پروژکتور Panasonic RW330

پروژکتوری با تکنولوژی لامپ LED/Laser برای عمر لامپ 20 هزار ساعت و نگهداری بسیار ساده با کنتراست بالا و رزولوشن WXGA یا 1280X800 پیکسل 

اطلاعات بیشتر

محصول جدید

لطفا تماس بگیرید

2 مورد
آخرین موجودی انبار

- +

افزودن برای مقایسه

 
توضیحات بیشتر

پروژکتوری با تکنولوژی لامپ LED/Laser  برای عمر مفید شگفت انگیز لامپ 20 هزار ساعت. تعمیر و نگهداری بسیار آسان ، کنتراست تصویر بسیار خوب و رزولوشن WXGA یا 1280X800 پیکسل که رزولوشن HD را پوشش می دهد و زوم اپتیکال بسیار عالی 2X و قابلیت چرخش 360 درجه ای پروژکتور .

حال به بررسی مشروح این دستگاه می پردازیم. پروژکتورهای سری SOLID SHINE کمپانی Panasonic با ترکیبی از تکنولوژی LED و Laser ویژگی های بسیار ارزشمندی را به دنیای پروژکتور معرفی کردند.

ویژگی های کلیدی این تکنولوژی به شرح زیر است:

20 هزار ساعت عمر لامپ و فیلتر هوا

ثابت بودن کیفیت تصویر در مدت بسیار طولانی بر خلاف پروژکتورهای رایج

شروع به کار و خاتمه سریع در روشن و خاموش شدن دستگاه

در این دستگاه تا 20 هزار ساعت بدون مراقبت و نگهداری می توانید با دستگاه کار کنید. نه تعویض لامپی در کار است و نه تمیز و یا تعویض فیلتر هوا وجود دارد. در خیلی از مواقع این زمان چنان زیاد است که پس از 20 هزار ساعت ممکن است کل پروژکتور را تعویض کنید. بنابراین به این دستگاه می توان گفت :

پروژکتوری برای یک عمر استفاده بدون مراقبت و نگهداری 

شدت نورانیت این پروژکتور 3500 ANSI LUMENS است که در طول زمان در این پروژکتور ثابت باقی می ماند. این موضوع بر خلاف پروژکتورهای معمولی است که در طول زمان با ضعیف شدن لامپ نورانیت آن کاهش می یابد. کنتراست تصویر نیز در این پروژکتور نسبت بسیار خوب 10000 به 1 است و تصویری با کیفیت را ایجاد می کند. 

جدا از رزولوشن تصویر فاکتورهای دیگری نیز در کیفیت دخیل هستند. پاناسونیک در بعضی از ویدئو پروژکتورهای خود قابلیتی به نام Daylight View Technology را قرار داده. این تکنولوژی اجازه می دهد در نور روز و مکان های پرنور تصاویر بهتر دیده شوند و کنتراست تصویر چندان کاهش نیابد. تصویر زیر این تکنولوژی را بهتر توضیح می دهد. 

این پروژکتور همچنین در نمایش تصاویر پزشکی نیز کاربرد دارد. در یک حالت تصویری که شبیه به استاندارد پزشکی DICOM PART14  است تصاویر X-ray خیلی واضح تر دیده می شوند. 

رزولوشن یا کیفیت تصویر WXGA یا 1280X800 پیکسل است. این رزولوشن برای مواردی همچون کنفرانس و آموزش بسیار مناسب است .همچنین این رزولوشن کیفیت تصویر HD را نیز پوشش می دهد و بنابراین این پروژکتور برای مشاهده تصاویر با کیفیت بسیار مناسب است. اجازه دهید رابطه بین کیفیت تصویر و فاصله ناظر تا صفحه را بررسی کنیم.

تصویر فوق نشان میدهد که هرچه رزولوشن بیشتر شود لازم است به صفحه نمایش نزدیک تر شویم. برای مثال در پروژکتوری با رزولوشن XGA حداقل فاصله باید حدود 5 برابر قطر تصویر باشد تا پیکسل ها تفکیک نشوند و تصویر یکدست دیده شود. خلاصه مطلب اینکه اگر رزولوشن های بالا مثل FULL HD را انتخاب می کنید باید به این نکته توجه کنید که کسانی که فاصله زیادی تا تصویر دارند ممکن است از این رزولوشن بالا نتوانند استفاده کنند. 

از دیگر ویژگی های بسیار عالی این دستگاه قابلیت کار کردن دستگاه به شکل 24 ساعته است. دستگاه های معمولی این قابلیت را نداردند و در صورت روشن بودن بیش از حد آسیب می بینند. اما این دستگاه این قابلیت را دارد. 

زوم اپتیکال 

این پروژکتور یک ویژگی بسیار عالی دیگر دارد و آن زوم اپتیکال بسیار قوی آن است. رنج زوم اپتیکال این پروژکتور 2X است که در نوع خود بسیار عالی است و این امکان را به شما می دهد از فاصله ای مشخص تصاویری با ابعاد گوناگون تولید کنید. 

اما نسبت بزرگنمائی یا Throw Ratio در این پروژکتور بین 1.53 تا 3.09 است. اما نسبت بزرگنمائی با Throw Ratio چیست؟ نسبت بزرگنمائی نسبت فاصله پروژکتور تا صفحه نمایش به طول تصویر ایجاد شده روی صفحه نمایش است. 

مثلا در این پروژکتور نسبت بزرگنمائی 1.53 به این معنی است که اگر مثلا فاصله پروژکتور تا صفحه نمایش 1.53 متر باشد طول تصویر ایجاد شده 1 متر خواهد بود. نسبت بزرگنمائی یا Throw Ratio در این پروژکتور در رنج Normal Throw تا Long Throw قرار می گیرد. 

نصب 

از دیگر ویژگی های حرفه ای این پروژکتور قابلیت حرکت تصویر و نصب پروژکتور در زاویه دلخواه است. پروژکتورهای حرفه ای قابلیتی به نام Optical Lens Shift دارند که این امکان را می دهد که بدون حرکت دادن پروژکتور تصویر را به سمت بالا و پائین و چپ و راست حرکت داده و دقیقا تصویر را با محل نمایش تنظیم کنیم. این پروژکتور چنین قابلیتی دارد. 

تصویر فوق اهرم Optical Lens Shift را نشان می دهد. 

دیگر ویژگی بسیار عالی این پروژکتور قابلیت نصب پروژکتور در هر زاویه ای است. پروژکتورهای معمولی را نمی توان بیش از مقدار مشخصی زاویه داد. زیرا این کار باعث می شود عمر لامپ دستگاه به شدت کم شود. اما این پروژکتور این قابلیت را دارد که مثلا پروژکتور را 90 درجه به سمت بالا گرفته و مثلا تصویر را روی سقف تشکیل دهیم.البته برای این کار باید تنظیماتی را درون منوی پروژکتور ست کنیم. 

درگاه های ارتباطی 

یکی از مشکلات رایج در سیستم های پروژکتوری استفاده از کابل های با طول بلند است. وقتی طول کابل HDMI و یا VGA زیاد باشد نویز می تواند کیفیت تصویر را به شدت کاهش دهد. در این نسل از پروژکتور تکنولوژی جدیدی به نام  Digital Link معرفی شد. با این تکتولوژی می توانید تصاویر و اطلاعات را با استفاده از یک کابل CAT5e به پروژکتور منتقل کنید. نکته جالب اینجاست که طول کابل می تواند تا 100 متر باشد و این ویژگی بسیار ارزشمندی است. در بسیاری مواقع فاصله کامپیوتر تا پروژکتور ممکن است زیاد باشد و این تکنولوژی در این مواقع می تواند بسیار مفید باشد. 

می توانید از طریق ارتباط LAN پروژکتور را به کامپیوتر متصل کنید و آن را کنترل کنید. همچنین رنج وسیعی از درگاه های ارتباطی در این پروژکتور تعبیه شده است. 

نتیجه گیری 

این پروژکتور با اینکه شدت روشنائی خیلی بالائی ندارد و دارای رزولوشن FHD نیز نیست اما ویژگی های برجسته ای دارد که این دستگاه را خاص می کند. بدون شک انتخاب مناسبی برای یک کلاس درس یا یک اتاق کنفرانس ساده نیست. زیرا شاید با یک سوم قیمت این دستگاه نیاز چنین کاربردهائی برآورده شود ولی در مواردی خاص مثل احتیاج به زوم قوی و یا نصب پروژکتور در زاویه ای خاص و یا فاصله طولانی بین کامپیوتر و پروژکتور که به واسطه قابلیت Digital LINK حل شده است انتخابی ویژه و مناسب باشد. اگر به رزولوشن بیشتر مثلا رزولوشن FHD احتیاج دارید می توانید به برادر بزرگ تر این دستگاه یعنی مدل RZ370 مراجعه کنید. ضمنا عمر لامپ 20 هزار ساعته این دستگاه نیز یک برگ برنده بزرگ به شمار می رود. 

 
مشخصات فنی
مدلPanasonic RW330
رزولوشن(WXGA(1280X800
تکنولوژی نمایشDLP
روشنائی3500 ANSI LUMENS
نسبت کنتراست10000:1
فاصله کانونی لنز21.5-43 میلی متر
ضریب منظری16:10
نسبت بزرگنمائی( Throw ratio)1.53-3.09
تکنولوژی لامپLaser/LED
عمر لامپ20000 ساعت
تنظیم Keystoneعمودی +/- 40 درجه
خارج محور بودن تصویر (Projection Offset)عمودی از +69 درصد تا -46 درصد و افقی از +37 درصد تا -28 درصد
نوع ارتباطHDMI , DVI , LAN/Digital Link , S-Video
ابعاد455X137X415 میلی متر
وزن11 کیلوگرم
لوازم جانبیکابل برق و ریموت کنترل

نوشتن نقد و نظر

پروژکتور Panasonic RW330

پروژکتوری با تکنولوژی لامپ LED/Laser برای عمر لامپ 20 هزار ساعت و نگهداری بسیار ساده با کنتراست بالا و رزولوشن WXGA یا 1280X800 پیکسل 

نوشتن نقد و نظر

 
نظظرات:(0)

تاکنون هیچ نقدی از طرف کاربران نوشته نشده.

30 محصول دیگر در این دسته بندی قرار دارد:

مقایسه 0

No products

To be determined Shipping
لطفا تماس بگیرید Total

Check out