پروژکتور Panasonic RZ570

پروژکتوری با تکنولوژی نور لیزر بدون نیاز به تعویض لامپ و فیلتر هوا تا 20 هزار ساعت و قابلیت تعویض لنز و نصب پروژکتور در هر زاویه و موقعیتی با شدت روشنائی 5400 ANSI LUMENS و کنتراست بسیار بالا و رزولوشن WUXGA یا 1920X1200 پیکسل و بسیاری مشخصات حرفه ای دیگر 

اطلاعات بیشتر

محصول جدید

190,000,000 ریال

2 مورد
آخرین موجودی انبار

- +

افزودن برای مقایسه

 
توضیحات بیشتر

در این پروژکتور از لامپ های رایج جهت تولید نور استفاده نشده است. جهت تولید نور از تکنولوژی لیزر استفاده شده و این باعث به وجود آمدن مشخصات برجسته ای شده است.

تصویر فوق نمائی از تکنولوژی استفاده شده در این پروژکتور را نمایش می دهد. یکی از ویژگی های استفاده از تکنولوژی لیزر این است که تا 20 هزار ساعت نیازی به تعویض لامپ و فیلتر هوا نیست و این به این معنی است که هزینه های تعمیر و نگهداری بسیار کاهش خواهد یافت.

همچنین بر خلاف پروژکتورهای معمولی که در طول زمان شدت نورانیت لامپ کاهش می یابد در این پروژکتور چنین اثری دیده نخواهد شد. همچنین تصاویر تولید شده توسط این تکنولوژی بسیار با کیفیت تر از تکنولوژی رایج است. این تکنولوژی همچنین اجازه می دهد که در صورت لزوم پروژکتور به طور مداوم روشن باشد. تکنولوژی تولید تصویر در این پروژکتور از نوع DLP است. 

رزولوشن تصویر 

رزولوشن تصویر در این پروژکتور در واقع WUXGA یا 1920X1200 پیکسل است. این رزولوشن در واقع کمی از روزولوشن FULL HD یا 1920X1080 بیشتر است و این رزولوشن را پوشش می دهد و می توانید تصاویر و فیلم های FHD را نیز پخش کنید. این رزولوشن بالا کیفیت تصویر بسیار فوق العاده ای را به نمایش می گذارد. البته نکته ای در مورد این رزولوشن وجود دارد. و آن رابطه بین اندازه تصویر با فاصله بیننده تا صفحه نمایش است. شکل زیر را ملاحظه کنید.

در واقع اگر فاصله بیننده تا صفحه نمایش بیش از حد زیاد باشد چشم انسان قادر به تفکیک لازم نیست و کیفیت کاهش می یابد. بنابراین لازم است همیشه فاصله بین بیننده تا صفحه نمایش با اندازه تصویر و رزولوشن نسبت درستی داشته باشد. مثلا اگر اندازه تصویر 100 اینچ یا 2.5 متر باشد و رزولوشن تصویر هم FHD باشد فاصله بیننده تا صفحه نمایش بیش تر از 6 متر نباید باشد. در اینصورت بیننده کیفیتی کمتر از FHD را تجربه خواهد کرد. 

شدت روشنائی و کنتراست تصویر 

شدت روشنائی این پروژکتور 5400 ANSI LUMENS است که برای استفاده در سالن های با سایز متوسط مناسب است. با این پروژکتور می توانید تصاویری تا قطر 15 متر نیز تولید کنید. که البته باید محیط به اندازه کافی کم نور باشد. نکته مهم در مورد این پروژکتور شدن نورانیت ثابت آن در طول زمان است. چون لامپی وجود ندارد بنابراین در طول زمان شاهد کاهش نورانیت نیستیم.

کنتراست تصویر نیز در این پروژکتور مقدار بسیار خوب 20000 به 1 است که برای پروژکتوری در این سایز بسیار مناسب است. کنتراست این پروژکتور از نوع Dynamic است و متناسب با شدت هر فریم تصویر نورانیت تصویر تنظیم می شود تا بهترین حالت بازسازی شود. با توجه به رزولوشن بالا و کنتراست بسیار خوبی که این دستگاه دارد برای ساخت سینماهای کوچک نیز این دستگاه می تواند مورد استفاده واقع شود. 

این پروژکتور یک ویژگی بسیار عالی دیگر دارد و آن زوم اپتیکال بسیار قوی آن است. رنج زوم اپتیکال این پروژکتور 2X است که در نوع خود بسیار عالی است و این امکان را به شما می دهد از فاصله ای مشخص تصاویری با ابعاد گوناگون تولید کنید. تصویر زیر 

از دیگر ویژگی های حرفه ای این پروژکتور قابلیت حرکت تصویر و نصب پروژکتور در زاویه دلخواه است. پروژکتورهای حرفه ای قابلیتی به نام Optical Lens Shift دارند که این امکان را می دهد که بدون حرکت دادن پروژکتور تصویر را به سمت بالا و پائین و چپ و راست حرکت داده و دقیقا تصویر را با محل نمایش تنظیم کنیم. این پروژکتور چنین قابلیتی دارد. تصویر فوق 

اما نسبت بزرگنمائی یا Throw Ratio در این پروژکتور بین 1.46 تا 2.94 است. اما نسبت بزرگنمائی با Throw Ratio چیست؟ نسبت بزرگنمائی نسبت فاصله پروژکتور تا صفحه نمایش به طول تصویر ایجاد شده روی صفحه نمایش است. 

دیگر ویژگی بسیار عالی این پروژکتور قابلیت نصب پروژکتور در هر زاویه ای است. پروژکتورهای معمولی را نمی توان بیش از مقدار مشخصی زاویه داد. زیرا این کار باعث می شود عمر لامپ دستگاه به شدت کم شود. اما این پروژکتور این قابلیت را دارد که مثلا پروژکتور را 90 درجه به سمت بالا گرفته و مثلا تصویر را روی سقف تشکیل دهیم.البته برای این کار باید تنظیماتی را درون منوی پروژکتور ست کنیم. 

قابلیت های تصویری 

پاناسونیک در بعضی از ویدئو پروژکتورهای خود قابلیتی به نام Daylight View Technology را قرار داده. این تکنولوژی اجازه می دهد در نور روز و مکان های پرنور تصاویر بهتر دیده شوند و کنتراست تصویر چندان کاهش نیابد. تصویر زیر این تکنولوژی را بهتر توضیح می دهد. 

این پروژکتور همچنین در نمایش تصاویر پزشکی نیز کاربرد دارد. در یک حالت تصویری که شبیه به استاندارد پزشکی DICOM PART14  است تصاویر X-ray خیلی واضح تر دیده می شوند. 

قابلیت پخش 3D 

این پروژکتور بوسیله عینک های Active قابلیت پخش محتویات سه بعدی را فراهم می کند.

می توانید توسط اتصال به دستگاه Blue Ray شخصی تان اقدام به پخش تصاویر سه بعدی کنید. همچنین این دستگاه از رنج وسیعی از فرمت های 3 بعدی پشتیبانی می کند که این موارد عبارت اند از Frame Sequential , Frame Packing , side by side , top and bottom

قابلیت کار 24 ساعته و 7 روز هفته

از آنجائیکه در ساختمان این پروژکتور از لامپ استفاده نشده است این دستگاه می تواند بصورت 24 ساعته روشن باشد و بدون هیچ مشکلی کار کند. 

قابلیت چینش چند صفحه نمایش متصل به هم 

این قابلیت امکان کنار هم قرار دادن چند پروژکتور و ایجاد تصویری عریض را فراهم می کند. که البته در این پروژکتور این کار توسط سخت افزار انجام می شود و پیچیدگی های نرم افزاری وجود ندارد. 

تصحیحات هندسی جهت نمایش تصویر روی صفحهات غیر تخت

با استفاده از این ویژگی می توانید روی صفحات خمیده مثل صفحات سیلندری و یا کروی تشکیل تصویر دهید و تصویر دچار اعوجاج نشود. این تنظیمات کاملا توسط سخت افزار پروژکتور انجام می شود و احتیاج به نرم افزاری نیست. 

درگاه های ارتباطی 

یکی از مشکلات رایج در سیستم های پروژکتوری استفاده از کابل های با طول بلند است. وقتی طول کابل HDMI و یا VGA زیاد باشد نویز می تواند کیفیت تصویر را به شدت کاهش دهد. در این نسل از پروژکتور تکنولوژی جدیدی به نام  Digital Link معرفی شد. با این تکتولوژی می توانید تصاویر و اطلاعات را با استفاده از یک کابل CAT5e به پروژکتور منتقل کنید. نکته جالب اینجاست که طول کابل می تواند تا 100 متر باشد و این ویژگی بسیار ارزشمندی است. در بسیاری مواقع فاصله کامپیوتر تا پروژکتور ممکن است زیاد باشد و این تکنولوژی در این مواقع می تواند بسیار مفید باشد. 

می توانید از طریق ارتباط LAN پروژکتور را به کامپیوتر متصل کنید و آن را کنترل کنید. همچنین رنج وسیعی از درگاه های ارتباطی در این پروژکتور تعبیه شده است. 

نتیجه گیری 

مشخصه اصلی این دستگاه وجود لامپ لیزری و بی نیاز بودن از رسیدگی به دستگاه تا مدت زمانی بسیار طولانی است. رزولوشن بالای این دستگاه نیز بسیار وسوسه انگیز است. در واقع در دنیای پروژکتورها این رزولوشن بیشترین مقدار رزولوشن در قیمت های معقول است. رزولوشن های بالاتر قیمت های بسیار بالاتری دارند و در بسیاری از مواقع از دسترس خارج اند. در یک کلام این دستگاه را چنین می توان خلاصه کرد جواهری برای یک عمر استفاده. این دستگاه البته برای کاربردهای سینمای حرفه ای ساخته نشده است. ولی با توجه به رزولوشن بالا و کنتراست خوبی که دارد می تواند در سینماهای کوچک مورد استفاده قرار گیرد. 


 
مشخصات فنی
مدلPanasonic RZ570
رزولوشن(XGA(1024X768
تکنولوژی نمایشDLP
روشنائی5400 ANSI LUMENS در مرکز تصویر و 5200 ANSI LUMENS در گوشه ها
نسبت کنتراست20000:1
فاصله کانونی لنز21.5-43 میلی متر
ضریب منظری16:10
نسبت بزرگنمائی( Throw ratio)1.46-2.94
تکنولوژی لامپLaser
عمر لامپ20000 ساعت
تنظیم Keystoneعمودی +/- 40 درجه و افقی +/- 20 درجه
خارج محور بودن تصویر (Projection Offset)از +64 درصد تا -44 درصد عمودی و از +34 درصد تا -27 درصد افقی
نوع ارتباطHDMI , DVI , VGA , LAN , Digital Link , Audio , Video USB
ابعاد498X168X492 میلی متر
وزن16.3 کیلوگرم
لوازم جانبیکابل برق و VGA و ریموت کنترل و باطری

نوشتن نقد و نظر

پروژکتور Panasonic RZ570

پروژکتوری با تکنولوژی نور لیزر بدون نیاز به تعویض لامپ و فیلتر هوا تا 20 هزار ساعت و قابلیت تعویض لنز و نصب پروژکتور در هر زاویه و موقعیتی با شدت روشنائی 5400 ANSI LUMENS و کنتراست بسیار بالا و رزولوشن WUXGA یا 1920X1200 پیکسل و بسیاری مشخصات حرفه ای دیگر 

نوشتن نقد و نظر

 
نظظرات:(0)

تاکنون هیچ نقدی از طرف کاربران نوشته نشده.

30 محصول دیگر در این دسته بندی قرار دارد:

مقایسه 0

No products

To be determined Shipping
لطفا تماس بگیرید Total

Check out