پروژکتور Sony VPL-DX131

پروژکتوری با رزولوشن XGA یا 1024X768 پیکسل و شدت روشنائی 2600 Lumens و زوم اپتیکال 1.2 برابر و عمر لامپ تا 6000 ساعت و دارای درگاه HDMI و قیمتی اقتصادی مناسب جهت استفاده در کلاس ها و اتاق های کوچک 

اطلاعات بیشتر

محصول جدید

لطفا تماس بگیرید

2 مورد
آخرین موجودی انبار

- +

افزودن برای مقایسه

 
توضیحات بیشتر
بررسی این ویدئو پروژکتور را با شدت روشنائی و کنتراست آن شروع می کنیم.
 
شدت روشنائی و کنتراست تصویر
شدت نورانیت تولیدی ویدئو پروژکتورها با واحدی به نام Lumens شناخته می شود. شدت نورانیت تعیین کننده شدت روشنائی تصویر است. هرچه تصویر پرنور تر باشد می توان تصاویری بزرگتری ایجاد کرد. همچنین شدت روشنائیت بالا در مواردی که نور محیطی زیاد است می تواند بر نور محیطی چیره گردد و تصویری مناسب ایجاد کند. این پروژکتور در محیطی تاریک می تواند تصویری تا قطر حتی 7 متر نیز ایجاد نماید. اصولا در مورد ویدئو پروژکتورها هرچه نور محیطی کمتر باشد تصویر بهتر به نظر می آید. در مواردی که نور محیطی زیاد باشد با انتخاب پروژکتوری با شدت روشنائی بالا تر می توان بر نور محیط غلبه کرد. 
شدت روشنائی این ویدئو پروژکتور 2600 Lumens است که مقداری بالا به حساب نمی آید ولی برای اتاق های کوچک مناسب است. در هر صورت این ویدئو پروژکتور دستگاهی اقتصادی به شمار می آید. 
اگر محیط نمایش شما نور زیادی دارد و اندازه پرده نمایش تان بیشتر از ۲ متر است پیشنهاد می کنیم پروژکتوری با شدت روشنائی بالاتر انتخاب کنید.

کنتراست تصویر 
کنتراست تصویر اختلاف بین تاریک ترین و روشن ترین نقطه تولید شده توسط ویدئو پروژکتور است. هرچه کنتراست تصویر بیشتر باشد تصویر زیباتر به نر می آید. به شکل زیر دقت دقت کنید.

شکل سمت راست کنتراست بیشتری دارد. هرچه کنتراست بیشتر باشد نور محیطی نیز تاثیر کمتری روی تصویر دارد. پروژکتورهائی که برای نمایش فیلم و عکس استفاده می شوند معمولا نسبت کنتراست بسیار بالائی دارند. برای نمایش فیلم هرچه کنتراست بالاتر باشد بهتر است. اما در ویدئو پروژکتورهائی مثل این دستگاه که برای موارد آموزشی استفاده می شوند نسبت کنتراست چندان تعیین کننده نیست. زیرا معمولا در محیط های آموزشی نور محیطی وجود دارد و این نور باعث کاهش کنتراست تصویر می شود. نسبت کنتراست این ویدئو پروژکتور 3000 به 1 است که با اینکه روی کاغذ عدد چندان بالائی نیست ولی در عمل برای موارد آموزشی کفایت می کند.

رزولوشن تصویر 
زولوشن تصویر تعداد پیکسل های تشکیل دهنده تصویر است. هرچه رزولوشن بیشتر باشد کیفیت تصویر بیشتر می شود و جزئیات بیشتری نمایش داده می شود. رزولوشن تصویر توسط 2 عدد که بصورت ضرب نوشته می شود بیان می شود. مثلا رزولوشن تصویر این ویدئو پروژکتور برابر 1024X768 پیکسل است. رزولوشن این دستگاه با اینکه برای استاندارد های امروزی چندان بالا نیست ولی برای کلاس های درس و اتاق های همایش و کنفرانس ساده کفایت می کند. این رزولوشن به XGA نیز معروف است. در ادامه رزولوشن های رایج در دنیای ویدئو پروژکتورها را معرفی می کنیم. 

1. SVGA یا 800X600 
2. XGA  یا  1024X768 
3. WXGA  یا 1280X800 
4. FULL HD یا 1920X1080 
5. WUXGA یا 1920X1200 

چند نکته در مورد رزولوشن تصویر وجود دارد که لازم است در مورد آنها صحبت کنیم. نسبت طول به عرض یا ارتفاع تصویر را ضریب منظری یا Aspect Ratio می نامند. مثلا در رزولوشن تصویر این دستگاه که XGA است نسبت 1024 به 768 برابر با 4 به 3 می باشد به عبارتی اگر طول تصویر ایجاد شده روی پرده 4 واحد باشد ارتفاع یا عرض تصویر 3 واحد خواهد بود. با دانستن ضریب منظری و طول تصویر می توان ارتفاع یا عرض تصویر را به راحتی محاسبه کرد. 
پس ضریب منظری این پروژکتور 4:3 است. دیگر ضرایب منظری رایج عبارت اند از 16:9 و 16:10 .
نکته دیگر در مورد رزولوشن تصویر این است که حداکثر رزولوشن نمایش داده شده روی پرده برابر رزولوشن ویدئو پروژکتور است. همچنین مطالب نمایش داده شده نیز باید حداقل رزولوشن ویدئو پروژکتور را دارا باشند. یعنی اگر تصویری با رزولوشن کمتر از رزولوشن پروژکتور را نمایش دهید از تمام رزولوشن دستگاه استفاده نکرده اید.
نکته مهم دیگر در مورد رزولوشن تصویر رابطه آن با ابعاد تصویر و فاصله بیننده تا پرده نمایش است. چشم انسان توان تفکیک مشخصی دارد. اگر بیش از حد از پرده دور باشید چشم انسان نمی تواند تمام جزئیات را تفکیک کند و بخشی از جزئیات تصویر از دست می رود. همچنین اگر بیش از حد به پرده نمایش نزدیک باشید تصویر پیکسل پیکسل دیده می شود که چندان دلچسب نست. بنابراین برای هر رزولوشنی و هر ابعادی از تصویر فاصله مناسبی از پرده وجود دارد. به شکل زیر دقت کنید.


همانطور که در شکل فوق ملاحظه می کنید هرچه رزولوشن تصویر بالاتر باشد باید به پرده نمایش نزدیک تر شوید. البته ناگفته پیداست که شاید فراهم کردن چنین فواصلی چندان آسان نباشد ولی ذکر این مطلب نیز می تواند در بعضی موارد کارگشا باشد.

زوم اپتیکال و نسبت بزرگنمائی تصویر 
این ویدئو پروژکتور دارای زوم اپتیکال با قدرت 1.2 برابر است که مقدار قابل قبولی برای چنین پروژکتوری به حساب می آید. توسط زوم اپتیکال می توانید تصویر را بزرگ و کوچک کنید. 1.2 برابر به این معنی است که تصویر را نسبت به کوچکترین حالت تا 20 درصد می توانید بزرگ کنید.
اما نکته مهم تر در مورد لنز ویدئو پروژکتور نسبت بزرگنمائی یا Throw Ratio آن است. نسبت بزرگنماپی بیان کننده نسبت فاصله پرده نمایش تا لنز ویدئو پروژکتور به طول تصویر ایجاد شده روی پرده است. هرچه این نسبت کمتر باشد تصویر بزرگتری روی پرده برای فاصله ای مشخص تشکیل می شود. 
نسبت بزرگنمائی این ویدئو پروژکتور بین 1.47 تا 1.77 است. مثلا نسبت بزگنمائی 1.47 در این پروژکتور به این معنی است که مثلا اگر فاصله پرده تا ویدئو پروژکتور برابر با 1.47 متر باشد طول تصویر تشکیل شده روی پرده 1 متر خواهد بود. دانستن نسبت بزرگنمائی در هنگام نب و انتخاب ویدئو پروژکتور بسیار می تواند کمک کند. 
نسبت بزرگنمائی این ویدئو پروژکتور مقدار خوبی است و از بسیاری از پروژکتورهای ارزان قیمت تر مقدار بهتری دارد.

نسبت بزرگنمائی حاصل تقسیم d بر W است.

درگاه های ارتباطی 
این ویدئو پروژکتور دارای درگاه HDMI می باشد که امروزه مهم ترین درگاه ارتباطی می باشد.

عمر لامپ ویدئو پروژکتور
عمر لامپ این ویدئو پروژکتور در حالت حداکثر روشنائی حدود 3000 ساعت است که با قرار دادن دستگاه در حالت Eco می توانید آن را تا 6000 ساعت نیز افزایش دهید. لازم به ذکر است که در حالت Eco شدت روشنائی تصویر کاهش می یابد.

بلندگوی داخلی دستگاه 
این پروژکتور نیز دارای بلندگوی داخلی می باشد. قدرت این بلندگو تنها 1 وات است که به نظر کم می آید. شاید در بعضی موارد این بلندگوی کم توان بتواند به شما کمک کند اما در هر صورت توان کمی دارد. 

نتیجه گیری نهائی 
این ویدئو پروژکتور برای کلاس ها و اتاق های کوچک مناسب است. اگر قصد پرداخت هزینه ای کم و در عین حال کیفیت Sony را می خواهید می تواند انتخاب مناسبی باشد.
 
مشخصات فنی
مدلSony VPL-DX131
رزولوشن(XGA(1024X768
تکنولوژی نمایش3LCD
روشنائی2600 Lumens
نسبت کنتراست3000:1
ضریب بزرگنمائی ( زوم )1.2 برابر
ضریب منظری4:3
نسبت بزرگنمائی( Throw ratio)1.47-1.77
عمر لامپ3000/4500/6000 ساعت در حالت های Normal/Standard/Low
تنظیم Keystoneعمودی 30+/- درجه
نوع ارتباطHDMI , Audio , VGA
ابعاد315X75X230 میلی متر
وزن2.5 کیلوگرم
لوازم جانبیریموت کنترل

نوشتن نقد و نظر

پروژکتور Sony VPL-DX131

پروژکتوری با رزولوشن XGA یا 1024X768 پیکسل و شدت روشنائی 2600 Lumens و زوم اپتیکال 1.2 برابر و عمر لامپ تا 6000 ساعت و دارای درگاه HDMI و قیمتی اقتصادی مناسب جهت استفاده در کلاس ها و اتاق های کوچک 

نوشتن نقد و نظر

 
نظظرات:(0)

تاکنون هیچ نقدی از طرف کاربران نوشته نشده.

30 محصول دیگر در این دسته بندی قرار دارد:

مقایسه 0

No products

To be determined Shipping
لطفا تماس بگیرید Total

Check out