پروژکتور Panasonic DZ780

پروژکتوری سالنی با رزولوشن WUXGA یا 1920X1200 پیکسل ، تکنولوژی DLP ، شدت روشنائی 7000  ANSI LUMENS ، قابلیت تعویض لنز و چرخش 360 درجه ای پروژکتور مناسب سالن های متوسط تا بزرگ 

اطلاعات بیشتر

محصول جدید

265,000,000 ریال

2 مورد
آخرین موجودی انبار

- +

افزودن برای مقایسه

 
توضیحات بیشتر

بررسی این پروژکتور را با رزولوشن آن شروع می کنیم. رزولوشن یا کیفیت تصویر این پروژکتور عدد بسیار بالای 1920X1200 پیکسل یا همان WUXGA است. این رزولوشن حتی از FULL HD هم بالاتر است و در واقع بالاترین رزولوشنی است که در میان پروژکتورهای معمولی موجود در بازار وجود دارد.

نکته ی بسیار مهمی در مورد استفاده از پروژکتورهای با رزولوشن بالا وجود دارد. به دلیل اینکه در چنین پروژکتورهائی رزولوشن یا تعداد پیکسل ها بسیار بالاست اگر فاصله ی ناظر تا پرده نمایش بیش از حد زیاد باشد عملا چشم انسان قادر به تفکیک پیکسل ها نمی شود و در واقع همانند این است که تصویر از پروژکتوری با رزولوشن کمتر پخش می شود. اصولا اگر فاصله ی ناظر تا پرده بیش از سه برابر ارتفاع یا عرض تصویر باشد در چنین رزولوشن بالائی چشم قادر به تفکیک درست و تمام پیکسل ها نمی شود. شکل زیر را ملاحظه کنید. 

در نمایش گرهای 4k  این نسبت 1.5 برابر است. بنابراین اگر این پروژکتور را انتخاب می کنید باید توجه داشته باشید که ناظرین باید به اندازه کافی به تصویر نزدیک باشند. البته اگر به اندازه کافی نزدیک باشند کیفیت تصویر بسیار بالا و خوش آیندی را تجربه می کنند. 

در تصویر فوق رایطه بین رزولوشن و فاضله و قطر تصویر را مشاهده می کنید. مثلا اگر رزولوشن تصویر شما 1920X1200 پیکسل باشد و قطر تصویر تولید شده روی پرده 100 اینچ یا 2.5 متر باشد فاصله شما تا تصویر باید حدود 4 متر باشد بیشتر از این کم کم چشم قادر به تفکیک صحیح پیکسل ها نیست. 

شدت روشنائی این پروژکتور 7000 ANSI LUMENS است که این روشنائی برای سالن های متوسط تا بزرگ کافی به نظر می رسد.همچنین کنتراست تصویر نسبت 3000 به 1 است که تصاویری با کیفیت را تولید می کند. با چنین شدت روشنائی می توان در شرایط مناسب تصاویری با قطرحتی تا 15 متر تولید کرد. 

صدای فن 

به لطف طراحی دقیق جریان هوا و فن خنک کننده صدای مزاحم (نویز) تولید شده توسط این دستگاه بسیار کم و در حدود 30 دسیبل است. پروژکتور از قسمت زیرین هوا را دریافت کرده و هوای خروجی از قسمت پشت خارج می شود. این طراحی باعث کاهش نویز تولیدی شده است. 

Dynamic RGB Booster 

این ویژگی که باعث افزایش کیفیت تصویر می شود تکنولوژی جدیدی است که در این پروژکتور به کار گرفته شده است. تصاویر فریم به فریم بررسی می شوند و با توجه به شدت روشنائی و رنگشان تغییراتی اعمال می شود. 

جدا از رزولوشن تصویر فاکتورهای دیگری نیز در کیفیت دخیل هستند. پاناسونیک در بعضی از ویدئو پروژکتورهای خود قابلیتی به نام Daylight View Technology را قرار داده. این تکنولوژی اجازه می دهد در نور روز و مکان های پرنور تصاویر بهتر دیده شوند و کنتراست تصویر چندان کاهش نیابد. تصویر زیر این تکنولوژی را بهتر توضیح می دهد. 

این پروژکتور همچنین در نمایش تصاویر پزشکی نیز کاربرد دارد. در یک حالت تصویری که شبیه به استاندارد پزشکی DICOM PART14  است تصاویر X-ray خیلی واضح تر دیده می شوند. 

قابلیت Waveform Monitor 

هنگامیکه سطح خروجی منبع تولید کننده سیگنال به دلیل کیفیت منبع و یا ارتباطات کابل نوسان می کند تراز سیاهی و سفیدی تصویر به درستی نمایش داده نمی شود با این پروژکتور می توانید شکل موج ورودی را به صورت اتوماتیک یا دستی تنظیم کرده و کیفیت تصویر را افزایش دهید. 

تکنولوژی های پیشرفته جهت تولید تصاویر با کیفیت عالی

سیستم مدیریت رنگ 3 بعدی 

کنترل شارپنس پویا 

کاهش نویز دیجیتال

کنترل صحنه هوشمند

تطابق کامل با sRGB

زوم اپتیکال و لنز قابل تعویض 

این پروژکتور قابلیت تعویض لنز دارد . پروژکتورهای معمولی چنین قابلیتی ندارند. البته این ویژگی ممکن است هیچ گاه به کار شما نیاید یعنی شما این پروژکتور را تهیه می کنید و از آن در مکانی ثابت استفاده می کنید. ولی جهت آشنائی با این قابلیت ادامه مطلب را ملاحظه کنید. در پروژکتورها فاکتوری به نام Throw Ratio یا نسبت بزرگنمائی وجود دارد که تعیین می کند اندازه تصویر تشکیل شده روی پرده برای فاصله ای مشخص چه اندازه است. نسبت بزرگنمائی نسبت فاصله پروژکتور تا پرده نمایش به طول تصویر تشکیل شده روی پرده است. هرچه این عدد کوچکتر باشد تصویر تشکیل شده روی پرده برای فاصله ای مشخص بزرگ تر است و برعکس. در این پروژکتور لنز استاندارد آن دارای نسبت بزرگنمائی بین 1.7 تا 2.4 است. این لنز علاوه بر رنج وسیع زوم قابلیت تشکیل تصویر در اندازه های متفاوتی را برایتان ایجاد می کند. عدد 1.7 در نسبت بزرگنمائی این پروژکتور به این معنی است که مثلا اگر 1.7 متر از صفحه نمایش فاصله داشته باشیم طول تصویر ایجاد شده روی پرده 1 متر خواهد بود.  Panasonic تعدادی لنز را به شکل اضافی برای این پروژکتور طراحی و ساخته است که اگر به نسبت های بزرگنمائی دیگری احتیاج دارید می توانید از آنها استفاده کنید. در واقع لنزهائی با Throw Ratio بین 0.35 تا 8.6 را می توانید توسط لنزهای اضافی در تولید کنید.

 همانطور که ملاحظه می کنید این پروژکتور علاوه بر لنز های با نسبت بزرگنمائی های مختلف دارای لنزی با نسبت بزرگنمائی 0.38 است که در واقع قابلیت تولید تصویر از فاصله ای بسیار نزدیک را دارد. این لنز می تواند از فاصله ای 0.38 متر تصویری با طول 1 متر تولید کند که قابلیت فوق العاده ایست. این لنز در واقع در رده لنزهای Ultra Short Throw است. 

مثلا یکی از کاربردهای بسیار جالب این لنز ایجاد صفحه های تبلیغاتی در ویترین فروشگاه هاست. 

نصب 

از دیگر ویژگی های حرفه ای این پروژکتور قابلیت حرکت تصویر و نصب پروژکتور در زاویه دلخواه است. پروژکتورهای حرفه ای قابلیتی به نام Optical Lens Shift دارند که این امکان را می دهد که بدون حرکت دادن پروژکتور تصویر را به سمت بالا و پائین و چپ و راست حرکت داده و دقیقا تصویر را با محل نمایش تنظیم کنیم. این پروژکتور چنین قابلیتی دارد. 

دیگر ویژگی بسیار عالی این پروژکتور قابلیت نصب پروژکتور در هر زاویه ای است. پروژکتورهای معمولی را نمی توان بیش از مقدار مشخصی زاویه داد. زیرا این کار باعث می شود عمر لامپ دستگاه به شدت کم شود. اما این پروژکتور این قابلیت را دارد که مثلا پروژکتور را 90 درجه به سمت بالا گرفته و مثلا تصویر را روی سقف تشکیل دهیم.البته برای این کار باید تنظیماتی را درون منوی پروژکتور ست کنیم. 

نگهداری دستگاه 

این دستگاه دارای 2 لامپ است. یعنی نور این پروژکتور توسط 2 لامپ تامین می شود. همچنین می توانید یکی از لامپ ها خاموش کنید اگر به حداکثر روشنائی دستگاه احتیاج دارید. عمر لامپ دستگاه در حالت 2 لامپ و حالت Normal در حدودو 4000 ساعت است. ولی می توان عمر لامپ را در حالت یک لامپ ECo به 12000 ساعت نیز افزایش داد. 

همچنین بواسطه 2 لامپ بودن دستگاه می توانید آن را بصورت 24 ساعت و 7 روز هفته استفاده کنید. یعنی در مواردی که نیاز به روشن بودن دائمی دستگاه باشد می توانید از این حالت استفاده کنید. در این حالت لامپ ها طی زمان بندی خاصی خاموش و روشن می شوند و این قابلیت را فراهم می کنند. 

قابلیت چینش چند صفحه نمایش متصل به هم 

این قابلیت امکان کنار هم قرار دادن چند پروژکتور و ایجاد تصویری عریض را فراهم می کند. که البته در این پروژکتور این کار توسط سخت افزار انجام می شود و پیچیدگی های نرم افزاری وجود ندارد. 

تصحیحات هندسی جهت نمایش تصویر روی صفحهات غیر تخت

با استفاده از این ویژگی می توانید روی صفحات خمیده مثل صفحات سیلندری و یا کروی تشکیل تصویر دهید و تصویر دچار اعوجاج نشود. این تنظیمات کاملا توسط سخت افزار پروژکتور انجام می شود و احتیاج به نرم افزاری نیست. 

نرم افزار Geometry Manager Pro 

این نرم افزار که رایگان نیز می باشد جهت اتصال چند پروژکتور به یکدیگر و ایجاد یک تصویر یکپارچه استفاده می شود. به این تکنیک Multi Projector می گویند. با استفاده از این تکنیک تصاویری با رزولوشن های بسیار بالا می توان تولید کرد. 

درگاه های ارتباطی 

یکی از مشکلات رایج در سیستم های پروژکتوری استفاده از کابل های با طول بلند است. وقتی طول کابل HDMI و یا VGA زیاد باشد نویز می تواند کیفیت تصویر را به شدت کاهش دهد. در این نسل از پروژکتور تکنولوژی جدیدی به نام  Digital Link معرفی شد. با این تکتولوژی می توانید تصاویر و اطلاعات را با استفاده از یک کابل CAT5e به پروژکتور منتقل کنید. نکته جالب اینجاست که طول کابل می تواند تا 100 متر باشد و این ویژگی بسیار ارزشمندی است. در بسیاری مواقع فاصله کامپیوتر تا پروژکتور ممکن است زیاد باشد و این تکنولوژی در این مواقع می تواند بسیار مفید باشد. 

می توانید از طریق ارتباط LAN پروژکتور را به کامپیوتر متصل کنید و آن را کنترل کنید. همچنین رنج وسیعی از درگاه های ارتباطی در این پروژکتور تعبیه شده است. 

این دستگاه پروژکتوری ارزان قیمت نیست. رزولوشن بالائی دارد و برای کاربردهای خاصی طراحی و ساخته شده است. اگر دنبال یک پروژکتور سالنی می گردید به اعتقاد ما این گزینه ی مناسبی نیست. در واقع قرار دادن این دستگاه در یک سالن و استفاده ساده از آن نوعی شکنجه برای این دستگاه به حساب می آید. از این دستگاه در مواردی که رزولوشن بالا احتیاج است به خوبی می توان استفاده کرد. همچنین برای مواردی مثل Multi Projector بسیار مناسب است. نمایش فیلم و تصاویر FHD نیز از توانائی های  این دستگاه بسیار ارزشمند است. در آخر اگر مشکل مالی ندارید در انتخاب این دستگاه شک نکنید. 

 
مشخصات فنی
مدلPanasonic DZ780
رزولوشن(WUXGA(1920X1200
تکنولوژی نمایشDLP
روشنائی7000 ANSI LUMENS
نسبت کنتراست3000:1
ضریب منظری16:10
نسبت بزرگنمائی( Throw ratio)1.7-2.4 لنز استاندارد* لنز جانبی 0.8-1 * لنز جانبی 1.3-2 * لنز جانبی 2.4-3.7 * لنز جانبی 3.7-5.6 * لنز جانبی 5.5-8.9 * لنز جانبی 0.8* لنز جانبی 0.39
عمر لامپبین 4000 ساعت در حالت دو لامپ Normal تا 12000 ساعت در حالت تک لامپ Eco
تنظیم Keystoneعمودی +/- 40 درجه ، افقی +/- 15 درجه
خارج محور بودن تصویر (Projection Offset)0 درجه در حالت استاندارد و قابل تنظیم از +50 درصد تا -13 درصد عمودی و بین +30 درصد تا -10 درصد افقی
نوع ارتباطHDMI , VGA , DVI , LAN , S-video
ابعاد498X175X521 میلی متر
وزن17.8 کیلوگرم
لوازم جانبیکابل برق و ریموت کنترل

نوشتن نقد و نظر

پروژکتور Panasonic DZ780

پروژکتوری سالنی با رزولوشن WUXGA یا 1920X1200 پیکسل ، تکنولوژی DLP ، شدت روشنائی 7000  ANSI LUMENS ، قابلیت تعویض لنز و چرخش 360 درجه ای پروژکتور مناسب سالن های متوسط تا بزرگ 

نوشتن نقد و نظر

 
نظظرات:(0)

تاکنون هیچ نقدی از طرف کاربران نوشته نشده.

30 محصول دیگر در این دسته بندی قرار دارد:

مقایسه 0

No products

To be determined Shipping
لطفا تماس بگیرید Total

Check out