ویدئو پروژکتور BenQ i500

ویدئو پروژکتوری کوچک و جیبی با رزولوشن تصویر 1280X800 پیکسل و شدت روشنائی 500 Lumens و قابلیت اتصال بی سیم یا Wireless و لامپ با تکنولوژی LED تا عمر 30 هزار ساعت و لنز از نوع Short Throw جهت تولید تصاویری بزرگ از فاصله ای بسیار کم و همچنین بلندگوی قدرتمند داخلی با قابلیت اتصال Bluetooth و ...

اطلاعات بیشتر

محصول جدید

لطفا تماس بگیرید

1 مورد
آخرین موجودی انبار

- +

افزودن برای مقایسه

 
توضیحات بیشتر
ویژگی اصلی این ویدئو پروژکتور کوچک و سبک بودن آن است که برای استفاده هائی که به جابجائی زیاد نیاز است طراحی شده است. 
بررسی این ویدئو پروژکتور را با شدت روشنائی و کنتراست تصویر آغاز می کنیم.
شدت روشنائی تولیدی توسط ویدئو پروژکتورها با واحدی به نام Lumens  شناخته می شود. هرچه مقدار این واحد بیشتر باشد می توان تصویری بزرگتر تشکیل داد. در واقع هرچه نور تولیدی توسط دستگاه بیشتر باشد مساحت بیشتری را پوشش می دهد. شدت روشنائی این ویدئو پروژکتور برابر 500 Lumens است که با آن می توان تصاویری تا قطر حتی حدود 80 اینچ نیز تولید کرد. البته نور محیط بسیار تعیین کننده است. اصولا در مورد ویدئو پروژکتورها هرچه محیط تاریک تر باشد تصویر بهتر دیده می شود. نور محیطی باعث کاهش کنتراست تصویر می شود و تصویر بی روح به نظر می آید. شدت روشنائی دستگاه های جیبی و مبتنی بر LED اصولا مقدار بالائی نیستند و برای ایجاد تصاویر بزرگ چندان مناسب به نظر نمی آیند.

کنتراست تصویر در این دستگاه مقدار بسیار بالائی است. نسبت کنتراست بیان کننده توانائی پروژکتور در به تصویر کشیدن همزمان نقاط خیلی روشن و خیلی تاریک است. هر چه نسبت کنتراست بیشتر باشد تصویر بهتر به نظر می آید. به شکل زیر دقت کنید. 


تصویر سمت راست دارای کنتراست بالاتری است و بسیار بهتر و زیباتر به نظر می آید. نسبت کنتراست در این ویدئو پروژکتور 10 هزار به 1 است. مقدار این کنتراست بسیار عالی است. کنتراست بالا مخصوصا هنگام نمایش فیلم بسیار مهم است. در واقع فاکتور کلیدی در نمایش فیلم نسبت کنتراست بالاست. که این ویدئو پروژکتور در این زمینه بسیار خوب رفتار می کند.

رزولوشن تصویر 
رزولوشن یا تفکیک پذیری این دستگاه برابر با WXGA یا 1280X800 پیکسل است. که مقدار خوبی به نظر می آید. این رزولوشن مقدار HD را که برابر 1280X720 است را نیز پوشش می دهد. در نتیجه می توانید فیلم های با کیفیت HD را نیز با این ویدئو پروژکتور مشاهده کنید و لذت ببرید. معمولا رزولوشن ویدئو پروژکتورهای جیبی بیشتر از این مقدار نیست. البته دستگاه هائی با رزولوشن FULL HD نیز در رده پروژکتورهای جیبی تولید شده اند. ولی چندان فراگیر نشده اند. ذکر این نکته در مورد رزولوشن تصویر در ویدئو پروژکتورها و تلویزیون ها ضروری است که رابطه ای بین رزولوشن تصویر و ابعاد تصویر و فاصله تصویر تا بیننده برقرار است. اصولا هرچه رزولوشن تصویر بیشتر باشد باید به تصویر بزدیک تر قرار گیریم. و بالعکس هرچه رزولوشن کمتر باشد باید از تصویر بیشتر فاصله بگیریم.چشم انسان توان تفکیک مشخصی دارد و اگر تصویر از چشم انسان بیش از حد فاصله داشته باشد تصویر به خوبی تفکیک نمی شود. همچنین اگر بیش از حد به تصویر نزدیک باشیم تصاویر پیکسل پیکسل دیده می شوند. بنابراین حد بهینه ای برای این موضوع وجود دارد.به شکل زیر دقت کنید. به طور مثال همانطور که در تصویر دیده می شود برای تصویری با قطر 100 اینچ یا 2.5 متر فاصله مناسب در حدود 6 متر است.

لنز و سیستم اپتیکی 
این ویدئو پروژکتور دارای لنزی از نوع Short Throw می باشد. به این معنی که این لنز می تواند تصویری 1 متری از فاصله ای 0.6 متری تولید کند. برای درک بهتر سیستم اپتیکی این دستگاه لازم است با مفهومی به نام Throw Ratio آشنا شوید. نسبت بزرگنمائی یا Throw Ratio بیان کننده نسبت فاصله تصویر تا پروژکتور به طول تصویر تشکیل شده روی پرده است. به شکل زیر توجه کنید.نسبت بزرگنمائی حاصل تقسیم d بر w است. هرچه مقدار این نسبت کمتر باشد تصویر تشکیل شده روی پرده به ازای فاصله ای مشخص بزرگ تر است. پروژکتورهائی با نسبت بزرگنمائی کمتر از 1 به Short Throw معروف اند. ویژگی بسیار جالب این دستگاه این است که همانطور که اشاره شد از فاصله ای کم تصویری بزرگ تشکیل می دهد. نسبت بزرگنمائی این دستگاه 0.6 است. همانطور که در شکل فوق دیده می شود برای ایجاد تصویری 80 اینچی فقط کافیست دستگاه را در فاصله 1 متری از پرده قرار دهید.

تکنولوژی لامپ LED 
در این دستگاه از تکنولوژی LED برای تولید نور استفاده می شود. این ویژگی محاسن بسیار زیادی دارد که به شرح آنها می پردازیم. اول اینکه طول عمر لامپ این دستگاه در حالت عادی حدود 20 هزار ساعت است. که واقعا مقدار بسیار بالائی به حساب می آید. همچنین با قرار دادن لامپ دستگاه در حالت اقتصادی یا Eco طول عمر به 30 هزار ساعت نیز می رسد. 

ویژگی دیگر تکنولوژی LED در این است که در طول زمان دچار کاهش تدریجی نور نمی شویم. همچنین اینکه همانند پروژکتورهای معمولی از لحظه فشردن دکمه تا شروع تصویر زمانی طول نمی کشد و تصویر به یکباره تولید می شود. همچنین در ویدئو پروژکتورهای مبتنی بر LED شدت نور سفید 2 برابر دستگاه های معمولی است. قابلیت اتصال بی سیم یا Wireless
برای ارتباط بین این دستگاه با کامپیوتر لازم نیست از کابل استفاده کنید. کافیست با استفاده از قابلیت های این دستگاه بصورت بیسیم متصل شوید و محتویات مورد نظرتان را نمایش دهید.

قابلیت های نرم افزاری BenQ i500 
این ویدئو پروژکتور می تواند بدون نیاز به کامپیوتر و یا هر دستگاه دیگری صدها کانال تلویزیونی ، برنامه ها ، بازی های کامپیوتری و آهنگ و فیلم را با اتصال به اینترنت اجرا کند. در واقع این دستگاه چیزی فراتر از یک ویدئو پروژکتور ساده است.


بلندگوی های داخلی
این دستگاه مجهز به سیستم بلندکوی داخلی به قدرت 2X5 وات است. که صدائی بسیار با کیفیت را تولید می کند. با این قدرت و کیفیت دیگر نیازی به بلندگوهای خارجی ندارید. همچنین می توانید از بلندگوهای داخلی این دستگاه با اتصال Bluetooth استفاده کنید و از پخش موسیقی لذت ببرید.بروزرسانی اتوماتیک
این دستگاه با اتصال به اینترنت همواره جدیدترین نسخه از firmware داخلی را دریافت کرده و همواره به روز می باشد. 


درگاه های ارتباطی 
این ویدئو پروژکتور دارای درگاه های ارتباطی HDMI  , VGA , USB و Audio In ,out می باشد و از جهت برقراری ارتباط مشکلی نخواهید داشت. 

قابلیت پخش 3 بعدی 
این دستگاه همچنین دارای قابلیت پخش فیلم های 3 بعدی می باشد که البته به عینک های ویژه ای نیاز است که باید به شکل جداگانه خریداری شوند.

نتیجه گیری نهائی 
دستگاهی عالی برای کسانی که به ویدئو پروژکتوری مالتی مدیا ،  کوچک و سبک احتیاج دارند. عمر لامپ تا 30 هزار ساعت و کیفیت تصویر HD نیز همه چیز را تکمیل می کند. لنز از نوع Short Throw نیز ایجاد تصاویری بزرگ از فاصله ای کم را ممکن می سازد.
 
مشخصات فنی
مدلBenQ i500
رزولوشن(WXGA(1280X800
تکنولوژی نمایشDLP
روشنائی500 Lumens
نسبت کنتراست10000:1
ضریب منظری16:10
نسبت بزرگنمائی( Throw ratio)0.6
تکنولوژی لامپLED
عمر لامپ20000/30000 در حالت های Normal/Eco
تنظیم Keystoneعمودی 40+/- درجه
نوع ارتباطHDMI , VGA , USB , Audio In Out
ابعاد215X93X201 میلی متر
وزن1.3 کیلوگرم
لوازم جانبیریموت کنترل و باتری ، آداپتور برق ، کابل HDMI

نوشتن نقد و نظر

ویدئو پروژکتور BenQ i500

ویدئو پروژکتوری کوچک و جیبی با رزولوشن تصویر 1280X800 پیکسل و شدت روشنائی 500 Lumens و قابلیت اتصال بی سیم یا Wireless و لامپ با تکنولوژی LED تا عمر 30 هزار ساعت و لنز از نوع Short Throw جهت تولید تصاویری بزرگ از فاصله ای بسیار کم و همچنین بلندگوی قدرتمند داخلی با قابلیت اتصال Bluetooth و ...

نوشتن نقد و نظر

 
نظظرات:(0)

تاکنون هیچ نقدی از طرف کاربران نوشته نشده.

30 محصول دیگر در این دسته بندی قرار دارد:

مقایسه 0

No products

To be determined Shipping
لطفا تماس بگیرید Total

Check out