پروژکتور Panasonic DX820

پروژکتوری با شدت روشنائی بسیار بالا (8200 ANSI LUMENS) رزولوشن XGA یا 1024X768 پیکسل و تکنولوژی تصویر DLP با قابلیت تعویض لنز و چرخش 360 درجه ای 

اطلاعات بیشتر

محصول جدید

لطفا تماس بگیرید

2 مورد
آخرین موجودی انبار

- +

افزودن برای مقایسه

 
توضیحات بیشتر

اجازه دهید برای شروع بررسی این پروژکتور ابتدا ویژگی های اساسی این دستگاه را مورد نظر قرار دهیم. پروژکتوری با شدت روشنائی بسیار بالا که برابر 8200 ANSI LUMENS است و این دستگاه را به ابزاری مناسب جهت سالن های بزرگ تبدیل می کند ورزولوشن این دستگاه که XGA یا 1024X768 پیکسل است و برای نمایش های عمومی کافی به نظر می رسد و رنج بسیار فوق العاده ای از لنزهای جانبی که نسبت بزرگنمائی بین 0.39 تا 8.9 را برایتان فراهم می کند. با این رنج از لنزها می توانید از هر فاصله ای هر انداره تصویر را تولید کنید. 

حال به بررسی مفصل این دستگاه می پردازیم.

رزولوشن یا کیفیت تصویر XGA یا 1024X768 پیکسل است. این رزولوشن برای مواردی همچون کنفرانس و آموزش مناسب است و اگر فاصله ناظر تا پرده به اندازه کافی زیاد باشد کیفیت خوبی را به نمایش می گذارد. ولی اگر فاصله بیننده تا صفحه نمایش کم باشد پیکسل ها توسط چشم تفکیک می شوند و تصاویر چندان دلچسب نیست. برای درک بهتر موضوع به تصویر زیر مراجعه کنید. 

تصویر فوق نشان میدهد که هرچه رزولوشن بیشتر شود لازم است به صفحه نمایش نزدیک تر شویم. برای مثال در پروژکتوری با رزولوشن XGA حداقل فاصله باید حدود 5 برابر قطر تصویر باشد تا پیکسل ها تفکیک نشوند و تصویر یکدست دیده شود. خلاصه مطلب اینکه اگر رزولوشن های بالا مثل FULL HD را انتخاب می کنید باید به این نکته توجه کنید که کسانی که فاصله زیادی تا تصویر دارند ممکن است از این رزولوشن بالا نتوانند استفاده کنند. بنابراین باید به این مورد توجه داشت. برای سالن های کنفرانس که ناظرین فاصله کافی از صفحه دارند این رزولوشن کفایت می کند و لازم نیست هزینه زیادی را برای رزولوشن های بالاتر بپردازید. 

شدت روشنائی این پروژکتور 8200 ANSI LUMENS است که این روشنائی برای سالن های متوسط تا بزرگ کافی به نظر می رسد.همچنین کنتراست تصویر نسبت 2400 به 1 است که تصاویری با کیفیت را تولید می کند. با چنین شدت روشنائی می توان در شرایط مناسب تصاویری با قطرحتی تا 15 متر تولید کرد. 

صدای فن 

به لطف طراحی دقیق جریان هوا و فن خنک کننده صدای مزاحم (نویز) تولید شده توسط این دستگاه بسیار کم و در حدود 30 دسیبل است. پروژکتور از قسمت زیرین هوا را دریافت کرده و هوای خروجی از قسمت پشت خارج می شود. این طراحی باعث کاهش نویز تولیدی شده است. 

Dynamic RGB Booster 

این ویژگی که باعث افزایش کیفیت تصویر می شود تکنولوژی جدیدی است که در این پروژکتور به کار گرفته شده است. تصاویر فریم به فریم بررسی می شوند و با توجه به شدت روشنائی و رنگشان تغییراتی اعمال می شود. 

جدا از رزولوشن تصویر فاکتورهای دیگری نیز در کیفیت دخیل هستند. پاناسونیک در بعضی از ویدئو پروژکتورهای خود قابلیتی به نام Daylight View Technology را قرار داده. این تکنولوژی اجازه می دهد در نور روز و مکان های پرنور تصاویر بهتر دیده شوند و کنتراست تصویر چندان کاهش نیابد. تصویر زیر این تکنولوژی را بهتر توضیح می دهد. 

این پروژکتور همچنین در نمایش تصاویر پزشکی نیز کاربرد دارد. در یک حالت تصویری که شبیه به استاندارد پزشکی DICOM PART14  است تصاویر X-ray خیلی واضح تر دیده می شوند. 


قابلیت Waveform Monitor 

هنگامیکه سطح خروجی منبع تولید کننده سیگنال به دلیل کیفیت منبع و یا ارتباطات کابل نوسان می کند تراز سیاهی و سفیدی تصویر به درستی نمایش داده نمی شود با این پروژکتور می توانید شکل موج ورودی را به صورت اتوماتیک یا دستی تنظیم کرده و کیفیت تصویر را افزایش دهید. 


یکی دیگر از ویژگی های تصویری این پروژکتور قابلیت اتصال دو منبع تصویر به این پروژکتور است. با اتصال دو ورودی تصویر می توانید همزمان هر دو تصویر را در حالت Side By Side یا در حالت تصویر در تصویر ببینید. 

این دستگاه همچنین تعداد بسیارزیادی قابلیت های حرفه ای جهت افزایش کیفیت تصویر دارد که شرح آنها از حوصله این مقاله خارج است. 


زوم اپتیکال و لنز قابل تعویض 

این پروژکتور قابلیت تعویض لنز دارد . پروژکتورهای معمولی چنین قابلیتی ندارند. البته این ویژگی ممکن است هیچ گاه به کار شما نیاید یعنی شما این پروژکتور را تهیه می کنید و از آن در مکانی ثابت استفاده می کنید. ولی جهت آشنائی با این قابلیت ادامه مطلب را ملاحظه کنید. در پروژکتورها فاکتوری به نام Throw Ratio یا نسبت بزرگنمائی وجود دارد که تعیین می کند اندازه تصویر تشکیل شده روی پرده برای فاصله ای مشخص چه اندازه است. نسبت بزرگنمائی نسبت فاصله پروژکتور تا پرده نمایش به طول تصویر تشکیل شده روی پرده است. هرچه این عدد کوچکتر باشد تصویر تشکیل شده روی پرده برای فاصله ای مشخص بزرگ تر است و برعکس. در این پروژکتور لنز استاندارد آن دارای نسبت بزرگنمائی بین 1.8 تا 2.5 است. این لنز علاوه بر رنج وسیع زوم قابلیت تشکیل تصویر در اندازه های متفاوتی را برایتان ایجاد می کند. عدد 1.8 در نسبت بزرگنمائی این پروژکتور به این معنی است که مثلا اگر 1.8 متر از صفحه نمایش فاصله داشته باشیم طول تصویر ایجاد شده روی پرده 1 متر خواهد بود. و چون نسبت تصویر در این رزولوشن 4 به 3 است ارتفاع یا عرض تصویر نیز 0.75 متر خواهد بود. Panasonic تعدادی لنز را به شکل اضافی برای این پروژکتور طراحی و ساخته است که اگر به نسبت های بزرگنمائی دیگری احتیاج دارید می توانید از آنها استفاده کنید. در واقع لنزهائی با Throw Ratio بین 0.35 تا 8.9 را می توانید توسط لنزهای اضافی در تولید کنید.

 همانطور که ملاحظه می کنید این پروژکتور علاوه بر لنز های با نسبت بزرگنمائی های مختلف دارای لنزی با نسبت بزرگنمائی 0.35 است که در واقع قابلیت تولید تصویر از فاصله ای بسیار نزدیک را دارد. این لنز می تواند از فاصله ای 0.35 متر تصویری با طول 1 متر تولید کند که قابلیت فوق العاده ایست. این لنز در واقع در رده لنزهای Ultra Short Throw است. 

مثلا یکی از کاربردهای بسیار جالب این لنز ایجاد صفحه های تبلیغاتی در ویترین فروشگاه هاست. 

نصب 

از دیگر ویژگی های حرفه ای این پروژکتور قابلیت حرکت تصویر و نصب پروژکتور در زاویه دلخواه است. پروژکتورهای حرفه ای قابلیتی به نام Optical Lens Shift دارند که این امکان را می دهد که بدون حرکت دادن پروژکتور تصویر را به سمت بالا و پائین و چپ و راست حرکت داده و دقیقا تصویر را با محل نمایش تنظیم کنیم. این پروژکتور چنین قابلیتی دارد. 


دیگر ویژگی بسیار عالی این پروژکتور قابلیت نصب پروژکتور در هر زاویه ای است. پروژکتورهای معمولی را نمی توان بیش از مقدار مشخصی زاویه داد. زیرا این کار باعث می شود عمر لامپ دستگاه به شدت کم شود. اما این پروژکتور این قابلیت را دارد که مثلا پروژکتور را 90 درجه به سمت بالا گرفته و مثلا تصویر را روی سقف تشکیل دهیم.البته برای این کار باید تنظیماتی را درون منوی پروژکتور ست کنیم. 


نگهداری دستگاه 

این دستگاه دارای 2 لامپ است. یعنی نور این پروژکتور توسط 2 لامپ تامین می شود. همچنین می توانید یکی از لامپ ها خاموش کنید اگر به حداکثر روشنائی دستگاه احتیاج دارید. عمر لامپ دستگاه در حالت 2 لامپ و حالت Normal در حدودو 4000 ساعت است. ولی می توان عمر لامپ را در حالت یک لامپ ECo به 12000 ساعت نیز افزایش داد. 

همچنین بواسطه 2 لامپ بودن دستگاه می توانید آن را بصورت 24 ساعت و 7 روز هفته استفاده کنید. یعنی در مواردی که نیاز به روشن بودن دائمی دستگاه باشد می توانید از این حالت استفاده کنید. در این حالت لامپ ها طی زمان بندی خاصی خاموش و روشن می شوند و این قابلیت را فراهم می کنند. 

درگاه های ارتباطی 

یکی از مشکلات رایج در سیستم های پروژکتوری استفاده از کابل های با طول بلند است. وقتی طول کابل HDMI و یا VGA زیاد باشد نویز می تواند کیفیت تصویر را به شدت کاهش دهد. در این نسل از پروژکتور تکنولوژی جدیدی به نام  Digital Link معرفی شد. با این تکتولوژی می توانید تصاویر و اطلاعات را با استفاده از یک کابل CAT5e به پروژکتور منتقل کنید. نکته جالب اینجاست که طول کابل می تواند تا 100 متر باشد و این ویژگی بسیار ارزشمندی است. در بسیاری مواقع فاصله کامپیوتر تا پروژکتور ممکن است زیاد باشد و این تکنولوژی در این مواقع می تواند بسیار مفید باشد. 

می توانید از طریق ارتباط LAN پروژکتور را به کامپیوتر متصل کنید و آن را کنترل کنید. 

 
مشخصات فنی
مدلPanasonic DX820
رزولوشن(XGA(1024X768
تکنولوژی نمایشDLP
روشنائی8200 Dual Lamp - ANSI LUMENS
نسبت کنتراست2400:1
ضریب منظری4:3
نسبت بزرگنمائی( Throw ratio)1.8-2.5 لنز استاندارد* لنز جانبی 0.8-1 * لنز جانبی 1.3-2 * لنز جانبی 2.4-3.7 * لنز جانبی 3.7-5.6 * لنز جانبی 5.5-8.9 * لنز جانبی 0.8* لنز جانبی 0.39
عمر لامپبین 4000 ساعت در حالت دو لامپ Normal تا 12000 ساعت در حالت تک لامپ Eco
تنظیم Keystoneعمودی +/- 40 درجه ، افقی +/- 15 درجه
خارج محور بودن تصویر (Projection Offset)0 درجه در حالت استاندارد و قابل تنظیم از +50 درصد تا -13 درصد عمودی و بین +30 درصد تا -10 درصد افقی
نوع ارتباطHDMI , VGA , DVI , LAN , S-video
ابعاد498X175X521 میلی متر
وزن17.8 کیلوگرم
لوازم جانبیکابل برق و ریموت کنترل

نوشتن نقد و نظر

پروژکتور Panasonic DX820

پروژکتوری با شدت روشنائی بسیار بالا (8200 ANSI LUMENS) رزولوشن XGA یا 1024X768 پیکسل و تکنولوژی تصویر DLP با قابلیت تعویض لنز و چرخش 360 درجه ای 

نوشتن نقد و نظر

 
نظظرات:(0)

تاکنون هیچ نقدی از طرف کاربران نوشته نشده.

30 محصول دیگر در این دسته بندی قرار دارد:

مقایسه 0

No products

To be determined Shipping
لطفا تماس بگیرید Total

Check out