پروژکتور Panasonic EX12K

پروژکتوری حرفه ای با شدت روشنائی 13 هزار ANSI LUMENS مناسب سالن های بزرگ و نمایش های ویژه با قابلیت کنترل زوم و فوکوس از روی ریموت کنترل و رنج وسیعی از لنزها 

اطلاعات بیشتر

محصول جدید

لطفا تماس بگیرید

این محصول در انبار موجود نیست

افزودن برای مقایسه

 
توضیحات بیشتر

مهمترین مشخصه این پروژکتور شدت روشنائی آن است. شدت روشنائی این پروژکتور که بواسطه 2 لامپ پرقدرت تامین می شود 13 هزار ANSI LUMENS است. چنین شدت بالائی برای امور حرفه ای مانند Projection Mapping و یا نمایش در ابعاد بسیار بزرگ مثلا تا 15 متر در قطر مناسب است. این پروژکتور به نسبت شدت نوری که تولید می کند چندان سنگین نیست ( حدود 28 کیلوگرم) و می توان از آن در موقعیت های متفاوتی استفاده کرد. یکی از کاربردهای عالی این دستگاه می تواند پروژه های Projection Mapping باشد. با استفاده از این تکنیکی روی سطوح هندسی تصاویری متناسب با آن تولید کرده و جلوه های بصری بسیار زیبایی می توان تولید کرد. نمونه ای از یک پروژه Projection Mapping را ملاحظه می کنید.

همچنین از این دستگاه و برادر بزرگترش مدل EX16K می توانید در کنسرت ها و چنین مواردی استفاده کرد. 

کنتراست تصویر در این پروژکتور نسبت بسیار خوب 4000 به 1 است که برای چنین شدت تصویری بسیار عالی به نظر می رسد. تکنولوژی تولید تصویر در این پروژکتور از نوع 3LCD است. در پروژکتورهای نوع LCD اصولا تولید شدت روشنائی بالا و کیفیت رنگ بالا همزمان کار آسانی نیست. در این پروژکتور علاوه بر استفاده از 3 پنل LCD بخشی نیز برای کنترل رنگ زرد درنظر گرفته شده است که کیفیت رنگ و در نهایت کیفیت تصویر را به شدت افزایش می دهد. 

سیستم پردازش تصویر کاملا 10 بیت استفاده شده در این پروژکتور باعث افزایش کیفیت چشمگیر تصاویر شده است. 

رزولوشن تصویر 

رزولوشن تصویر در این پروژکتور XGA یا 1024X768 پیکسل است. شاید در نگاه اول چنین رزولوشنی کم به نظر آید اما باید توجه داشت که این دستگاه برای چه مواردی طراحی شده است. لین دستگاه اصولا برای نمایش فیلم با رزولوشن بالا در سینماها طراحی نشده است. از این دستگاه به خوبی می توان در کنسرت ها ، پروژه های Projection Mapping ، نمایش در فضای باز و چنین مواردی استفاده کرد. در چنین استفاده هائی آنچه که بیشتر اهمیت دارد شدت روشنائی تصویر است و نه رزولوشن تصویر .زیرا فراموش نکنید که رزولوشن تصویر فاکتوری وابسته به اندازه تصویر و فاصله صفحه نمایش تا بیننده است. ممکن است پروژکتور شما کیفیت FULL HD داشته باشد ولی از فاصله ای مشخص تفاوتی بین این رزولوشن و رزولوشن های کمتر نیست. به تصویر زیر دقت کنید.

شکل فوق رابطه بین رزولوشن با اندازه تصویر و فاصله بیننده تا صفحه را نمایش می دهد. مثلا در رزولوشن FULL HD برای تصویری با قطر 100 اینچ یا 2.5 متر فاصله ناظر تا صفحه نباید از حدود 6 متر بیشتر باشد در غیر اینصورت ناظر کیفیت کمتری را مشاهده خواهد کرد. پس مثلا در یک کنسرت که بینندگان فاصله زیادی تا تصویر پشت صحنه دارند آنچه که مهم تر است شدت روشنادی است تا رزولوشن تصویر. 

عمر لامپ و نگهداری دستگاه 

همانطور که پیش تر توضیح دادیم این دستگاه دارای 2 لامپ است و این شدت نور توسط 2 لامپ پرقدرت تامین می شود. وجود 2 لامپ این امکان را می دهد که اگر در حین کار یکی از لامپ ها از کار بیافتد وقفه ای در نمایش ایجاد نمی شود و فقط مقداری شدت نور کاهش می یابد. همچنین می توانید به دلخواه یکی از لامپ ها را خاموش کنید تا عمر دستگاه و زمان تعویض لامپ افزایش یابد. 

عمر لامپ دستگاه بین 2 هزار ساعت تا 6 هزار ساعت بسته با اینکه از هر دو لامپ و یا فقط از یکی از لامپ ها استفاده کنید متغیر است.

فیلتر هوای این پروژکتور تا 12 هزار ساعت نیاز به تعویض ندارد و از این رو بدون مشکل سال ها می توانید با دستگاه کار کنید. 

زوم اپتیکال و لنز قابل تعویض 

این پروژکتور قابلیت تعویض لنز دارد . پروژکتورهای معمولی چنین قابلیتی ندارند. البته این ویژگی ممکن است هیچ گاه به کار شما نیاید یعنی شما این پروژکتور را تهیه می کنید و از آن در مکانی ثابت استفاده می کنید. ولی جهت آشنائی با این قابلیت ادامه مطلب را ملاحظه کنید. در پروژکتورها فاکتوری به نام Throw Ratio یا نسبت بزرگنمائی وجود دارد که تعیین می کند اندازه تصویر تشکیل شده روی پرده برای فاصله ای مشخص چه اندازه است. نسبت بزرگنمائی نسبت فاصله پروژکتور تا پرده نمایش به طول تصویر تشکیل شده روی پرده است. هرچه این عدد کوچکتر باشد تصویر تشکیل شده روی پرده برای فاصله ای مشخص بزرگ تر است و برعکس. 

این دستگاه بدون لنز ارائه می شود و کاربر می تواند متناسب با نیاز خود لنز با نسبت بزرگنمائی یا Throw Ratio مناسب خود را تهیه کند. جالب است بدانید برای این پروژکتور چندین لنز از نسبت بزرگنمائی 0.8 تا 9 طراحی و ساخته شده است و می تواند لنز متناسب با نیازتان را تهیه کنید. لنزهای این دستگاه الکترونیکی بوده و میزان زوم و فوکوس را می توانید بصورت الکترونیکی تنظیم کنید. 

از دیگر ویژگی های حرفه ای این پروژکتور قابلیت حرکت تصویر و نصب پروژکتور در زاویه دلخواه است. پروژکتورهای حرفه ای قابلیتی به نام Optical Lens Shift دارند که این امکان را می دهد که بدون حرکت دادن پروژکتور تصویر را به سمت بالا و پائین و چپ و راست حرکت داده و دقیقا تصویر را با محل نمایش تنظیم کنیم. این پروژکتور چنین قابلیتی دارد. 

دیگر ویژگی بسیار عالی این پروژکتور قابلیت نصب پروژکتور در هر زاویه ای است. پروژکتورهای معمولی را نمی توان بیش از مقدار مشخصی زاویه داد. زیرا این کار باعث می شود عمر لامپ دستگاه به شدت کم شود. اما این پروژکتور این قابلیت را دارد که مثلا پروژکتور را 90 درجه به سمت بالا گرفته و مثلا تصویر را روی سقف تشکیل دهیم.البته برای این کار باید تنظیماتی را درون منوی پروژکتور ست کنیم. 

این دستگاه همچنین دارای رنج وسیعی از درگاه های ارتباطی است. یکی از این درگا ه ها LAN می باشد. از طریق این ارتباط می توانید دستگاه را از راه دور کنترل کنید.

نتیجه گیری 

اگر به دنبال دستگاهی با شدت روشنائی بسیار بالا می گردید این دستگاه بدون شک یکی از بهترین انتخاب هاست. این مدل به همراه برادر بزرگتر خود یعنی مدل EX16K دستگاه هائی با شدت روشنائی بسیار بالا و در عین حال قیمتی منطقی هستند. از این دستگاه که به همراه رنج بسیار وسیعی از لنزها با نسبت یزرگنمائی های مختلف عرضه می شود در بسیاری از کاربردها مانند Projection Mapping و یا در سالن های بزرگ و کنسرت ها و یا چنین مواردی به خوبی می توان استفاده کرد. وزن این دستگاه 28 کیلوگرم است و به نسبت شدت روشنائی بالا وزن نسبتا کمی دارد و می تواند قابل حمل نیز تلقی گردد. 

 
مشخصات فنی
مدلPanasonic EX12K
رزولوشن(XGA(1024X768
تکنولوژی نمایش3LCD
روشنائی13000 ANSI LUMENS
نسبت کنتراست4000:1
ضریب منظری4:3
نسبت بزرگنمائی( Throw ratio)لنزهای جانبی مختلف از 0.8 تا 9
عمر لامپ2000/3000 ساعت در حالت های Normal/Eco
تنظیم Keystoneعمودی و افقی +/- 40 درجه
نوع ارتباطUSB , LAN , VGA , HDMI , DVI
ابعاد538.5X268X757 میلی متر
وزن28 کیلوگرم
لوازم جانبیکابل برق، ریموت کنترل ، باتری ریموت کنترل

نوشتن نقد و نظر

پروژکتور Panasonic EX12K

پروژکتوری حرفه ای با شدت روشنائی 13 هزار ANSI LUMENS مناسب سالن های بزرگ و نمایش های ویژه با قابلیت کنترل زوم و فوکوس از روی ریموت کنترل و رنج وسیعی از لنزها 

نوشتن نقد و نظر

 
نظظرات:(0)

تاکنون هیچ نقدی از طرف کاربران نوشته نشده.

30 محصول دیگر در این دسته بندی قرار دارد:

مقایسه 0

No products

To be determined Shipping
لطفا تماس بگیرید Total

Check out