پروژکتور Hitachi EX252N

پروژکتوری با شدت روشنائی 2700 Lumens و رزولوشن XGA یا 1024X768 پیکسل و زوم اپتیکال 1.2 برابر و عمر لامپ تا 10000 ساعت و بلندگوی داخلی قدرتمند 16 واتی و بسیاری قابلیت های دیگر مناسب جهت اتاق های کوچک و متوسط 

اطلاعات بیشتر

محصول جدید

18,500,000 ریال

2 مورد
آخرین موجودی انبار

- +

افزودن برای مقایسه

 
توضیحات بیشتر
بررسی این ویدئو پروژکتور را با شدت روشنائی و کنتراست تصویر شروع می کنیم.
شدت روشنائی ویدئو پروژکتورها با واحدی به نام Lumens شناخته می شود. هرچه شدت روشنائی تولیدی بیشتر باشد تصویر پرنور تر روی پرده نمایش تشکیل می شود. شدت روشنائی بیشتر با عث می شود بتوانید تصاویر بزرگ تری نیز تولید کنید. همچنین هنگامی که شدت روشنائی بالا باشد نور محیطی کمتر روی تصویر تاثیر می گذارد. اصولا هنگام استفاده از ویدئو پروژکتورها هرچه محیط تاریک تر باشد تصویر بهتر دیده می شود. اگر نور محیطی زیادی دارید و مقدار آن نیز چندان قابل کنترل نیست باید از پروژکتوری با توان بالا استفاده کنید. شدت روشنائی این پروژکتور در واحد Lumens برابر 2700 است که عددی متوسط به شمار می آید. با این مقدار شدت روشنائی می توانید به خوبی در کلاس های درس و اتاق های کنفرانس کوچک و متوسط کار کنید. این پروژکتور می تواند در محیطهای تاریک تصویری تا قطر حتی 7 متر نیز تولید کند. ولی همانطور که گفته شد نور محیطی بسیار مهم است و چنین تصویر بزرگی فقط در محیط های تاریک تشکیل می شود. 
شدت روشنائی تصویر ربطی به رزولوشن تصویر ندارد و فاکتوی جدا از آن است.
با این پروژکتور در محیط های حتی نسبتا روشن نیز تصویری 2 متری به راحتی قابل پخش است. 
کنتراست تصویر بیان کننده اختلاف بین پرنورترین و کم نورترین نقطه تصویر است. اینکه پروژکتور می تواند بین پرنورترین و کم نورترین سطح تصویر چه مقدار راتفکیک کند. هرچه کنتراست تصویر بالاتر باشد تصویر زیباتر به نظر می آید. به شکل زیر توجه کنید.

شکل سمت راست کنتراست بالاتری دارد و بهتر به نظر می آید. نسبت کنتراست تصویر این ویدئو پروژکتور 2000 به 1 است که روی کاغذ عدد چندان دلچسبی نیست. ولی در عمل کنتراست معقولی را تولید می کند. البته باید به یاد داشت که این ویدئو پروژکتور برای نمایش فیلم اصولا مناسب نیست و برای این منظور نیز طراحی و ساخته نشده است. این پروژکتور برای موارد آموزشی و اتاق های کنفرانس ساخته شده که در این موارد نیز کنتراست تصویر چندان مساله ساز نیست. کنتراست تصویر در ویدئو پروژکتورهای سینمائی بسیار مهم است.

رزولوشن یا تفکیک پذیری و ضریب منظری یا Aspect Ratio
رزولوشن این ویدئو پروژکتور XGA یا اصطلاحا 1024X768 پیکسل است. این رزولوشن با اینکه مقدار چندان بالائی نیست ولی برای موارد آموزشی مناسب است. رزولوشن های رایج ویدئو پروژکتورها به شکل زیر می باشند. 

1. SVGA یا 600X800
2. XGA یا   768X1024
3. WXGA یا  1280X800
4. FULL HD یا 1920X1080
5. WUXGA یا  1920X1200
همانطور که ملاحظه می کنید رزولوشن این دستگاه چندان بالا نیست البته از SVGA بیشتر است. این رزولوشن برای نمایش فیلهای متنی مثل Word یا PDF کافی به نظر میرسد. 
همچنین رزولوشن یکی از عوامل مستقیم در قیمت است. این دستگاه پروژکتوری با قیمت کم است که در نتیجه نمی توان انتظار رزولوشن بالاتری را داشت. نکته مهمی در مورد رزولوشن تصویر و رابطه آن با اندازه تصویر و فاصله بیننده تا پرده نمایش وجود دارد. چشم انسان توان تفکیک مشخصی دارد. اگر بیش از حد از پرده نمایش فاصله داشته باشید چشمتان برخی جزئیات را از دست می دهد و در نتیجه از کیفیت تصویز کاسته می شود. همچنین اگر بیش از حد به تصویر نزدیک باشید تصویر پیکسل پیکسل دیده می شود و این نیز چندان مناسب نیست. بنابراین باید متناسب با رزولوشن تصویر و اندازه تصویر فاصله مناسبی از پرده داشت. البته ناگفته پیداست که در بسیاری موارد رعایت این فواصل چندان عملی نیست. بنابراین ذکر این نکته بیشتر جنبه اطلاع رسانی دارد. به شکل زیر توجه کنید. مثلا در رزولوشن این ویدئو پروژکتور فاصله مناسب برای تصویری با قطر حدود 2.5 متر حدود 10 متر می باشد. که البته همانطور که اشاره شد رعایت این فاصله چندان عملی نیست. 
نکته مهم دیگر اینکه رزولوشن تصویر نمی تواند بالاتر از رزولوشن پروژکتور باشد به این معنی که حداکثر رزولوشن نمایش داده شده محدود به رزولوشن پروژکتور است. 
ضریب منظری یا Aspect Ratio  

نسبت طول به عرض یا ارتفاع تصویر ضریب منظری یا Aspect Ratio تصویر نامیده می شود. مثلا در این پروژکتور نسبت 1024 به 768 برابر 4 به 3 است. یعنی اگر طول تصویر 4 واحد باشد ارتفاع یا عرض تصویر 3 واحد می شود. به این نسبت 4:3 گفته می شود. مثلا در رزولوشن FULL HD ضریب منظری برابر 16:9 است. با دانستن ضریب منظری و طول تصویر تشکیل شده روی پرده می توان عرض تصویر را محاسبه کرد. همچنین با دانستن نسبت بزرگنمائی یا Throw Ratio لنز ویدئو پروژکتور و فاصله دستگاه تا پرده می توان طول تصویر را محاسبه کرد. نسبت بزرگنمائی را در بخش بعدی تعریف می کنیم.

زوم اپتیکال و نسبت بزرگنمائی ( Throw Ratio )
زوم اپتیکال این ویدئو پروژکتور 1.2 برابر است. که البته برای چنین پروژکتوری با این قیمت معقول به نظر می آید. پروژکتورهای ارزان قیمت معمولا رنج زوم اپتیکال حدود همین مقدار را دارند. و یا شاید حتی کمتر از این. بنابراین زوم اپتیکال این ویدئو پروژکتور مناسب به نظر می رسد. اما اجازه دهید کمی در مورد نسبت بزرگنمائی یا Throw Ratio صحبت کنیم. نسبت بزرگنمائی بیان کننده نسبت بین فاصله پروژکتور تا پرده نمایش به طول تصویر تشکیل شده روی پرده است. هرچه این مقدار کمتر باشد تصویر تشکیل شده روی پرده بزرگتر است و بالعکس. به شکل زیر دقت کنید.


نسبت بزرگنمائی حاصل تقسیم d بر w است. 
نسبت بزرگنماپی در این ویدئو پروژکتور بین 1.5 تا 1.8 است. مثلا در نسبت بزرگنمائی 1.5 اگر فاصله پرده تا پروژکتور 1.5 متر باشد طول تصویر ایجاد شده روی پرده 1 متر خواهد بود. با دانستن نسبت بزرگنمائی ویدئو پروژکتور به راحتی می توان محاسبه کرد طول تصویر روی پرده برای فاصله ای مشخص چقدر می باشد. این فاکتور مخصوصا هنگام نصب ویدئو پروژکتور بسیار کاربردی است.

عمر لامپ ویدئو پروژکتور 
عمر لامپ این دستگاه در حالت استاندارد حدود 5000 ساعت است که با قرار دادن دستگاه در حالت Eco می توان عمر لامپ آن را تا 10000 ساعت نیز افزایش داد. لازم به ذکر است در حالت Eco شدت روشناپی دستگاه کم می شود.

درگاه های ارتباطی 
این ویدئو پروژکتور همانند دستگاه های جدید دارای درگاه HDMI نیز می باشد که امروزه بسیار لازم و کاربردی است. در شکل زیر تمامی درگاه های دستگاه را ملاحظه می کنید. 

بلندگوی داخلی 
این ویدئو پروژکتور دارای بلندگوی داخلی بسیار پرقدرت 16 واتی است که می تواند در بسیار موارد کارگشا باشد. 

نتیجه گیری نهائی 
این پروژکتور برای استفاده در کلاس های درس و اتاق های کوچک با بودجه ای کم بسیار توصیه می شود.
 
مشخصات فنی
مدل Hitachi EX252N
رزولوشن(XGA(1024X768
تکنولوژی نمایش3LCD
روشنائی2700 Lumens
نسبت کنتراست2000:1
ضریب بزرگنمائی ( زوم )1.2 برابر
ضریب منظری4:3
نسبت بزرگنمائی( Throw ratio)1.5-1.8
عمر لامپ5000/10000 ساعت در حالت های Normal/Eco
تنظیم Keystoneعمودی 30+/- درجه
نوع ارتباطHDMI , VGA , Audio , LAN , USB
ابعاد90X320X350 میلی متر
وزن3.1 کیلوگرم
لوازم جانبیکابل برق و ریموت کنترل و باتری

نوشتن نقد و نظر

پروژکتور Hitachi EX252N

پروژکتوری با شدت روشنائی 2700 Lumens و رزولوشن XGA یا 1024X768 پیکسل و زوم اپتیکال 1.2 برابر و عمر لامپ تا 10000 ساعت و بلندگوی داخلی قدرتمند 16 واتی و بسیاری قابلیت های دیگر مناسب جهت اتاق های کوچک و متوسط 

نوشتن نقد و نظر

 
نظظرات:(0)

تاکنون هیچ نقدی از طرف کاربران نوشته نشده.

30 محصول دیگر در این دسته بندی قرار دارد:

مقایسه 0

No products

To be determined Shipping
لطفا تماس بگیرید Total

Check out