پروژکتور Panasonic EZ770

پروژکتوری با کیفیت تصویر WUXGA یا 1920X1200 پیکسل ، شدت روشنائی 6500 ANSI LUMENS ، لنز قابل تعویض و قابلیت چرخش 360 درجه ای دستگاه و قابلیت Digital Link و چندین قابلیت حرفه ای دیگر مناسب سالن های متوسط تا بزرگ

اطلاعات بیشتر

محصول جدید

لطفا تماس بگیرید

2 مورد
آخرین موجودی انبار

- +

افزودن برای مقایسه

 
توضیحات بیشتر

بررسی این پروژکتور را با رزولوشن آن شروع می کنیم. رزولوشن یا کیفیت تصویر این پروژکتور عدد بسیار بالای 1920X1200 پیکسل یا همان WUXGA است. این رزولوشن حتی از FULL HD هم بالاتر است و در واقع بالاترین رزولوشنی است که در میان پروژکتورهای معمولی موجود در بازار وجود دارد.

نکته ی بسیار مهمی در مورد استفاده از پروژکتورهای با رزولوشن بالا وجود دارد. به دلیل اینکه در چنین پروژکتورهائی رزولوشن یا تعداد پیکسل ها بسیار بالاست اگر فاصله ی ناظر تا پرده نمایش بیش از حد زیاد باشد عملا چشم انسان قادر به تفکیک پیکسل ها نمی شود و در واقع همانند این است که تصویر از پروژکتوری با رزولوشن کمتر پخش می شود. اصولا اگر فاصله ی ناظر تا پرده بیش از سه برابر ارتفاع یا عرض تصویر باشد در چنین رزولوشن بالائی چشم قادر به تفکیک درست و تمام پیکسل ها نمی شود. شکل زیر را ملاحظه کنید. 

در نمایش گرهای 4k  این نسبت 1.5 برابر است. بنابراین اگر این پروژکتور را انتخاب می کنید باید توجه داشته باشید که ناظرین باید به اندازه کافی به تصویر نزدیک باشند. البته اگر به اندازه کافی نزدیک باشند کیفیت تصویر بسیار بالا و خوش آیندی را تجربه می کنند. 

در تصویر فوق رایطه بین رزولوشن و فاصله و قطر تصویر را مشاهده می کنید. مثلا اگر رزولوشن تصویر شما 1920X1200 پیکسل باشد و قطر تصویر تولید شده روی پرده 100 اینچ یا 2.5 متر باشد فاصله شما تا تصویر باید حدود 4 متر باشد بیشتر از این کم کم چشم قادر به تفکیک صحیح پیکسل ها نیست. 

شدت روشنائی این پروژکتور 6500 ANSI LUMENS است که این روشنائی برای سالن های متوسط  کافی به نظر می رسد.همچنین کنتراست تصویر نسبت 5000 به 1 است که تصاویری با کیفیت را تولید می کند. با چنین شدت روشنائی می توان در شرایط مناسب تصاویری با قطرحتی تا 10 متر تولید کرد. 

جدا از رزولوشن تصویر فاکتورهای دیگری نیز در کیفیت دخیل هستند. پاناسونیک در بعضی از ویدئو پروژکتورهای خود قابلیتی به نام Daylight View Basic Technology را قرار داده. این تکنولوژی اجازه می دهد در نور روز و مکان های پرنور تصاویر بهتر دیده شوند و کنتراست تصویر چندان کاهش نیابد. تصویر زیر این تکنولوژی را بهتر توضیح می دهد. 

یکی دیگر از ویژگی های تصویری این پروژکتور قابلیت اتصال دو منبع تصویر به این پروژکتور است. با اتصال دو ورودی تصویر می توانید همزمان هر دو تصویر را در حالت Side By Side یا در حالت تصویر در تصویر ببینید. 

این پروژکتور همچنین در نمایش تصاویر پزشکی نیز کاربرد دارد. در یک حالت تصویری که شبیه به استاندارد پزشکی DICOM PART14  است تصاویر X-ray خیلی واضح تر دیده می شوند. 

همچنین این پروژکتور همانند بسیاری از دستگاه های سطح بالا  امکان تنظیم دقیق رنگ را به کاربر می دهد. 

زوم اپتیکال و لنز قابل تعویض 

این پروژکتور قابلیت تعویض لنز دارد . پروژکتورهای معمولی چنین قابلیتی ندارند. البته این ویژگی ممکن است هیچ گاه به کار شما نیاید یعنی شما این پروژکتور را تهیه می کنید و از آن در مکانی ثابت استفاده می کنید. ولی جهت آشنائی با این قابلیت ادامه مطلب را ملاحظه کنید. در پروژکتورها فاکتوری به نام Throw Ratio یا نسبت بزرگنمائی وجود دارد که تعیین می کند اندازه تصویر تشکیل شده روی پرده برای فاصله ای مشخص چه اندازه است. نسبت بزرگنمائی نسبت فاصله پروژکتور تا پرده نمایش به طول تصویر تشکیل شده روی پرده است. هرچه این عدد کوچکتر باشد تصویر تشکیل شده روی پرده برای فاصله ای مشخص بزرگ تر است و برعکس. در این پروژکتور لنز استاندارد آن دارای نسبت بزرگنمائی بین 1.7 تا 2.8 است. این لنز علاوه بر رنج وسیع زوم قابلیت تشکیل تصویر در اندازه های متفاوتی را برایتان ایجاد می کند. عدد 1.7 در نسبت بزرگنمائی این پروژکتور به این معنی است که مثلا اگر 1.7 متر از صفحه نمایش فاصله داشته باشیم طول تصویر ایجاد شده روی پرده 1 متر خواهد بود. و چون نسبت تصویر در این رزولوشن 4 به 3 است ارتفاع یا عرض تصویر نیز 0.75 متر خواهد بود. Panasonic تعدادی لنز را به شکل اضافی برای این پروژکتور طراحی و ساخته است که اگر به نسبت های بزرگنمائی دیگری احتیاج دارید می توانید از آنها استفاده کنید. در واقع لنزهائی با Throw Ratio بین 0.8 تا 7.2 را می توانید توسط لنزهای اضافی در تولید کنید. شکل زیر نشان می دهد که چگونه با استفاده از لنزهای جانبی می توانید از فواصل مختلف تصویر مشخصی را تولید کنید. 

لنزهای این دستگاه همگی قابلیت تنظیم فوکوس و زوم را به شکل الکترونیکی دارند.

نصب 

از دیگر ویژگی های حرفه ای این پروژکتور قابلیت حرکت تصویر و نصب پروژکتور در زاویه دلخواه است. پروژکتورهای حرفه ای قابلیتی به نام Optical Lens Shift دارند که این امکان را می دهد که بدون حرکت دادن پروژکتور تصویر را به سمت بالا و پائین و چپ و راست حرکت داده و دقیقا تصویر را با محل نمایش تنظیم کنیم. این پروژکتور چنین قابلیتی دارد. 

دیگر ویژگی بسیار عالی این پروژکتور قابلیت نصب پروژکتور در هر زاویه ای است. پروژکتورهای معمولی را نمی توان بیش از مقدار مشخصی زاویه داد. زیرا این کار باعث می شود عمر لامپ دستگاه به شدت کم شود. اما این پروژکتور این قابلیت را دارد که مثلا پروژکتور را 90 درجه به سمت بالا گرفته و مثلا تصویر را روی سقف تشکیل دهیم.البته برای این کار باید تنظیماتی را درون منوی پروژکتور ست کنیم. 

نگهداری دستگاه 

تعمیر و نگهداری این دستگاه نیز بسیار ساده است. عمر لامپ آن حدود 4500 ساعت است که برای چنین پروژکتوری بسیار خوب است. هنگامی که تنظیم Lamp Power روی حالت اتوماتیک باشد پروژکتور به شکل هوشمند شدت روشنائی تصویر را متناسب با تصویر تنظیم کرده و از این طریق تا 27 درصد مصرف کاهش می یابد. همچنین تنظیمات رنگ نیز به شکل اتوماتیک تنظیم خواهد شد. 

فیلتر هوای این پروژکتور دارای عمر 15000 ساعت است که بسیار عالی است و یک عمر بدون مشکل برای شما کار خواهد کرد. همچنین تعویض لامپ و فیلتر هوا در این پروژکتور بسیار ساده انجام می شود. 

درگاه های ارتباطی 

یکی از مشکلات رایج در سیستم های پروژکتوری استفاده از کابل های با طول بلند است. وقتی طول کابل HDMI و یا VGA زیاد باشد نویز می تواند کیفیت تصویر را به شدت کاهش دهد. در این نسل از پروژکتور تکنولوژی جدیدی به نام  Digital Link معرفی شد. با این تکتولوژی می توانید تصاویر و اطلاعات را با استفاده از یک کابل CAT5e به پروژکتور منتقل کنید. نکته جالب اینجاست که طول کابل می تواند تا 100 متر باشد و این ویژگی بسیار ارزشمندی است. در بسیاری مواقع فاصله کامپیوتر تا پروژکتور ممکن است زیاد باشد و این تکنولوژی در این مواقع می تواند بسیار مفید باشد. 

می توانید از طریق ارتباط LAN پروژکتور را به کامپیوتر متصل کنید و آن را کنترل کنید. 

جمع بندی 

پروژکتوری با امکانات بسیار گسترده مناسب سالن های متوسط تا بزرگ . رزولوشن بالای این دستگاه کیفیت بینظیری را ایجاد می کند و تصاویری بسیار لذت بخش می آفریند. قابلیت تعویض لنز آن نیز دست شما را برای هرگونه ابعادی باز می گذارد. البته این پروژکتور برای استفاده سینمائی به نظر می رسد کنتراست لازم را ندارد. اما در مواردی که حساسیت زیادی در این مورد وجود نداشته باشد می توان از این دستگاه برای این منظور نیز استفاده کرد. 

 
مشخصات فنی
مدلPanasonic EZ770
رزولوشن(WUXGA(1920X1200
تکنولوژی نمایش3LCD
روشنائی6500 ANSI LUMENS
نسبت کنتراست5000:1
ضریب منظری16:10
نسبت بزرگنمائی( Throw ratio)لنز استاندارد 1.7-2.8 * لنز جانبی 0.8-1* لنز جانبی 1.3-1.7* لنز جانبی 2.8-4.6* لنز جانبی 4.6-7.2* لنزجانبی 0.8
عمر لامپ4500 ساعت در حالت Eco
تنظیم Keystoneعمودی +/- 40 درجه افقی +/- 30 درجه
خارج محور بودن تصویر (Projection Offset)خارج محور بودن تصویر 0 درجه تنظیم تصویر +/- 50 درجه عمودی تنظیم تصویر +/- 10 درجه افقی
نوع ارتباطHDMI , DVI , VGA , S-Video , Audio In , LAN
ابعاد530X177X445 میلیمتر
وزن10.6 کیلوگرم با لنز استاندارد
لوازم جانبیکابل برق و VGA و ریموت کنترل

نوشتن نقد و نظر

پروژکتور Panasonic EZ770

پروژکتوری با کیفیت تصویر WUXGA یا 1920X1200 پیکسل ، شدت روشنائی 6500 ANSI LUMENS ، لنز قابل تعویض و قابلیت چرخش 360 درجه ای دستگاه و قابلیت Digital Link و چندین قابلیت حرفه ای دیگر مناسب سالن های متوسط تا بزرگ

نوشتن نقد و نظر

 
نظظرات:(0)

تاکنون هیچ نقدی از طرف کاربران نوشته نشده.

30 محصول دیگر در این دسته بندی قرار دارد:

مقایسه 0

No products

To be determined Shipping
لطفا تماس بگیرید Total

Check out