پروژکتور Panasonic RZ370

پروژکتوری با تکنولوژی لامپ LED/Laser برای عمر لامپ 20 هزار ساعت و نگهداری بسیار ساده با کنتراست بالا و رزولوشن FULL HD یا 1920X1080 پیکسل با زوم 2X و قابلیت چرخش 360 درجه ای پروژکتور 

اطلاعات بیشتر

محصول جدید

لطفا تماس بگیرید

2 مورد
آخرین موجودی انبار

- +

افزودن برای مقایسه

 
توضیحات بیشتر

پروژکتوری با تکنولوژی لامپ LED/Laser  برای عمر مفید شگفت انگیز لامپ 20 هزار ساعت. تعمیر و نگهداری بسیار آسان ، کنتراست تصویر بسیار خوب و رزولوشن FULL HD ویا 1920X1080 پیکسل که رزولوشن FULL HD را پوشش می دهد و زوم اپتیکال بسیار عالی 2X و قابلیت چرخش 360 درجه ای پروژکتور .

حال به بررسی مشروح این دستگاه می پردازیم. پروژکتورهای سری SOLID SHINE کمپانی Panasonic با ترکیبی از تکنولوژی LED و Laser ویژگی های بسیار ارزشمندی را به دنیای پروژکتور معرفی کردند.

ویژگی های کلیدی این تکنولوژی به شرح زیر است:

20 هزار ساعت عمر لامپ و فیلتر هوا

ثابت بودن کیفیت تصویر در مدت بسیار طولانی بر خلاف پروژکتورهای رایج

شروع به کار و خاتمه سریع در روشن و خاموش شدن دستگاه

در این دستگاه تا 20 هزار ساعت بدون مراقبت و نگهداری می توانید با دستگاه کار کنید. نه تعویض لامپی در کار است و نه تمیز و یا تعویض فیلتر هوا وجود دارد. در خیلی از مواقع این زمان چنان زیاد است که پس از 20 هزار ساعت ممکن است کل پروژکتور را تعویض کنید. بنابراین به این دستگاه می توان گفت :

پروژکتوری برای یک عمر استفاده بدون مراقبت و نگهداری 

شدت نورانیت این پروژکتور 3500 ANSI LUMENS است که در طول زمان در این پروژکتور ثابت باقی می ماند. این موضوع بر خلاف پروژکتورهای معمولی است که در طول زمان با ضعیف شدن لامپ نورانیت آن کاهش می یابد. کنتراست تصویر نیز در این پروژکتور نسبت بسیار خوب 10000 به 1 است و تصویری با کیفیت را ایجاد می کند. 

جدا از رزولوشن تصویر فاکتورهای دیگری نیز در کیفیت دخیل هستند. پاناسونیک در بعضی از ویدئو پروژکتورهای خود قابلیتی به نام Daylight View Technology را قرار داده. این تکنولوژی اجازه می دهد در نور روز و مکان های پرنور تصاویر بهتر دیده شوند و کنتراست تصویر چندان کاهش نیابد. تصویر زیر این تکنولوژی را بهتر توضیح می دهد. 

این پروژکتور همچنین در نمایش تصاویر پزشکی نیز کاربرد دارد. در یک حالت تصویری که شبیه به استاندارد پزشکی DICOM PART14  است تصاویر X-ray خیلی واضح تر دیده می شوند. 

رزولوشن یا کیفیت تصویر FHD یا 1920X1080 پیکسل است. با اینکه رزولوشن این پروژکتور FULL HD می باشد اما کنتراست 10000 به 1 این پروژکتور خبر از پروژکتوری برای موارد سینمائی را نمی دهدو اصولا پروژکتورهای سینمائی کنتراست بسیار بهتری دارند. به اعتقاد ما این دستگاه برای سینمای خانگی طراحی و ساخته نشده است. همچنین با توجه به قیمت این دستگاه می توان چنین نتیجه گرفت که اگر هدف سینمای خانگی باشد می توان انتخاب های بهتری نیز داشت. البته کیفیت بالای رنگ این دستگاه تصاویری بسیار خوب را تضمین می کند. این رزولوشن بالا می تواند مناسب مواردی باشد که به رزولوشن بالا احتیاج است ولی بحث کنتراست تصویر چندان حیاتی نیست. مثل گالری ها یا موزه ها یا اتاق های کنفرانس با کیفیت و یا موارد دیگر. اجازه دهید رابطه بین کیفیت تصویر و فاصله ناظر تا صفحه را بررسی کنیم.

تصویر فوق نشان میدهد که هرچه رزولوشن بیشتر شود لازم است به صفحه نمایش نزدیک تر شویم. برای مثال در پروژکتوری با رزولوشن XGA حداقل فاصله باید حدود 5 برابر قطر تصویر باشد تا پیکسل ها تفکیک نشوند و تصویر یکدست دیده شود. خلاصه مطلب اینکه اگر رزولوشن های بالا مثل FULL HD را انتخاب می کنید باید به این نکته توجه کنید که کسانی که فاصله زیادی تا تصویر دارند ممکن است از این رزولوشن بالا نتوانند استفاده کنند. برای اینکه کیفیت تصویر در رزولوشن Full HD کاملا احساس شود لازم است که بیننده بیش تر از 3 برابر قطر تصویر از صفحه فاصله نداشته باشد. 

از دیگر ویژگی های بسیار عالی این دستگاه قابلیت کار کردن دستگاه به شکل 24 ساعته است. دستگاه های معمولی این قابلیت را نداردند و در صورت روشن بودن بیش از حد آسیب می بینند. اما این دستگاه این قابلیت را دارد. 

زوم اپتیکال 

این پروژکتور یک ویژگی بسیار عالی دیگر دارد و آن زوم اپتیکال بسیار قوی آن است. رنج زوم اپتیکال این پروژکتور 2X است که در نوع خود بسیار عالی است و این امکان را به شما می دهد از فاصله ای مشخص تصاویری با ابعاد گوناگون تولید کنید. 

اما نسبت بزرگنمائی یا Throw Ratio در این پروژکتور بین 1.46 تا 2.94 است. اما نسبت بزرگنمائی با Throw Ratio چیست؟ نسبت بزرگنمائی نسبت فاصله پروژکتور تا صفحه نمایش به طول تصویر ایجاد شده روی صفحه نمایش است. 

مثلا در این پروژکتور نسبت بزرگنمائی 1.46 به این معنی است که اگر مثلا فاصله پروژکتور تا صفحه نمایش 1.46 متر باشد طول تصویر ایجاد شده 1 متر خواهد بود. نسبت بزرگنمائی یا Throw Ratio در این پروژکتور در رنج Normal Throw تا Long Throw قرار می گیرد. 

نصب 

از دیگر ویژگی های حرفه ای این پروژکتور قابلیت حرکت تصویر و نصب پروژکتور در زاویه دلخواه است. پروژکتورهای حرفه ای قابلیتی به نام Optical Lens Shift دارند که این امکان را می دهد که بدون حرکت دادن پروژکتور تصویر را به سمت بالا و پائین و چپ و راست حرکت داده و دقیقا تصویر را با محل نمایش تنظیم کنیم. این پروژکتور چنین قابلیتی دارد. 

تصویر فوق اهرم Optical Lens Shift را نشان می دهد. 

دیگر ویژگی بسیار عالی این پروژکتور قابلیت نصب پروژکتور در هر زاویه ای است. پروژکتورهای معمولی را نمی توان بیش از مقدار مشخصی زاویه داد. زیرا این کار باعث می شود عمر لامپ دستگاه به شدت کم شود. اما این پروژکتور این قابلیت را دارد که مثلا پروژکتور را 90 درجه به سمت بالا گرفته و مثلا تصویر را روی سقف تشکیل دهیم.البته برای این کار باید تنظیماتی را درون منوی پروژکتور ست کنیم. 

درگاه های ارتباطی 

یکی از مشکلات رایج در سیستم های پروژکتوری استفاده از کابل های با طول بلند است. وقتی طول کابل HDMI و یا VGA زیاد باشد نویز می تواند کیفیت تصویر را به شدت کاهش دهد. در این نسل از پروژکتور تکنولوژی جدیدی به نام  Digital Link معرفی شد. با این تکتولوژی می توانید تصاویر و اطلاعات را با استفاده از یک کابل CAT5e به پروژکتور منتقل کنید. نکته جالب اینجاست که طول کابل می تواند تا 100 متر باشد و این ویژگی بسیار ارزشمندی است. در بسیاری مواقع فاصله کامپیوتر تا پروژکتور ممکن است زیاد باشد و این تکنولوژی در این مواقع می تواند بسیار مفید باشد. 

می توانید از طریق ارتباط LAN پروژکتور را به کامپیوتر متصل کنید و آن را کنترل کنید. همچنین رنج وسیعی از درگاه های ارتباطی در این پروژکتور تعبیه شده است. 

نتیجه گیری 

این دستگاه با ویژگی های ویژه ای که دارد ابزاری با کاربردهای مختلف است. از این دستگاه به خوبی می توان در اتاق های کنفرانس و سالن های کوچک و متوسط استفاده کرد. همچنین در موزه ها و گالری ها و مواردی که نصب های ویژهای نیاز داشته باشند به خوبی می توان بهره برد. قابلیت چرخش 360 درجه ای و نصب در حالت Portrait نیز امکانی خاص از ویژگی های این دستگاه است. عمر لامپ 20000 ساعت آن نیز دیگر حرفی برای گفتن باقی نمی گذارد. البته کنتراست تصویر نسبت 10000 به 1 دارد که چندان دلچسب نیست. و شاید برای سینمای خانگی توصیه پذیر نباشد. همچنین نداشتن قابلیت 3 بعدی نیز از ویژگی هائی است که یک دستگاه سینمای خانگی باید دارا باشد. 

 
مشخصات فنی
مدلPanasonic RZ370
رزولوشن(FHD(1920X1080
تکنولوژی نمایشDLP
روشنائی3500 ANSI LUMENS
نسبت کنتراست10000:1
فاصله کانونی لنز21.5-43 میلی متر
ضریب منظری16:9
نسبت بزرگنمائی( Throw ratio)1.46-2.94
تکنولوژی لامپLaser/LED
عمر لامپ20000 ساعت
تنظیم Keystoneعمودی +/- 40 درجه
خارج محور بودن تصویر (Projection Offset)عمودی از +69 درصد تا -46 درصد و افقی از +37 درصد تا -28 درصد
نوع ارتباطHDMI , DVI , LAN/Digital Link , S-Video
ابعاد455X137X415 میلی متر
وزن11 کیلوگرم
لوازم جانبیکابل برق و ریموت کنترل

نوشتن نقد و نظر

پروژکتور Panasonic RZ370

پروژکتوری با تکنولوژی لامپ LED/Laser برای عمر لامپ 20 هزار ساعت و نگهداری بسیار ساده با کنتراست بالا و رزولوشن FULL HD یا 1920X1080 پیکسل با زوم 2X و قابلیت چرخش 360 درجه ای پروژکتور 

نوشتن نقد و نظر

 
نظظرات:(0)

تاکنون هیچ نقدی از طرف کاربران نوشته نشده.

30 محصول دیگر در این دسته بندی قرار دارد:

مقایسه 0

No products

To be determined Shipping
لطفا تماس بگیرید Total

Check out