پروژکتور Benq W1210ST

پروژکتوری با رزولوشن 1920X1080 پیکسل (FULL HD) و لنز زوم و طراحی شده برای بازی های کامپیوتری به دلیل تاخیر بسیار کم ورودی تصویر در حد 16.67 میلی ثانیه و همچنین مناسب جهت نمایش فیلم با شدت نورانیت 2200 Lumens و نسبت کنتراست 15000:1 و عمر لامپ تا 7000 ساعت و قابلیت نمایش فیلم های 3 بعدی و ...

اطلاعات بیشتر

محصول جدید

39,900,000 ریال

2 مورد
آخرین موجودی انبار

- +

افزودن برای مقایسه

 
توضیحات بیشتر
مشخصه اصلی این پروژکتور طراحی ویژه آن برای بازیهای کامپیوتری است. تاخیر ورودی بسیار پائین این پروژکتور نشان می دهد که این دستگاه مخصوص بازی های رایانه ای طراحی و ساخته شده است. رزولوشن این دستگاه مقدار بسیار عالی FULL HD می باشد. حال به بررسی دقیق تر این دستگاه می پردازیم. با این پروژکتور می توانید روی پرده ای بسیار بزرگ از انجام بازی های رایانه ای لذت ببرید. 


از آنجائیکه این پروژکتور با اهداف بازیهای رایانه ای ساخته شده است اجازه دهید بحث را با این مطالب شروع کنیم.
لذت انجام بازی های کامپیوتری روی پرده ای بزرگ و در محیطی تاریک بسیار بالاست و هیجان خاصی را ایجاد می کند. 
در دنیای بازای های رایانه ای پاسخ ویدئویی یکی از مهمترین فاکتورهای سیستم های مخصوص گیمینگ است. این پروژکتور اولین دستگاهی است در دنیا که دارای تاخیر ورودی 16.67 میلی ثانیه می باشد. هرچه زمان تاخیر ورودی کمتر باشد شما سریع تر می توانید واکنش نشان داده و کنترل بیشتری روی نتیجه بازی خواهید داشت. 
تصویر زیر این موضوع را بهتر نمایش می دهد.


شکل سمت راست پروژکتوری معمولی را نمایش می دهد. همانطور که ملاحظه می کنید ممکن است به دلیل تاخیر ورودی بالا در پروژکتورهای معمولی حتی نتیجه بازی نیز تغییر کند. در حالیکه در این پروژکتور شما به سرعت می توانید عکس العمل نشان داده و با بالاترین کیفیت بازی کنید.
این پروژکتور همچنین دارای الگوریتم افزایش سرعت پردازش تصویر است که باعث می شود به شکل ویژه ای تصاویر سریع تر نمایش داده شوند و این موضوع نیز روی کیفیت بازی بسیار تاثیر گذار است. 


اگر تاخیر ورودی زیاد باشد باعث می شود از زمانیکه شما دکمه های کنترلی بازی را فشار می دهید تا زمانیکه تصویر نمایش داده می شود تاخیری به وجود می آید که ممکن است باعث شود بعضی از صحنه ها را از دست بدهید و روی نتیجه بازی اثر بگذارد.
شدت روشنائی و کنتراست تصویر 
میزان روشنائی تولیدی لامپ پروژکتورها با واحدی با نام Lumens شناخته می شود هر چه این مقدار بیشتر باشد تصویر پرنور تر است و می توان تصاویر بزرگتری تولید کرد. همچنین هرچه شدت نورانیت تصویر بیشتر باشد نور محیطی مزاحم کمتر روی تصویر تاثیر می گذارد.
پروژکتورهایی با مقدار Lumens کمتر از 2500 در رده پروژکتورهای معمولی و نسبتا کم توان قرار می گیرند. پروژکتورهایی با Lumens بیش از 3000 در رده پروژکتورهای پرتوان قرار می گیرند. البته همانطور که اشاره شد نور محیطی تاثیر بسیار زیادی روی تصویر دارد. شدت نورانیت این پروژکتور در واحد Lumens مقدار 2200 است. شاید در ابتدا این مقدار کم باشد ولی باید بدانید که این مقدار در محیطی تاریک اصلا کم نیست و این پروژکتور در محیطی تاریک و پرده ای مناسب می تواند تصاویری تا قطر 300 اینچ نیز تولید کند. در مورد این پروژکتور فرض شده است که نور محیطی قابل کنترل است.


لذت انجام بازی های کامپیوتری روی صفحه ای بزرگ واقعا بالاست. 
کنتراست تصویر در این پروژکتور مقدار 15000 به 1 است. کنتراست تصویر نسبت بالاترین شدت تولیدی توسط پروژکتور به کم نورترین نقاط تصویر است. هر چه این نسبت بزرگتر باشد تصویر بهتر به نظر می آید و حالتی 3 بعدی پیدا می کند. به شکل زیر برای درک بهتر نسبت کنتراست توجه کنید.


تصویر سمت راست کنتراست بیشتری دارد و زیبا تر به نظر می آید. کنترل نور محیطی در کنتراست تصویر بسیار مهم است. هرچه محیط را تاریک تر کنید کنتراست تصویر افزایش می یابد و بهتر است. 
البته کنتراست تصویر در این پروژکتور عدد بسیار بالائی نیست ولی برای بازی های رایانه ای کفایت می کند. همچنین در منوهای تصویر این ویدئو پروژکتور حالتی اختصاصی برای بازی در نظر گرفته شده است که شدت روشنائی و کنتراست تصویر را برای این حالت از استفاده بهینه می کند. 

تکنولوژی تولید تصویر 
تکنولوژی تولید تصویر در این ویدئو پروژکتور از نوع DLP است. چیپست DLP از آرایه ای از آینه های بسیار کوچکی تشکیل شده که می توانند در ثانیه با سرعت بسیار بالائی حرکت کنند و تصویر را تولید نمایند. 


در پروژکتورهای مبتنی بر DLP یک چرخ فیلتر یا Filter Wheel وجود دارد که بخشی از پروسه تولید تصویر در این نوع پروژکتورها می باشد. هرچه این چرخ فیلتر با سرعت بیشتری گردش کند کیفیت رنگ تصویر بیشتر و همچنین اثر رنگین کمانی تصویر یا Rainbow Effect کمتر می شود. سرعت گردش این چرخ فیلتر در این پروژکتور 6X است که بسیار عالی است.

رزولوشن تصویر 
رزولوشن تصویر در این ویدئو پروژکتور FULL HD یا 1920X1080 پیکسل است. رزولوشن تصویر تعداد پیکسل های تشکیل دهنده تصویر است که هر چه بیشتر باشد تصویر جزئیات بیشتری دارد. رزولوشن تصویر این پروژکتور بسیار بالاست و با استانداردهای امروزی همخوانی دارد.
نکته مهمی در مورد رزولوشن و فاصله بیننده تا پرده نمایش وجود دارد. اگر بیننده فاصله زیادی از پرده داشته باشد چشم او مقداری از جزئیات را نمی تواند تفکیک کند و در واقع بخشی از کیفیت تصویر از دست می رود. همچنین اگر بیش از حد به پرده نمایش نزدیک باشد تصویر پیکسل پیکسل دیده می شود و این نیز چندان جالب نیست. بنابراین برای رزولوشنی مشخص و اندازه ی تصویری معین فاصله ای مجاز وجود دارد که بهتر است رعایت شود. به شکل زیر توجه کنید.


به عبارت دیگر در رزولوشن FULL HD فاصله مناسب بیننده تا تصویر باید حدود 3 برابر قطر تصویر باشد. البته در بازیهای کامپیوتری کاربر علاقمند است به پرده نمایش نزدیک تر باشد. نکته مهم دیگر در مورد این رزولوشن ضریب منظری یا Aspect Ratio است. ضریب منظری نسبت طول به عرض تصویر است. در واقع نسبت 1920 به 1080 برابر 16 به 9 است. بنابراین در این ویدئو پروژکتور که دارای رزولوشن FULL HD می باشد ضریب منظری 16:9 است. با استفاده از ضریب منظری می توان ابعاد تصویر را مشخص کرد. البته دانستن اندازه طول یا عرض تصویر الزامی است.

لنز ویدئو پروژکتور 
لنز این دستگاه دارای زوم اپتیکال 1.3 برابر است. یعنی تصویر را می توان از کمترین اندازه تا 30 درصد بزرگ کرد. و با استفاده از زوم می توان سایز مناسب تصویر را برای پرده ایجاد کرد. 
اما ویدئو پروژکتورها یا به عبارت دقیق تر لنز آن ها دارای فاکتوری به نام Throw Ratio یا ضریب بزرگنمائی هستند که در واقع توسط آن می توان تعیین کرد برای فاصله ای مشخص از پرده طول تصویر ایجاد شده چه مقدار است.
نسبت بزرگنمائی حاصل تقسیم فاصله پروژکتور از پرده نمایش به طول تصویر ایجاد شده روی پرده است. هر چه این عدد کوچکتر باشد برای فاصله ای مشخص تصویر بزرگتر است و بالعکس. 


شکل فوق این موضوع را بهتر نمایش می دهد. نسبت بزرگنمائی حاصل تقسیم d بر w است.
نسبت بزرگنمائی در این پروژکتور بین 1.15 تا 1.5 است. مثلا در مقدار 1.15 اگر فاصله پروژکتور تا پرده 1.15 متر باشد طول تصویر روی پرده 1 متر خواهد بود. و همین طور برای مقادیر دیگر می توان با دانستن فاصله پرده تا پروژکتور طول تصویر را محاسبه کرد. این ویژگی مخصوصا هنگام نصب پروژکتور بسیار کاربرد دارد. این پروژکتور جز پروژکتورهائی با نسبت بزرگنمائی کم به حساب می آید و در واقع می توان از فاصله ای کم تصاویری بزرگ تولید کرد.
با دانستن نسبت بزرگنمائی و ضریب منظری می توان ابعاد تصویر را برای فاصله ای مشخص از پرده محاسبه کرد. برای فاصله ای مشخص می توان با استفاده از نسبت بزرگنمائی ابتدا طول تصویر را محاسبه کرد و سپس با دانستن ضریب منظری ارتفاع یا عرض تصویر را محاسبه کرد.
مثلا فرض کنید فاصله پروژکتورتان از پرده نمایش حدود 1 متر باشد با قرار دادن لنز پروژکتور در بیشترین بزرگنمائی یا همان نسبت بزرگنمائی 1.15 طول تصویر برابر 0.87 متر خواهد بود و با دانستن ضریب منظری 16 به 9 عرض تصویر برابر 0.49 متر محاسبه می شود.

بلندگوی د اخلی 
این ویدئو پروژکتور دارای بلندگوی داخلی با قدرت 2X10W است که قدرت بسیار خوبی دارد و شما را از بلندگوهای خارجی بی نیاز می کند. 

درگاه های ارتباطی 
این پروژکتور همانطور که انتظار می رود طیف وسیعی از درگاه های ارتباطی را داراست. درگاه HDMI در این دستگاه دارای 2 ورودی است و این امکان را به شما می دهد که همزمان 2 پخش کننده را به آن متصل کنید. 

قابلیت نمایش ۳ بعدی 
این ویدئو پروژکتور همچنین دارای قابلیت نمایش فیلم های 3 بعدی می باشد که البته برای دیدن 3 بعدی احتیاج به عینک های مخصوص دارید که آنها باید به شکل جداگانه تهیه شوند و جز متعلقات استاندارد دستگاه نمی باشند.

عمر لامپ پروژکتور 
عمر لامپ این ویدئو پروژکتور در حالت Normal حدود 3500 ساعت است و در حالت اقتصادی تا 7000 ساعت نیز می رسد که مقداری بسیار عالی است.

نتیجه گیری نهائی 
این پروژکتور یکی از بهترین انتخاب ها برای نمایش فیلم و بازی های کامپیوتری می باشد. قیمت مناسب آن نیز هرگونه تردید برای خرید آن را برطرف می کند.
 
مشخصات فنی
مدل Benq W1210ST
رزولوشن(FHD(1920X1080
تکنولوژی نمایشDLP
روشنائی2200 Lumens
نسبت کنتراست15000:1
ضریب بزرگنمائی ( زوم )1.3 برابر
ضریب منظری16:9
نسبت بزرگنمائی( Throw ratio)1.15-1.5
عمر لامپ3500/7000 ساعت در حالت های Normal/Eco
تنظیم Keystoneعمودی ۲۰+/- درجه
خارج محور بودن تصویر (Projection Offset)102.5%
نوع ارتباطHDMI , USB , Audio , RS232
ابعاد380.5X121X277 میلی متر
وزن3.3 کیلوگرم
لوازم جانبیکابل برق و ریموت کنترل و باتری و کیف حمل

نوشتن نقد و نظر

پروژکتور Benq W1210ST
پروژکتوری با رزولوشن 1920X1080 پیکسل (FULL HD) و لنز زوم و طراحی شده برای بازی های کامپیوتری به دلیل تاخیر بسیار کم ورودی تصویر در حد 16.67 میلی ثانیه و همچنین مناسب جهت نمایش فیلم با شدت نورانیت 2200 Lumens و نسبت کنتراست 15000:1 و عمر لامپ تا 7000 ساعت و قابلیت نمایش فیلم های 3 بعدی و ...

نوشتن نقد و نظر

 
نظظرات:(0)

تاکنون هیچ نقدی از طرف کاربران نوشته نشده.

30 محصول دیگر در این دسته بندی قرار دارد:

مقایسه 0

No products

To be determined Shipping
لطفا تماس بگیرید Total

Check out