنتراست تصویر در این دستگاه نیز عدد بسیار خوب 10000 به 1 است که تصاویری پر کنتراست را به ارمغان می آورد. کنتراست بالا تر به معنی تصاویری زنده تر می باشد.

در شکل زیر 2 تصویر یکی با کنتراست بالا و یکی با کنتراست پائین نمایش داده شده است.

تصویر سمت راست کنتراست بالاتری دارد و بسیار بهتر به نظر می آید.

رزولوشن تصویر

رزولوشن تصویر در این پروژکتور 1280X800 پیکسل یا WXGA است که در واقع رزولوشن HD یا 1280X720 پیکسل را نیز پوشش می دهد. این رزولوشن دارای Aspect Ratio یا ضریب منظری 16:10 است. به این معنی که نسبت طول به عرض تصویر تشکیل شده روی پرده دارای این نسبت می باشد.

رزولوشن این دستگاه رزولوشن بالا و مناسبی جهت امور آموزشی و اتاق کنفرانس های با کیفیت است.

نکته ی بسیار مهمی در مورد استفاده از پروژکتورهای با رزولوشن بالا وجود دارد. به دلیل اینکه در چنین پروژکتورهائی رزولوشن یا تعداد پیکسل ها بسیار بالاست اگر فاصله ی ناظر تا پرده نمایش بیش از حد زیاد باشد عملا چشم انسان قادر به تفکیک پیکسل ها نمی شود و در واقع همانند این است که تصویر از پروژکتوری با رزولوشن کمتر پخش می شود.

در شکل فوق قطر تصویر بر حسب اینچ بیان شده است. و فاصله از صفحه بر حسب متر می باشد. مثلا برای  پروژکتوری با رزولوشن WXGA و برای تصویری با قطر 100 اینچ یا حدود 2.5 متر فاصله بیننده تا صفحه باید بیشتر از 6 متر باشد.

لنز پروژکتور

این پروژکتور که برای مقاصد آموزشی طراحی شده است دارای ویژگی های جالبی است که به بررسی آنها می پردازیم. مهم ترین مشخصه این ویدئو پروژکتور لنز آن است.سیستم اپتیکی این پروژکتور از نوع Ultra Short Throw است. این به این معنی است که این پروژکتور می تواند از فاصله ای بسیار کم تصویری بسیار بزرگ تولید کند. برای این منظور لازم است ابتدا با مفهوم Throw Ratio آشنا شویم.

نسبت بزرگنمائی یا همان Throw Ratio نسبت بین فاصله پروژکتور تا صفحه نمابش به طول تصویر است.

Throw Ratio حاصل تقسیم d  بر w است.

نسبت بزرگنمائی یا Throw Ratio  این پروژکتور 0.29 است. این به این معنی است که مثلا اگر فاصله پروژکتور تا صفحه نمایش 0.29 متر باشد طول تصویر ایجاد شده روی پرده 1 متر خواهد بود. یا به عبارتی اگر خواهان تصویری به طول 2 متر باشید کافیست پروژکتور را در فاصله فقط 0.58 متری پرده قرار دهید. این نوع پروژکتورها محاسن زیادی دارند. مثلا سایه شخص روی پرده نمایش تشکیل نمی شود. و یا مثلا در مکان هایی که فضای زیادی وجود ندارد همچنان می توان تصویری بزرگ تولید کرد.

همانطور که در شکل فوق ملاحظه می کنید توسط این پروژکتور از فاصله ای بسیار کم می توان تصویری بزرگ تولید کرد. مثلا از فاصله ای حدود 60 سانتی متری از پرده می توان تصویری حدود 2 متر ایجاد کرد.چنین پروژکتورهایی در آموزش بسیار کاربرد دارند زیرا فاصله پروژکتور تا پرده بسیار کم است و سایه ای روی پرده ایجاد نمی شود.قابلیت Interactive یا تعاملی بودن با پروژکتور

دوربینی روی پروژکتور نصب شده که از آن می توان برای قابلیت تعاملی استفاده کرد. به این معنی که طی پروسه ای پروژکتور دوربین را با صفحه نمایش کالیبره کرده و پس از آن پروژکتور همانند یک تخته هوشمند عمل می کند و در واقع شما را از تخته هوشمند بی نیاز می کند. بوسیله قلم مخصوص ارائه شده با پروژکتور می توانید روی صفحه شکل مورد نظرتان را بکشید و در واقع قابلیت های آموزشی را چند برابر کنید. تا 6 دانش آموز همزمان می توانند روی پرده نمایش نقاشی کنند و برای موارد آموزشی از آن استفاده کرد. نکته جالب در مورد این قابلیت دستگاه این است که بدون اتصال به کامپیوتر نیز می توان از این قابلیت استفاده کرد. لازم است برای رسم کردن تصویر روی پرده نمایش باید از قلم های مخصوص ارائه شده با دستگاه استفاده کرد.

عمرلامپ

عمر لامپ این دستگاه عدد بسیار خوب 4000 ساعت در حالت استاندارد است و در حالت Eco تا 6 هزار ساعت نیز افزایش می یابد که بسیار عالی و مطلوب است و می توانید سال ها بدون مشکل با دستگاه کار کنید.

بلند گوی داخلی

این پروژکتور دارای بلندگوی داخلی با قدرت 16 وات از نوع Mono می باشد که قدرت بسیار خوبی دارد و در بسیاری موارد می تواند کمک رسان شما باشد. معمولا پروژکتورهای ارزان قیمت از یک بلندگوی کم توان 2 وات استفاده می کنند که چندام کارآیی ندارد.

درگاه های ارتباطی

این دستگاه همچنین مجهر به در گاه HDMI برای ارتباط با کامپیوتر و دستگاه های پخش Blue-Ray می باشد.

یکی از ویژگی های بسیار اساسی این دستگاه قابلیت اتصال بیسیم یا Wireless آن است که می توانید علاوه بر اتصال کامپیوتر از این طریق دستگاه های هوشمند مانند گوشی های موبایل و تبلت را نیز به پروژکتور ارتباط داده و ارسال اطلاعات کنید.

نصب آسان

به همراه پروژکتور پایه نصب نیز ارائه شده است که براحتی و با اطمینان کامل می توانید پروژکتور را به دیوار متصل کنید. این قطعه جز متعلقات استاندارد دستگاه است.

نتیجه گیری نهائی

این دستگاه همه چیز جهت آموزش و اتاق های کنفرانس را دارد. از لنز Ultra Short Throw گرفته تا ارتباط بیسیم و قابلیت تعاملی و ...

وزن دستگاه 5.5 کیلوگرم است که کمی برای حمل و نقل زیاد است ولی این دستگاه برای حمل و نقل چندان در نظر گرفته نشده است.

اگر با قیمت این دستگاه مشکلی ندارید لحظه ای در خرید آن شک نکنید.


 
مشخصات فنی
مدلEpson BrightLink 595WI
رزولوشن(WXGA(1280X800
تکنولوژی نمایش3LCD
روشنائی3300 Lumens
نسبت کنتراست10000:1
ضریب منظری16:10
نسبت بزرگنمائی( Throw ratio)0.29
عمر لامپ4000/6000ساعت در حالت های Normal/Eco
تنظیم Keystoneعمودی 3+/- درجه و افقی 3+/- درجه
نوع ارتباطHDMI , USB , VGA , Composite , S-Video , LAN
ابعاد150X370X380 میلی متر
وزن5.5 کیلوگرم
لوازم جانبی کابل برق و VGA ریموت کنترل و باتری و پایه دیواری
گارانتی2 سال گارانتی دستگاه و 1 سال گارانتی لامپ آواژنگ

نوشتن نقد و نظر

پروژکتور Epson BrightLink 595WI

پروژکتوری با شدت روشنائی 3300 Lumens و رزولوشن WXGA یا 1280X800 پیکسل و کنتراست بالا و قابلیت اینتراکتیو یا تعاملی و لنز Ultra Short Throw برای ایجاد تصاویری بسیار بزرگ از فاصله ای بسیار کم و کمنتراست و عمر لامپ بالا و ارتباط Wireless

نوشتن نقد و نظر

 
نظظرات:(0)

تاکنون هیچ نقدی از طرف کاربران نوشته نشده.

30 محصول دیگر در این دسته بندی قرار دارد:

مقایسه 0

No products

To be determined Shipping
لطفا تماس بگیرید Total

Check out