پروژکتور Panasonic RZ670

پروژکتوری با تکنولوژی نور لیزر بدون نیاز به تعویض لامپ و فیلتر هوا تا 20 هزار ساعت و قابلیت تعویض لنز و نصب پروژکتور در هر زاویه و موقعیتی با شدت روشنائی 6500 ANSI LUMENS و کنتراست بسیار بالا و رزولوشن WUXGA یا 1920X1200 پیکسل و بسیاری مشخصات حرفه ای دیگر 

اطلاعات بیشتر

محصول جدید

لطفا تماس بگیرید

2 مورد
آخرین موجودی انبار

- +

افزودن برای مقایسه

 
توضیحات بیشتر

در این پروژکتور از لامپ های رایج جهت تولید نور استفاده نشده است. جهت تولید نور از تکنولوژی لیزر استفاده شده و این باعث به وجود آمدن مشخصات برجسته ای شده است.

تصویر فوق نمائی از تکنولوژی استفاده شده در این پروژکتور را نمایش می دهد. یکی از ویژگی های استفاده از تکنولوژی لیزر این است که تا 20 هزار ساعت نیازی به تعویض لامپ و فیلتر هوا نیست و این به این معنی است که هزینه های تعمیر و نگهداری بسیار کاهش خواهد یافت.

همچنین بر خلاف پروژکتورهای معمولی که در طول زمان شدت نورانیت لامپ کاهش می یابد در این پروژکتور چنین اثری دیده نخواهد شد. همچنین تصاویر تولید شده توسط این تکنولوژی بسیار با کیفیت تر از تکنولوژی رایج است. این تکنولوژی همچنین اجازه می دهد که در صورت لزوم پروژکتور به طور مداوم روشن باشد. تکنولوژی تولید تصویر در این پروژکتور از نوع DLP است. 

رزولوشن تصویر 

رزولوشن تصویر در این پروژکتور در واقع WUXGA یا 1920X1200 پیکسل است. این رزولوشن در واقع کمی از روزولوشن FULL HD یا 1920X1080 بیشتر است و این رزولوشن را پوشش می دهد و می توانید تصاویر و فیلم های FHD را نیز پخش کنید. این رزولوشن بالا کیفیت تصویر بسیار فوق العاده ای را به نمایش می گذارد. البته نکته ای در مورد این رزولوشن وجود دارد. و آن رابطه بین اندازه تصویر با فاصله بیننده تا صفحه نمایش است. شکل زیر را ملاحظه کنید.

در واقع اگر فاصله بیننده تا صفحه نمایش بیش از حد زیاد باشد چشم انسان قادر به تفکیک لازم نیست و کیفیت کاهش می یابد. بنابراین لازم است همیشه فاصله بین بیننده تا صفحه نمایش با اندازه تصویر و رزولوشن نسبت درستی داشته باشد. مثلا اگر اندازه تصویر 100 اینچ یا 2.5 متر باشد و رزولوشن تصویر هم FHD باشد فاصله بیننده تا صفحه نمایش بیش تر از 6 متر نباید باشد. در اینصورت بیننده کیفیتی کمتر از FHD را تجربه خواهد کرد. 

شدت روشنائی و کنتراست تصویر 

شدت روشنائی این پروژکتور 6500 ANSI LUMENS است که برای استفاده در سالن های با سایز متوسط مناسب است. با این پروژکتور می توانید تصاویری تا قطر 15 متر نیز تولید کنید. که البته باید محیط به اندازه کافی کم نور باشد. نکته مهم در مورد این پروژکتور شدن نورانیت ثابت آن در طول زمان است. چون لامپی وجود ندارد بنابراین در طول زمان شاهد کاهش نورانیت نیستیم.

کنتراست تصویر نیز در این پروژکتور مقدار بسیار خوب 10000 به 1 است که برای پروژکتوری در این سایز بسیار مناسب است. کنتراست این پروژکتور از نوع Dynamic است و متناسب با شدت هر فریم تصویر نورانیت تصویر تنظیم می شود تا بهترین حالت بازسازی شود. 

زوم اپتیکال و لنز قابل تعویض 

این پروژکتور قابلیت تعویض لنز دارد . پروژکتورهای معمولی چنین قابلیتی ندارند. البته این ویژگی ممکن است هیچ گاه به کار شما نیاید یعنی شما این پروژکتور را تهیه می کنید و از آن در مکانی ثابت استفاده می کنید. ولی جهت آشنائی با این قابلیت ادامه مطلب را ملاحظه کنید. در پروژکتورها فاکتوری به نام Throw Ratio یا نسبت بزرگنمائی وجود دارد که تعیین می کند اندازه تصویر تشکیل شده روی پرده برای فاصله ای مشخص چه اندازه است. نسبت بزرگنمائی نسبت فاصله پروژکتور تا پرده نمایش به طول تصویر تشکیل شده روی پرده است. هرچه این عدد کوچکتر باشد تصویر تشکیل شده روی پرده برای فاصله ای مشخص بزرگ تر است و برعکس.

در این پروژکتور لنز استاندارد آن دارای نسبت بزرگنمائی بین 1.7 تا 2.4 است. این لنز علاوه بر رنج وسیع زوم قابلیت تشکیل تصویر در اندازه های متفاوتی را برایتان ایجاد می کند. عدد 1.7 در نسبت بزرگنمائی این پروژکتور به این معنی است که مثلا اگر 1.7 متر از صفحه نمایش فاصله داشته باشیم طول تصویر ایجاد شده روی پرده 1 متر خواهد بود.  Panasonic تعدادی لنز را به شکل اضافی برای این پروژکتور طراحی و ساخته است که اگر به نسبت های بزرگنمائی دیگری احتیاج دارید می توانید از آنها استفاده کنید. در واقع لنزهائی با Throw Ratio بین 0.38 تا 8.6 را می توانید توسط لنزهای اضافی در تولید کنید.

 همانطور که ملاحظه می کنید این پروژکتور علاوه بر لنز های با نسبت بزرگنمائی های مختلف دارای لنزی با نسبت بزرگنمائی 0.38 است که در واقع قابلیت تولید تصویر از فاصله ای بسیار نزدیک را دارد. این لنز می تواند از فاصله ای 0.38 متر تصویری با طول 1 متر تولید کند که قابلیت فوق العاده ایست. این لنز در واقع در رده لنزهای Ultra Short Throw است. 

مثلا یکی از کاربردهای بسیار جالب این لنز ایجاد صفحه های تبلیغاتی در ویترین فروشگاه هاست. 

نصب 

از دیگر ویژگی های حرفه ای این پروژکتور قابلیت حرکت تصویر و نصب پروژکتور در زاویه دلخواه است. پروژکتورهای حرفه ای قابلیتی به نام Optical Lens Shift دارند که این امکان را می دهد که بدون حرکت دادن پروژکتور تصویر را به سمت بالا و پائین و چپ و راست حرکت داده و دقیقا تصویر را با محل نمایش تنظیم کنیم. این پروژکتور چنین قابلیتی دارد. 

دیگر ویژگی بسیار عالی این پروژکتور قابلیت نصب پروژکتور در هر زاویه ای است. پروژکتورهای معمولی را نمی توان بیش از مقدار مشخصی زاویه داد. زیرا این کار باعث می شود عمر لامپ دستگاه به شدت کم شود. اما این پروژکتور این قابلیت را دارد که مثلا پروژکتور را 90 درجه به سمت بالا گرفته و مثلا تصویر را روی سقف تشکیل دهیم.البته برای این کار باید تنظیماتی را درون منوی پروژکتور ست کنیم. 

در واقع این پروژکتور را در هر وضعیتی که مناسب بدانید می توان نصب کرد. 

قابلیت های تصویری 

پاناسونیک در بعضی از ویدئو پروژکتورهای خود قابلیتی به نام Daylight View Technology را قرار داده. این تکنولوژی اجازه می دهد در نور روز و مکان های پرنور تصاویر بهتر دیده شوند و کنتراست تصویر چندان کاهش نیابد. تصویر زیر این تکنولوژی را بهتر توضیح می دهد. 

این پروژکتور همچنین در نمایش تصاویر پزشکی نیز کاربرد دارد. در یک حالت تصویری که شبیه به استاندارد پزشکی DICOM PART14  است تصاویر X-ray خیلی واضح تر دیده می شوند. 

قابلیت چینش چند صفحه نمایش متصل به هم 

این قابلیت امکان کنار هم قرار دادن چند پروژکتور و ایجاد تصویری عریض را فراهم می کند. که البته در این پروژکتور این کار توسط سخت افزار انجام می شود و پیچیدگی های نرم افزاری وجود ندارد. 

تصحیحات هندسی جهت نمایش تصویر روی صفحهات غیر تخت

با استفاده از این ویژگی می توانید روی صفحات خمیده مثل صفحات سیلندری و یا کروی تشکیل تصویر دهید و تصویر دچار اعوجاج نشود. این تنظیمات کاملا توسط سخت افزار پروژکتور انجام می شود و احتیاج به نرم افزاری نیست. 

نرم افزار Geometry Manager Pro 

این نرم افزار که رایگان نیز می باشد جهت اتصال چند پروژکتور به یکدیگر و ایجاد یک تصویر یکپارچه استفاده می شود. به این تکنیک Multi Projector می گویند. با استفاده از این تکنیک تصاویری با رزولوشن های بسیار بالا می توان تولید کرد. 

درگاه های ارتباطی 

یکی از مشکلات رایج در سیستم های پروژکتوری استفاده از کابل های با طول بلند است. وقتی طول کابل HDMI و یا VGA زیاد باشد نویز می تواند کیفیت تصویر را به شدت کاهش دهد. در این نسل از پروژکتور تکنولوژی جدیدی به نام  Digital Link معرفی شد. با این تکتولوژی می توانید تصاویر و اطلاعات را با استفاده از یک کابل CAT5e به پروژکتور منتقل کنید. نکته جالب اینجاست که طول کابل می تواند تا 100 متر باشد و این ویژگی بسیار ارزشمندی است. در بسیاری مواقع فاصله کامپیوتر تا پروژکتور ممکن است زیاد باشد و این تکنولوژی در این مواقع می تواند بسیار مفید باشد. 

می توانید از طریق ارتباط LAN پروژکتور را به کامپیوتر متصل کنید و آن را کنترل کنید. همچنین رنج وسیعی از درگاه های ارتباطی در این پروژکتور تعبیه شده است. 

نتیجه گیری 

این دستگاه پروژکتوری ارزان قیمت نیست. رزولوشن بالائی دارد و برای کاربردهای خاصی طراحی و ساخته شده است. اگر دنبال یک پروژکتور سالنی می گردید به اعتقاد ما این گزینه ی مناسبی نیست. در واقع قرار دادن این دستگاه در یک سالن و استفاده ساده از آن نوعی شکنجه برای این دستگاه به حساب می آید. از این دستگاه در مواردی که رزولوشن بالا احتیاج است به خوبی می توان استفاده کرد. همچنین برای مواردی مثل Multi Projector بسیار مناسب است. نمایش فیلم و تصاویر FHD نیز از توانائی های  این دستگاه بسیار ارزشمند است. در آخر اگر مشکل مالی ندارید در انتخاب این جواهر شک نکنید. 

 
مشخصات فنی
مدلPanasonic RZ670
رزولوشن(WUXGA(1920X1200
تکنولوژی نمایشDLP
روشنائی6500 ANSI LUMENS
نسبت کنتراست10000:1
فاصله کانونی لنز25.6-35.7 میلی متر (لنز استاندارد)
ضریب منظری16:10
نسبت بزرگنمائی( Throw ratio)لنز استاندارد 1.7-2.4 * لنز جانبی 0.38 * لنز جانبی 0.8 * لنز جانبی 0.8-1 * لنز جانبی 1.3-1.9 * لنز جانبی 2.3-.3.6 * لنز جانبی 3.6-5.4 * لنز جانبی 5.4-8.6
تکنولوژی لامپLaser
عمر لامپ20000 ساعت
تنظیم Keystoneعمودی +/- 40 درجه. افقی +/- 15 درجه
خارج محور بودن تصویر (Projection Offset)0 درجه در حالت استاندارد و قابل تنظیم بین +50 درصدتا -16 درصد عمودی و بین +30 تا -10 درصد افقی
نوع ارتباطHDMI , VGA , DVI , LAN , S-video
ابعاد498X200X581 میلی متر
وزن23.2 کیلوگرم
لوازم جانبیکابل برق و ریموت کنترل

نوشتن نقد و نظر

پروژکتور Panasonic RZ670

پروژکتوری با تکنولوژی نور لیزر بدون نیاز به تعویض لامپ و فیلتر هوا تا 20 هزار ساعت و قابلیت تعویض لنز و نصب پروژکتور در هر زاویه و موقعیتی با شدت روشنائی 6500 ANSI LUMENS و کنتراست بسیار بالا و رزولوشن WUXGA یا 1920X1200 پیکسل و بسیاری مشخصات حرفه ای دیگر 

نوشتن نقد و نظر

 
نظظرات:(0)

تاکنون هیچ نقدی از طرف کاربران نوشته نشده.

30 محصول دیگر در این دسته بندی قرار دارد:

مقایسه 0

No products

To be determined Shipping
لطفا تماس بگیرید Total

Check out