ویدئو پروژکتور BenQ w11000

ویدئو پروژکتوری با کیفیت 4K مبتنی بر تکنولوژی DLP و نسبت کنتراست 50000:1 و استاندارد سینمائی CinematicColor Rec .709 جهت تولید بهترین رنگ تصویر و مجهز به لنز زوم اپتیکال با قدرت 1.5x و قابلیت Lens Shift و چرخ فیلتز 6 قسمتی برای تولید بهترین رنگ تصویر و استاندارد THX برای حالت سینمائی و عمر لامپ تا 6000 ساعت و بسیاری ویژگی های حرفه ای دیگر 

اطلاعات بیشتر

محصول جدید

لطفا تماس بگیرید

1 مورد
آخرین موجودی انبار

- +

افزودن برای مقایسه

 
توضیحات بیشتر
این ویدئو پروژکتور اخنصاصا برای نمایش فیلم های 4K ساخته شده است. در ادامه ویژگی های این دستگاه را بررسی می کنیم.


رزولوشن تصویر 
رزولوشن تصویر در واقع تعداد پیکسل های تشکیل دهنده تصویر به شمار می آیند. هرچه تعداد پیکسل ها بیشتر باشند تصویر جزئیات بیشتری را نمایش می دهد. رزولوشن تصویر در این ویدئو پروژکتور برابر 3840X2160 پیکسل است که به این رزولوشن اصطلاحا 4K نیز گفته می شود. این رزولوشن 4 برابر رزولوشن FULL HD است. رزولوشن FULL HD برابر با 1920X1080 پیکسل است. این رزولوشن بالا براستی کیفیت بی نظیری را تولید می کند و جزئیات بسیاری را آشکار می کند. رزولوشن 4K در این ویدئو پروژکتور Native یا واقعی است و با شیوه Pixel Shifting که در برخی دستگاه ها استفاده می شود و رزولوشن 4K را با استفاده از چیپ Full HD شبیه سازی می کند متفاوت است.
چیپ تولید کننده تصویر در این ویدئو پروژکتور در واقع دارای 4.15 میلیون ریز آینه است که به همراه یک فعال کننده با سرعت بسیار بالا تولید تصویری با 8.3 میلیون پیکسل در هر فریم را  می نماید.در واقع در این دستگاه شما در هر فریم تصویر 8.3 میلیون پیکسل واقعی خواهید داشت و کیفیت تصویر واقعی است.
ذکر چند نکته مهم در مورد رزولوشن تصویر بسیار مهم و ضرروی است. اول اینکه به صرف اینکه ویدئو پروژکتوری دارای رزولوشن 4K باشد به این معنی نیست که همیشه کیفیت تصویر 4K خواهید داشت. مطلبی که به دستگاه اعمال می شود نیز باید دارای همین رزولوشن باشد. مثلا باید برای استفاده از کیفیت بالای این دستگاه فیلم های مورد نمایشتان نیز دارای کیفیت 4K باشند. در حال حاضر فیلم های با این رزولوشن چندان رایج نیستند و این خود محدودیتی را ایجاد می کند. البته این دستگاه دارای قابلیتی است که می تواند از کیفیت های پائین تر نیز رزولوشن 4K را شبیه سازی کند ولی باز هم فیلمی که با رزولوشن واقعی 4K ضبط شده باشد بسیار متفاوت از شبیه سازی است. 
نکته مهم دیگر رابطه بین رزولوشن تصویر و ابعاد تصویر و فاصله بیننده تا تصویر است. چشم انسان توان تفکیک مشخص و محدودی دارد. هرچه از تصویر فاصله بگیریم چشم انسان جزئیات کمتری را می تواند آشکار کند. در حالت کلی هرچه تصویر رزولوشن بیشتری داشته باشد باید به تصویر نزدیک تر باشیم . شکل زیر رابطه بین این سه فاکتور را بهتر نمایش می دهد. همانطور که در شکل فوق ملاحظه می کنید برای تصویری با قطر 100 اینچ یا 2.5 متر در این رزولوشن فاصله مناسب و ایده آل حدود 3 متر است. یا حدودا 1.5 برابر طول تصویر.

شدت نورانیت و کنتراست تصویر 
شدت نورانیت ویدئو پروژکتورها با واحدی به نام Lumens شناخته می شود. هرچه این کمیت بزرگتر باشد تصویر تولید شده پرنور تر است. شدت نورانیت این ویدئو پروژکتور در واحد Lumens برابر با 2200 است. شاید در ابتدا به نظرتان این مقدار مقداری کم به نظر آید. ولی این چنین نیست. اگر به دستگاه های حرفه ای نمایش فیلم نگاهی خانگی بیاندازید خواهید دید که تمام آنها شدت نوری اینچنین کم دارند. دلیل این موضوع این است که با بالابردن شدت نورانیت از کنتراست تصویر کاسته می شود. کنتراست تصویر که در ادامه توضیح خواهیم داد یکی از مهم ترین فاکتورهای نمایش فیلم است. دلیل دیگر اینکه اصولا هنگام تماشای فیلم محیط باید بسیار تاریک باشد و در محیطهای تاریک به راحتی می توان حتی به شدت نوری کم تصویری بزرگ نیز تولید کرد. با این شدت نور می توان در محیطی تاریک تصاویری تا قطر حتی 3.5 متر نیز تولید کرد که معادل 140 اینچ تصویر می شود.
آنچه که در مورد ویدئو پروژکتورهای نمایش فیلم بسیار مهم است کنتراست تصویر و سطح سیاهی تصویر یا Black Level است. کنتراست تصویر به صورت نسبت بین پرنورترین حالت پروژکتور به کم نورترین حالت پروژکتور است. هرچه نسبت کنتراست بیشتر باشد تصویر بهتر به نظر می آید. سطح سیاهی تصویر توان دستگاه در تولید سیاهی مطلق است. اصولا ویدئو پروژکتورها نمی توانند سیاهی مطلق را تولید کنند. یعنی اگر تصویری سیاه را به پروژکتور اعمال کنید خواهید دید که خروجی تصویر سیاه کامل نیست و سطحی از رنگ خاکستری در آن دیده می شود. هرچه سطح سیاهی ویدئو پروژکتوری قوی تر باشد تصویر جذاب تر به نظر می آید. نسبت کنتراست در این دستگاه 50 هزار به 1 است که عددی متوس به شمار می آید. دستگاه هائی با نسبت های کنتراست بالاتر از این مقدار نیز در بازار وجود دارند. مانند برخی از مدل های JVC , Sony و  Epson.


تکنولوژی Dynamic Black و Active IRIS
Active iris مقدار نور خروجی از طریق لنز را کنترل می کند. Dynamic Black میزان نورانیت صحنه ها را برای بهینه کردن شدت نور خروجی و کنتراست تصویر آنالیز می کند. در واقع متناسب با شدت نورانیت تصویر نور خروجی توسط مکانیزمی دیافراگم مانند کنترل می شود و کنتراست تصویر به بالاترین حالت ممکن تنظیم می شود. 


همانطور که در تصویر فوق ملاحظه می کنید هنگامی که تصویری پرنور پخش می شود شدت نور افزایش می یابد و هنگامی که تصویری کم نور نمایش داده می شود از شدت نورانیت کاسته می شود تا کنتراست تصویر افزایش یابد.

از آنجائی که این ویدئو پروژکتور برای نمایش فیلم طراحی شده است لازم است ویژگی های این دستگاه در این مورد بررسی شود. 

تکنولوژی CinematicColor کمپانی BenQ
تکنولوژی CinematicColor با استفاده از رنگهای بسیار دقیق تصاویری بسیار با کیفیت و سطح بالا را تولید می کند. CinematicColor Rec.709 HDTV و چرخ فیلتر 6 قسمتی RGBRGB و نسبت ANSI Contrast بسیار بالا به همراه گواهینامه کالیبریشن ISFccc تصاویری بسیار دقیق و سینمائی را ضمانت می کند. 

دقت 100 درصد رنگ ها توسط Rec.709
این تکنولوژی حداکثر کیفیت رنگ را منطبق با استانداردهای سینماپی تولید می کند. این ویدئو پروژکتور مستقیما در کارخانه کالیبره می شود و کیفیت 100 درصد سینمائی را برایتان تولید می کند. 
شکل زیر تصویری قبل از کالیبره شدن را نشان می دهد.ولی شکل زیر تصویری کالیبره شده با استاندارد Rec.709 را نشان می دهد. در همه ویدئو پروژکتورهای مبتنی بر تکنولوژی DLP چرخ فیلتر یا Filter Wheel یکی از مهم ترین بخش های دستگاه است. و بیشترین اثر را روی کیفیت رنگ تصویر داراست. برای رسیدن به تعادلی بین شدت نورانیت تصویر و دقت بالای رنگ باید چرخ فیلتر با بالاترین حد ممکن طراحی و ساخته شود. حتی دقت هائی در حد نانومتر برای این کار مورد نیاز است. کوتینگ و زوایای چرخ فیلتر در این دستگاه دقت ساخت بسیار بالائی را داراست. هر چرخ فیلتر در این ویدئو پروژکتور با استاندارد Rec.709 ساخته می شود و کیفیت فیلم های هالیوودی را نمایش می دهد. تمام ویدئو پروژکتورهای CinematicColor کمپانی BenQ تک تک در کارخانه با دقت بسیار بالائی کالیبره می شوند. این تنظیمات برای دمای رنگ D65 , Gamma, Black Level , White Level , Neutral Gray و گزینه های دیگر تست می شوند. 


بهبود دهنده ی DCTI و DLTI
الگوریتم های اختصاصی DCTI و DLTI باعث بهبود رنگ و نور خروجی برای ایجاد تصویری عالی و با کیفیت می گردد. این 2 الگوریتم باعث کاهش نویز در تصاویر ایجاد شده می شوند. 
زوم اپتیکال و نسبت بزرگنمائی 
این ویدئو پروژکتور دارای زوم اپتیکال 1.5 برابر است. یعنی می توان توسط آن تصویر را از کوچکترین حالت تا 50 درصد بزرگ کرد. از آنجائیکه کیفیت تصویر در این دستگاه بسیار بالاست لنز آن نیز باید کیفیت بالائی را داشته باشد تا بتواند تصویری با کیفیت عالی را به نمایش بگذارد. اصولا خطاهای اپتیکی لنز باعث کاهش کیفیت تصویر می شوند. در لنز این ویدئو پروژکتور با استفاده از المان های اپتیکی زیاد و همچنین استفاده از شیشه های ویژه اپتیکی کیفیت تصویر در حد بسیار بالائی قرار دارد. 

رنج زوم اپتیکال نسبتا قوی این ویدئو پروژکتور این امکان را فراهم می کند که از فواصل مختلف تصویر مورد نظرتان را ایجاد نمائید. 

نکته مهمی که در مورد سیستم اپتیکی ویدئو پروژکتورها باید در نظر گرفت نسبت بزرگنمائی یا Throw Ratio آنهاست. نسبت بزرگنمائی بیان کننده نسبت فاصله بین ویدئو پروژکتور تا تصویر به طول تصویر ایجاد شده روی پرده است. هرچه این نسبت کوچکتر باشد به این معنی است که تصویر ایجاد شده روی پرده بزرگتر خواهد بود و بالعکس. با استفاده از این عدد می توانید به راحتی محاسبه کنید که برای فاصله ای مشخص ابعاد تصویر چه مقدار خواهد بود. و یا می توانید بالعکس عمل کنید. یعنی محاسبه کنید که برای تصویری با طول مورد نظر فاصله مناسب چه مقدار است. 
به شکل زیر دقت کنید. 

نسبت بزرگنمائی حاصل تقسیم d بر w است. 
نسبت بزرگنمائی در این دستگاه بین 1.36 تا 2.03 می باشد. به طور مثال در نسبت بزرگنمائی 1.36 اگر فاصله ویدئو پروژکتور تا پرده 1.36 متر باشد طول تصویر ایجاد شده 1 مترخواهد بود. 

از دیگر قابلیت های سیستم اپتیکی این دستگاه قابلیت Lens Shift است. با استفاده از این ویژگی می توانید تصویر را بدون جابجا کردن دستگاه در راستای عمودی و افقی حرکت دهید و تصویر را با پرده نمایش تان تنظیم کنید. این ویژگی مخصوصا هنگام نصب بسیار کاربردی است.
 
عمر لامپ 
عمر لامپ این دستگاه در حالت نرمال حدود 3000 ساعت و در حالت اقتصادی به حدود 6000 ساعت نیز می رسد. لازم به ذکر است که قرار دادن در حالت اقتصادی باعث کاهش میزان نورانیت تصویر نیز می شود. 

نتیجه گیری نهائی 
ویدئو پروژکتورهای 4K به تازگی وارد دنیای سینمای خانگی شده اند. کیفیت فوق العاده بالای تصویر در این دستگاه ها بسیار هیجان انگیز است. این ویدئو پروژکتور علاوه بر کیفیت 4K تصویری بسیار با کنتراست تولید می کند. البته کمبود فیلم ها و محتویات 4K نیز خود بحثی جداست. 
 
مشخصات فنی
مدلBenQ w11000
رزولوشن(UHD-4K(3840X2160
تکنولوژی نمایشDLP
روشنائی2200 Lumens
نسبت کنتراست50000:1
ضریب بزرگنمائی ( زوم )1.5 برابر
ضریب منظری16:9
نسبت بزرگنمائی( Throw ratio)1.36-2.03
عمر لامپ6000/3000 ساعت در حالت های Normal/Eco
خارج محور بودن تصویر (Projection Offset)عمودی 65+/- درجه و افقی 27+/- درجه
نوع ارتباطHDMi , MHL , LAN , RS232
ابعاد470X224X564 میلی متر
وزن14.8 کیلوگرم
لوازم جانبیریموت کنترل و باتری

نوشتن نقد و نظر

ویدئو پروژکتور BenQ w11000

ویدئو پروژکتوری با کیفیت 4K مبتنی بر تکنولوژی DLP و نسبت کنتراست 50000:1 و استاندارد سینمائی CinematicColor Rec .709 جهت تولید بهترین رنگ تصویر و مجهز به لنز زوم اپتیکال با قدرت 1.5x و قابلیت Lens Shift و چرخ فیلتز 6 قسمتی برای تولید بهترین رنگ تصویر و استاندارد THX برای حالت سینمائی و عمر لامپ تا 6000 ساعت و بسیاری ویژگی های حرفه ای دیگر 

نوشتن نقد و نظر

 
نظظرات:(0)

تاکنون هیچ نقدی از طرف کاربران نوشته نشده.

30 محصول دیگر در این دسته بندی قرار دارد:

مقایسه 0

No products

To be determined Shipping
لطفا تماس بگیرید Total

Check out