پروژکتور Panasonic EX800

پروژکتوری حرفه ای با رزولوشن XGA یا 1024X768 پیکسل مناسب سالن های بزرگ با قابلیت تعویض لنز و Digital Link جهت ارسال اطلاعات با استفاده از کابل LAN 

اطلاعات بیشتر

محصول جدید

109,500,000 ریال

1 مورد
آخرین موجودی انبار

- +

افزودن برای مقایسه

 
توضیحات بیشتر

این پروژکتور را در چند کلمه به این صورت می توان خلاصه کرد. پروژکتوری مناسب سالن های بزرگ با رزولوشن XGA یا 1024X768 پیکسل با قابلیت تعویض لنز و امکاناتی همچون Optical Lens Shift یا قابلیت بالا و پائین کردن تصویر و قابلیت چرخش 360 درجه ای پروژکتور . این پروژکتور همچنین از نوع ثابت است و برای حمل و نقل چندان مناسب نیست.

حال به بررسی مفصل این دستگاه می پردازیم.

رزولوشن یا کیفیت تصویر XGA یا 1024X768 پیکسل است. این رزولوشن برای مواردی همچون کنفرانس و آموزش مناسب است و اگر فاصله ناظر تا پرده به اندازه کافی زیاد باشد کیفیت خوبی را به نمایش می گذارد. ولی اگر فاصله بیننده تا صفحه نمایش کم باشد پیکسل ها توسط چشم تفکیک می شوند و تصاویر چندان دلچسب نیست. برای درک بهتر موضوع به تصویر زیر مراجعه کنید. 


تصویر فوق نشان میدهد که هرچه رزولوشن بیشتر شود لازم است به صفحه نمایش نزدیک تر شویم. برای مثال در پروژکتوری با رزولوشن XGA حداقل فاصله باید حدود 5 برابر قطر تصویر باشد تا پیکسل ها تفکیک نشوند و تصویر یکدست دیده شود. خلاصه مطلب اینکه اگر رزولوشن های بالا مثل FULL HD را انتخاب می کنید باید به این نکته توجه کنید که کسانی که فاصله زیادی تا تصویر دارند ممکن است از این رزولوشن بالا نتوانند استفاده کنند. بنابراین باید به این مورد توجه داشت. برای سالن های کنفرانس که ناظرین فاصله کافی از صفحه دارند این رزولوشن کفایت می کند و لازم نیست هزینه زیادی را برای رزولوشن های بالاتر بپردازید. 

شدت روشنائی این پروژکتور 7500 ANSI LUMENS است که این روشنائی برای سالن های  بزرگ کافی به نظر می رسد. همچنین کنتراست تصویر نسبت 5000 به 1 است که تصاویری با کیفیت را تولید می کند. با چنین شدت روشنائی می توان در شرایط مناسب تصاویری با قطرحتی تا 10 متر تولید کرد. 


جدا از رزولوشن تصویر فاکتورهای دیگری نیز در کیفیت دخیل هستند. پاناسونیک در بعضی از ویدئو پروژکتورهای خود قابلیتی به نام Daylight View Basic Technology را قرار داده. این تکنولوژی اجازه می دهد در نور روز و مکان های پرنور تصاویر بهتر دیده شوند و کنتراست تصویر چندان کاهش نیابد. تصویر زیر این تکنولوژی را بهتر توضیح می دهد. 

یکی دیگر از ویژگی های تصویری این پروژکتور قابلیت اتصال دو منبع تصویر به این پروژکتور است. با اتصال دو ورودی تصویر می توانید همزمان هر دو تصویر را در حالت Side By Side یا در حالت تصویر در تصویر ببینید. 


این پروژکتور همچنین در نمایش تصاویر پزشکی نیز کاربرد دارد. در یک حالت تصویری که شبیه به استاندارد پزشکی DICOM PART14  است تصاویر X-ray خیلی واضح تر دیده می شوند. 

همچنین این پروژکتور همانند بسیاری از دستگاه های سطح بالا  امکان تنظیم دقیق رنگ را به کاربر می دهد. 

زوم اپتیکال و لنز قابل تعویض 

این پروژکتور قابلیت تعویض لنز دارد . پروژکتورهای معمولی چنین قابلیتی ندارند. البته این ویژگی ممکن است هیچ گاه به کار شما نیاید یعنی شما این پروژکتور را تهیه می کنید و از آن در مکانی ثابت استفاده می کنید. ولی جهت آشنائی با این قابلیت ادامه مطلب را ملاحظه کنید. در پروژکتورها فاکتوری به نام Throw Ratio یا نسبت بزرگنمائی وجود دارد که تعیین می کند اندازه تصویر تشکیل شده روی پرده برای فاصله ای مشخص چه اندازه است. نسبت بزرگنمائی نسبت فاصله پروژکتور تا پرده نمایش به طول تصویر تشکیل شده روی پرده است. هرچه این عدد کوچکتر باشد تصویر تشکیل شده روی پرده برای فاصله ای مشخص بزرگ تر است و برعکس. در این پروژکتور لنز استاندارد آن دارای نسبت بزرگنمائی بین 1.7 تا 2.8 است. این لنز علاوه بر رنج وسیع زوم قابلیت تشکیل تصویر در اندازه های متفاوتی را برایتان ایجاد می کند. عدد 1.7 در نسبت بزرگنمائی این پروژکتور به این معنی است که مثلا اگر 1.7 متر از صفحه نمایش فاصله داشته باشیم طول تصویر ایجاد شده روی پرده 1 متر خواهد بود. و چون نسبت تصویر در این رزولوشن 4 به 3 است ارتفاع یا عرض تصویر نیز 0.75 متر خواهد بود. Panasonic تعدادی لنز را به شکل اضافی برای این پروژکتور طراحی و ساخته است که اگر به نسبت های بزرگنمائی دیگری احتیاج دارید می توانید از آنها استفاده کنید. در واقع لنزهائی با Throw Ratio بین 0.8 تا 7.2 را می توانید توسط لنزهای اضافی در تولید کنید. شکل زیر نشان می دهد که چگونه با استفاده از لنزهای جانبی می توانید از فواصل مختلف تصویر مشخصی را تولید کنید. 

نصب 

از دیگر ویژگی های حرفه ای این پروژکتور قابلیت حرکت تصویر و نصب پروژکتور در زاویه دلخواه است. پروژکتورهای حرفه ای قابلیتی به نام Optical Lens Shift دارند که این امکان را می دهد که بدون حرکت دادن پروژکتور تصویر را به سمت بالا و پائین و چپ و راست حرکت داده و دقیقا تصویر را با محل نمایش تنظیم کنیم. این پروژکتور چنین قابلیتی دارد. 

دیگر ویژگی بسیار عالی این پروژکتور قابلیت نصب پروژکتور در هر زاویه ای است. پروژکتورهای معمولی را نمی توان بیش از مقدار مشخصی زاویه داد. زیرا این کار باعث می شود عمر لامپ دستگاه به شدت کم شود. اما این پروژکتور این قابلیت را دارد که مثلا پروژکتور را 90 درجه به سمت بالا گرفته و مثلا تصویر را روی سقف تشکیل دهیم.البته برای این کار باید تنظیماتی را درون منوی پروژکتور ست کنیم. 

نگهداری دستگاه 

تعمیر و نگهداری این دستگاه نیز بسیار ساده است. عمر لامپ آن حدود 4500 ساعت است که برای چنین پروژکتوری بسیار خوب است. هنگامی که تنظیم Lamp Power روی حالت اتوماتیک باشد پروژکتور به شکل هوشمند شدت روشنائی تصویر را متناسب با تصویر تنظیم کرده و از این طریق تا 27 درصد مصرف کاهش می یابد. همچنین تنظیمات رنگ نیز به شکل اتوماتیک تنظیم خواهد شد. 

فیلتر هوای این پروژکتور دارای عمر 15000 ساعت است که بسیار عالی است و یک عمر بدون مشکل برای شما کار خواهد کرد. همچنین تعویض لامپ و فیلتر هوا در این پروژکتور بسیار ساده انجام می شود. 

درگاه های ارتباطی 

یکی از مشکلات رایج در سیستم های پروژکتوری استفاده از کابل های با طول بلند است. وقتی طول کابل HDMI و یا VGA زیاد باشد نویز می تواند کیفیت تصویر را به شدت کاهش دهد. در این نسل از پروژکتور تکنولوژی جدیدی به نام  Digital Link معرفی شد. با این تکتولوژی می توانید تصاویر و اطلاعات را با استفاده از یک کابل CAT5e به پروژکتور منتقل کنید. نکته جالب اینجاست که طول کابل می تواند تا 100 متر باشد و این ویژگی بسیار ارزشمندی است. در بسیاری مواقع فاصله کامپیوتر تا پروژکتور ممکن است زیاد باشد و این تکنولوژی در این مواقع می تواند بسیار مفید باشد.

می توانید از طریق ارتباط LAN پروژکتور را به کامپیوتر متصل کنید و آن را کنترل کنید. 

جمع بندی 

پروژکتوری با امکانات بسیار گسترده مناسب سالن های بزرگ و متوسط. اگر به رزولوشن بالاتر و شدت تصویر بیشتر احتیاج دارید می توانید مدل های دیگر را مورد بررسی قرار دهید. 

 
مشخصات فنی
مدلPanasonic EX800
رزولوشن(XGA(1024X768
تکنولوژی نمایش3LCD
روشنائی7500 ANSI LUMENS
نسبت کنتراست5000:1
ضریب منظری4:3
نسبت بزرگنمائی( Throw ratio)لنز استاندارد 1.7-2.8 * لنز جانبی 0.8-1* لنز جانبی 1.3-1.7* لنز جانبی 2.8-4.6* لنز جانبی 4.6-7.2* لنزجانبی 0.8
عمر لامپ4500 ساعت در حالت Eco
تنظیم Keystoneعمودی +/- 40 درجه افقی +/- 30 درجه
خارج محور بودن تصویر (Projection Offset)خارج محور بورن تصویر 0 درجه تنظیم تصویر +/- 50 درجه عمودی تنظیم تصویر +/- 10 درجه افقی
نوع ارتباطHDMI , DVI , VGA , S-Video , Audio In , LAN
ابعاد530X177X445 میلیمتر
وزن10.6 کیلوگرم با لنز استاندارد
لوازم جانبیکابل برق و VGA و ریموت کنترل

نوشتن نقد و نظر

پروژکتور Panasonic EX800

پروژکتوری حرفه ای با رزولوشن XGA یا 1024X768 پیکسل مناسب سالن های بزرگ با قابلیت تعویض لنز و Digital Link جهت ارسال اطلاعات با استفاده از کابل LAN 

نوشتن نقد و نظر

 
نظظرات:(0)

تاکنون هیچ نقدی از طرف کاربران نوشته نشده.

30 محصول دیگر در این دسته بندی قرار دارد:

مقایسه 0

No products

To be determined Shipping
لطفا تماس بگیرید Total

Check out