پروژکتور Panasonic PT-EZ590

پروژکتوری با رزولوشن 1920X1200 پیکسل یا WUXGA و شدت نورانیت 5400 Lumens و لنز با رنج زوم بالا و قابلیت تعویض لنز و قابلیت Lens Shift  جهت بالا و پائین و چپ و راست بردن تصویر و بسیاری قابلیت های حرفه ای دیگر جهت داشتن رزولوشن بالا و ایجاد تصاویری در اندازه های بزرگ 

اطلاعات بیشتر

محصول جدید

127,000,000 ریال

1 مورد
آخرین موجودی انبار

- +

افزودن برای مقایسه

 
توضیحات بیشتر
بررسی این ویدئو پروژکتور حرفه ای را با شدت روشنائی و کنتراست تصویر آغاز می کنیم.

شدت روشنائی و کنتراست تصویر 
سدت نورانیت ویدئو پروژکتورها با واحدی با نام Lumens مشخص می شود. هر چه مقدار این کمیت بیشتر باشد تصویر پرنور تر است و روشن تر دیده می شود. این کمیت ربطی به کیفیت تصویر ندارد. و تنها تعیین کننده شدن نور تصویر است. شدت نورانیت این ویدئو پروژکتور در واحد Lumens برابر 5400 است که مقداری بالاست و می تواند تصاویری تا قطر 10 متر نیز تولید کند. البته در محیط های تاریک. اصولا در مورد ویدئو پروژکتورها هرچه محیط نمایش تاریک تر باشد تصویر بهتر و زیبا تر دیده می شود. شدت نورانیت بالا محاسن دیگری نیز دارد. در محیط هائی که نور محیطی زیادی وجود دارد اگر شدت نورانیت تصویر کم باشد تصویر کدر و تاریک دیده می شود بنابراین اگر در محیطی که قصد استفاده از پروژکتور را دارید نور محیطی زیاد است به فکر پروژکتورهائی با Lumens بالا باشید.
کنتراست تصویر این ویدئو پروژکتور نسبت 10000:1 دارد. نسبت کنتراست بیان کننده اختلاف سطح بین تاریک ترین نقطه تصور تولید شده توسط پروژکتور به روشن ترین نقطه تصویر. هرچه نسبت کنتراست بیشتر باشد تصویر بهتر و زیبا تر به نظر می آید. به شکل زیر دقت کنید. 

شکل سمت راست کنتراست بیشتری دارد و بهتر به نظر می آید. هرچه شدت نورانیت پروژکتوری بیشتر باشد معمولا کنتراست کمتری دارد. نسبت کنتراست این پروژکتور برای این شدت نورانیت مقدار مناسبی است و برای بسیاری کاربردها کافی به نظر می آید.

رزولوشن تصویر و ضریب منظری 
رزولوشن این پروژکتور 1920X1200  پیکسل یا اصطلاحا WUXGA است. این رزولوشن مقدار بالائی است و برای بسیاری کاربردها کافی است. این رزولوشن مقدار 1920X1080 پیکسل را نیز پوشش می دهد. 1920X1080 پیکسل به Full HD نیز معروف است و امروزه بسیاری از فیلم ها با این رزولوشن وجود دارند. البته به اعتقاد ما این پروژکتور برای نمایش فیلم طراحی نشده است هر چند که برای این منظور نیز قابل استفاده است. نکته مهمی در مورد رابطه رزولوشن و ابعاد تصویر و فاصله بین پرده نمایش تا بیننده تصویر وجود دارد. چشم انسان توان تفکیک مشخصی دارد. اگر بیننده از پرده نمایش بیش ار حد دور باشد چشم او قادر نیست تمام جزئیات را تفکیک کند و در نتیجه مقداری از رزولوشن تصویر از دست می رود. همچنین اگر بیش از حد به تصویر نزدیک باشد تصویر پیکسل پیکسل دیده می شود و این نیز چندان دلچسب نیست. به شکل زیر دقت کنید.


همانطور که در شکل فوق مشاهده می کنید به طور مثال برای رزولوشن FULL HD اگر قطر تصویر حدود 100 اینچ یا 2.5 متر باشد فاصله مناسب حدود 3.7 متر از پرده نمایش است. البته ذکر این نکته لازم به نظر می رسد که در همه موارد رعایت چنین فواصلی شاید عملی نباشد و ذکر این مطلب بیشتر جهت آگاهی بخشی است. 
نکته دیگر در مورد رزولوشن تصویر این است که علاوه بر اینکه رزولوشن ویدئو پروژکتور باید بالا باشد مطلبی نیز که به پروژکتور اعمال می شود باید همان رزولوشن را دارا باشد به این معنی که به صرف داشتن پروژکتوری با رزولوشن WUXGA نمی توان انتظار چنین کیفیتی را در خروجی تصویر داشت. در واقع رزولوشن مطلب اعمالی به پروژکتور باید با رزولوشن پروژکتور برابر باشد.
ضریب منظری یا Aspect ratio  نسبت طول به عرض تصویر است. در این پروژکتور که رزولوشن آن 1920X1200 است این نسبت برابر 1920 به 1200 یا به عیارت ساده تز 16 به 10 است. با استفاده از این نسبت با دانستن طول تصویر می توانید عرض یا ارتفاع تصویر را محاسبه کنید. 

لنز ویدئو پروژکتور 
یکی از ویژگی های حرفه ای این ویدئو پروژکتور قابلیت تعویض لنز آن است. البته روی دستگاه به شکل استاندارد لنزی با رنج زوم قوی برای کاربردهای معمولی قرار گرفته است. این لنز استاندارد 1.8 برابر قدرت دارد و در واقع می تواند تصویر را از کوچکترین حالت زوم تا 80 درصد بزرگ کند که در واقع رنج زوم قدرتمندی به حساب مب آید. اما اجازه دهید در مورد یک پارامتر بسیار مهم به نام نسبت بزرگنمائی یا Throw ratio صحبت کنیم. نسبت بزرگنمائی بیان کننده فاصله بین لنز پروژکتور تا پرده نمایش به طول تصویر تشکیل شده روی پرده است. این عدد بسیار کاربردی است و در واقع به شما می گوید که اندازه تصویر روی پرده چه نسبتی با فاصله از پرده دارد.نسبت بزرگنماپی در واقع حاصل تقسیم d  بر w است. 
نسبت بزرگنمائی در این لنز استاندارد بین 1.22 تا 2.26 است. مثلا مقدار 1.22 به این معنی است که مثلا اگر طول تصویر روی پرده بخواهد 2 متر باشد فاصله پروژکتور یا دقیق تر لنز پروژکتور از پرده باید حدود 2X1.22 یا به عبارتی 2.44 متر باشد. هرچه نسبت بزرگنماپی یا Throw Ratio کمتر باشد تصویر ایجاد شده روی پرده برای فاصله ای مشخص از پرده بزرگ تر است. لنزهائی با نسبت بزرگنمائی کمتر از 1 را معمولا Short Throw می نامند. رنج بسیار وسیعی از لنزهای با نسبت بزرگنمائی های مختلف برای این پروژکتور وجود دارد که می توانید برای کابردهای خاص از آنها استفاده کنید. 

لنزهای جانبی این ویدئو پروژکتور نسبت بزرگنمائی بین 0.7 تا حدود 7.2 را فراهم می کنند.


یکی دیگر از قابلیت های اپتیکی این ویدئو پروژکتور قابلیت Lens Shift است. این قابلیت بوسیله جابجا کردن لنز به سمت بالا و پاپین این امکان را به شما می دهد که تصویر را در راستای عمودی و افقی بتوانید حرکت دهید و در واقع دقیقا تصویر را با پرده نمایش میزان کنید.


مقدار این جابجائی همانطور که در تصویر فوق ملاحظه می کنید مثبت و منفی 60 درجه در راستای عمودی و مثبت و منفی 30 درجه نیز در راستای افقی است. 
همچنین لازم به ذکر است که فوکوس تصویر و تنظیم زوم و جابجائی لنز همگی می توانند بصورت الکترونیکی توسط ریموت کنترل از راه دور انجام شوند و نیازی با تنظیمات روی دستگاه نیست. که این نیز قابلیتی بسیار کارآمد می باشد.

حالت DayLight View Basic 
در محیط های پرنور تصویر کمی دچار افت کیفیت می شود. در واقع کنتراست تصویر کم می شود و تصویر چندان جالب به نظر نمی آید. این قابلیت این امکان را به شما می دهد که در محیط های با نور زیاد تصویری مناسب داشته باشید. 


این پروژکتور همچنین در نمایش تصاویر پزشکی نیز کاربرد دارد. در یک حالت تصویری که شبیه به استاندارد پزشکی DICOM PART14  است تصاویر X-ray خیلی واضح تر دیده می شوند.همچنین این پروژکتور همانند بسیاری از دستگاه های سطح بالا  امکان تنظیم دقیق رنگ را به کاربر می دهد. این حالت در سیستم های چند پروژکتوری بسیار کاربرد دارد. Digital Link 
این ویدئو پروژکتور قابلیتی به نام ارتباط Digital Link دارد که ارسال ویدئو های FULL HD و صدا و سیگنالهای کنترلی را از طریق یک کابل CAT 5e و یا کابل STP تا طول 150 متر فراهم می کند. همانطور که می دانید کابلهای HDMI محدودویت بزرگی در طول دارند و کابل های بلند دچار افت کیفیت و نویز می شوند. این راه حل کمپانی Panasonic برای این موضوع بسیار هوشمندانه و راه گشاست. یک Digital Link Switcher و یا Digital Interface Box این امکان را فراهم می کند که تمام دستگاه های پخش کننده را تنها از طریق یک کابل به پروژکتور متصل کنید. 


نمایش روی سطوح منحنی

با استفاده از حالت های مختلف Keystone در این دستگاه می توانید تصویر را روی سطوح منحنی تشکیل دهید و جلوه های ویژه ای تولید کنید.قابلیت ارتباط  Wireless 
با تهیه واژول ET-WML100 می توانید ویدئو پروژکتور را بدون استفاده از سیم به دستگاه های Windows یا  Android و یا Ios  متصل کنید. البته نرم افزار مربوطه باید روی این دستگاه ها نصب شود.حالتی به نام Multi-Live وجود دارد که می توانید همزمان چند دستگاه را به ویدئو پروژکتور متصل کنید.
Presenter Light برای Windows 
توسط این نرم افزار می توانید فیلم و عکس و دیگر محتویات را به ویدپو پروژکتور ارسال کنید و نمایش دهید. همچنین تا ۴ کامپیوتر همزمان می توانند به ویدئو پروژکتور اطلاعات ارسال نمایند. 
VueMagic Pro برای Android و iOS 
نمایش تصاویر ثابت و فرمت هایی مثل PDF و ارسال از 4 دستگاه به طور همزمان 

عمر لامپ ویدئو پروژکتور 
عمر لامپ این دستگاه در حالت استاندارد 4000 ساعت و در حالت ECO تا 5000 ساعت نیز می رسد که برای چنین پروژکتوری بسیار خوب و بالاست. 

فیلتر هوای ویدپو پروژکتور 
اگر گرد و غبار وارد ویدئو پروژکتور گردد شدت نورانیت تصویر کاهش می یابد. ساختار داخلی این پروژکتور به گونه ای طراحی شده است که گرد و غبار کمتر وارد سیستم اپتیکی ویدئو پروژکتور می شود. فیلتر هوای این دستگاه که به Eco Filter شناخته می شود ریزترین ذرات غبار را جذب کرده و عمری حدود 15000 ساعت دارد. همچنین این فیلتر قابلیت شست و شو و استفاده مجدد دارد. 

درگاه های ارتباطی 
این ویدئو پروژکتور همچنین دارای رنج وسیعی از درگاه های ارتباطی می باشد. شکل زیر این درگاه ها را نشان می دهد. 


نتیجه گیری نهاپی 
این دستگاه امکانات حرفه ای زیادی دارد. همچنین رزولوشن و شدت روشناپی بالاپی دارد. قیمت این دستگاه نیز معقول است و از آن برای استفاده در سالن های کوچک و متوسط به خوبی می توان استفاده کرد.
 
مشخصات فنی
مدلPanasonic PT-EZ590
رزولوشن(WUXGA(1920X1200
تکنولوژی نمایش3LCD
روشنائی5400 Lumens
نسبت کنتراست10000:1
ضریب بزرگنمائی ( زوم )1.8 برابر
ضریب منظری16:10
نسبت بزرگنمائی( Throw ratio)1.22-2.26
عمر لامپ4000/5000 ساعت در حالت های Normal/Eco
تنظیم Keystoneعمودی : 25+/- درجه و افقی 30+/- درجه
خارج محور بودن تصویر (Projection Offset)عمودی برقی 60+/- درصد و افقی برقی 30+/- درصد
نوع ارتباطHDMI , USB for Optional Wireless Module , VGA , LAN , Digital Link , Audio
ابعاد498X145X398 میلی متر
وزن8.4 کیلوگرم با لنز استاندارد
لوازم جانبیکابل برف و ریموت کنترل و نرم افزارهای مربوطه

نوشتن نقد و نظر

پروژکتور Panasonic PT-EZ590

پروژکتوری با رزولوشن 1920X1200 پیکسل یا WUXGA و شدت نورانیت 5400 Lumens و لنز با رنج زوم بالا و قابلیت تعویض لنز و قابلیت Lens Shift  جهت بالا و پائین و چپ و راست بردن تصویر و بسیاری قابلیت های حرفه ای دیگر جهت داشتن رزولوشن بالا و ایجاد تصاویری در اندازه های بزرگ 

نوشتن نقد و نظر

 
نظظرات:(0)

تاکنون هیچ نقدی از طرف کاربران نوشته نشده.

30 محصول دیگر در این دسته بندی قرار دارد:

مقایسه 0

No products

To be determined Shipping
لطفا تماس بگیرید Total

Check out