پروژکتور Epson PowerLite 685W

پروژکتوری با لنز Ultra Short Throw جهت تولید تصاویری بزرگ از فاصله ای بسیارکم و رزولوشن تصویر 1280X800 پیکسل و شدت روشنائی 3500 Lumens  و عمر لامپ تا 10000 ساعت  مناسب جهت موارد آموزشی و اتاق های کنفرانس 

اطلاعات بیشتر

محصول جدید

لطفا تماس بگیرید

2 مورد
آخرین موجودی انبار

- +

افزودن برای مقایسه

 
توضیحات بیشتر
ویژگی اصلی این دستگاه لنز از نوع Ultra Short Throw آن است. این پروژکتور می تواند از فاصله ای بسیار کم تصویری بسیار بزرگ تولید کند و بر خلاف پروژکتورهای معمولی که باید فاصله ای زیاد بین پرده و پروژکتور برای تولید تصویری بزرگ ایجاد کرد این پروژکتور از فاصله ای بسیار کم می تواند تصویری بسیار بزرگ تولید کند. حال به بررسی دقیق تر این دستگاه می پردازیم.

رزولوشن و کنتراست تصویر 
رزولوشن یا تعداد پیکسل های تشکیل دهنده تصویر در این پروژکتور 1280X800 پیکسل است. به این رزولوشن اصطلاحا WXGA نیز گفته می شود. این رزولوشن مقدار HD که 1280X720 پیکسل است را نیز پوشش می دهد و بنابراین با این دستگاه فیلم های HD را نیز به خوبی می توانید پخش کنید. این رزولوشن مقدار بسیار خوبی است و برای موارد آموزشی و اتاق های کنفرانس به خوبی جوابگوست. هر چند بالاترین مقدار ممکن نیست . رزولوشن های بیشتر از این مقدار عبارتند از FULL HD که مقدار آن 1920X1080 پیکسل و همچنین رزولوشن WUXGA که مقدار آن نیز 1920X1200 پیکسل است. 
نکته مهم در مورد رزولوشن تصویر این است که علاوه بر اینکه پروژکتور باید رزولوشن مورد نظر را دارا باشد اطلاعات ورودی نیز باید حداقل همان سطح از رزولوشن را دارا باشند. به طور مثال HD بودن کیفیت این پروژکتور به تنهائی برای نمایش کیفیت HD کافی نیست و به  فیلم مورد نمایش نیز باید این رزولوشن را دارا باشد. 
نکته مهم دیگر در مورد رزولوشن تصویر رابطه آن با اندازه تصویر و فاصله بیننده تا پرده نمایش است. اگر بیننده به ازای تصویری با اندازه مشخص بیش از حد از پرده فاصله داشته باشد چشم او برخی جزئیات را از دست می دهد و در واقع از رزولوشن تصویر کاسته می شود. همچنین اگر بیننده بیش از حد به تصویر نزدیک باشد تصویر پیکسل پیکسل به نظر می آید و چندان دلچسب نیست. 
رابطه ای بین رزولوشن تصویر و اندازه تصویر و فاصله بیننده تا تصویر وجود دارد.
شکل زیر این رابطه را نشان می دهد. 


مثلا در این رزولوشن برای داشتن تصویری با قطر 100 اینچ یا 2.5 متر فاصله بیننده تا تصویر باید حدود 6 متر باشد. البته ذکر این نکته ضروری است که در شرایط واقعی ایجاد این فواصل شاید چندان عملی نباید و ذکر این نکته بیشتر برای اطلاع از این موضوع است. 
کنتراست تصویر در این پروژکتور نسبت 14000:1 است. کنتراست تصویر توانائی پروژکتور در به تصویر کشیدن تاریک ترین نقطه تصویر و روشن ترین نقطه تصویر است. هر چه پروژکتور بتواند اختلاف این دو سطح را بهتر نمایش دهد کنتراست تصویر بیشتر است و تصویر بهتر به نظر می آید. 
شکل زیر 2 تصویر با نسبت های کنتراست متفاوت را نمایش می دهد. 
تصویر سمت راست کنتراست بیشتری دارد و بهتر به نظر می آید. 

شدت نورانیت تصویر 
هر پروژکتوری شدت نورانیت متفاوتی را تولید می کند. شدت تولید نور پروژکتورها با واحدی به نام Lumens شناخته می شود. هر چه این مقدار بیشتر باشد تصویر تولید شده پرنور تر است و در نتیجه می توان تصویر بزرگتری روی پرده تشکیل داد. 
همچنین اگر شدت نورانیت تصویر بالا باشد نور محیطی تاثیر کمتری روی تصویر دارد. در حالت کلی هر چه نور محیطی را بتوانید کمتر کنید تصویر بهتر به نظر می رسد. ولی بعضی مواقع امکان کنترل نور محیطی نیست. بنابراین استفاده از پروژکتورهای با Lumens  بالا ضرورت می یابد. 
پروژکتورهای با Lumens کمتر از 3000 در رده پروژکتورهای کم توان قرار می گیرند. پروژکتورهای بین 3000 تا 4000 در رده متوسط و بالای 4000 پروژکتورهای قوی و پرتوان به حساب می آیند.
شدت نورانیت این پروژکتور 3500 Lumens  است که مقدار خوبی برای اتاق های آموزشی و کنفرانس به حساب می آید. همچنین اگر این مقدار نورانیت برای شما بیش از حد زیاد است می توانید در تنظیمات پروژکتور مقدار Eco را انتخاب کنید تا هم شدت نورانیت کاهش یابد و هم طول عمر لامپ دستگاه افزایش پیدا کند.

تکنولوژی تولید تصویر 
تکنولوژی های رایج تولید تصویر در پروژکتورها عبارتند از DLP , LCD  و Lcos . 
تکنولوژی استفاده شده در این دستگاه از نوع 3LCD می باشد. توضیح محاسن و معایب هر کدام از این 3 مورد خارج از حوصله این مقاله است. جهت اطلاعات بیشتر به بخش مقالات سایت مراجعه کنید. نکته مهم اینکه برای کاربردهای معمولی تفاوتی بین این تکنولوژی ها وجود ندارد. 

سیستم اپتیکی و بزرگنمائی پروژکتور 
همانطور که پیش تر اشاره شد این پروژکتور از نوع Ultra Short Throw می باشد. این به این معنی است که این پروژکتور می تواند از فواصلی بسیار کم تصویری بسیار بزرگ روی پرده تشکیل دهد. برای توضیحات بیشتر در این مورد باید ابتدا با مفهوم نسبت بزرگنمائی یا Throw Ratio آشنا شوید. Throw Ratio یا نسبت بزرگنمائی عبارت است از تقسیم فاصله لنز پروژکتور تا پرده بر طول تصویر تشکیل شده روی پرده. هر چه این عدد کوچک تر باشد تصویر تشکیل شده بزرگتر خواهد بود. مثلا در پروژکتوری با نسبت بزرگنمائی 2 اگر فاصله تصویر تا پروژکتور 2 متر باشد طول تصویر روی پرده 1 متر خواهد بود. پروژکتورهائی با نسبت بزرگنمائی حدود 0.5 را Short Throw و پروژکتورهای با نسبت بزرگنمائی حتی کمتر از این را Ultra Short Throw  می نامند. پروژکتورهای Ultra Short Throw  معمولا نسبت بزرگنماپی حدود 0.3 دارند.
نسبت بزرگنماپی در این پروژکتور 0.28 است که در حالت دیجیتال تا 0.37 افزایش می یابد. نسبت بزرگنمائی 0.28 به این معنی است که مثلا از فاصله 0.56 متری از پرده این پروژکتور می تواند تصویری 2 متری ایجاد کند.

پروژکتور های Short Throw و Ultra Short Throw در 2 مورد کاربرد دارند. اول در مواقعی که فضای کافی برای فاصله دادن پروژکتور از پرده برای تولید تصویر با اندازه مورد نظر وجود ندارد باید از فاصله ای بسیار کم تصویر را تولید کرد. به طور مثال برای استفاده در ویترین مغازه ها می توان از این پروژکتورها استفاده کرد.
مورد دوم در مواقعی که نمی خواهیم سایه شخص روی پرده نمایش تشکیل شود. شکل زیر این موضوع را بهتر نمایش می دهد.


همانطور که ملاحظه می کنید در پروژکتورهای معمولی اگر شخص جلوی پرده نمایش قرار گیرد سایه او روی پرده تشکیل می شود که چندان مطلوب نیست.

حال که مفهوم نسبت بزرگنمائی را توضیح دادیم لازم است ضریب منظری یا Aspect Ratio را نیز توضیح دهیم. ضریب منظری نسبت طول به عرض یا ارتفاع تصویر است. مثلا نسبت طول به عرض تصویر در این پروژکتور 16:10 است. اگر 1280 را بر 800 تقسیم کنیم به همین نسبت می رسیم. با دانستن نسبت بزرگنمائی و ضریب منظری پروژکتو می توان برای فاصله ای مشخص از پرده اندازه تصویر را به راحتی محاسبه کرد. مثلا در این پروژکتور برای فاصله 0.56 متری از پرده طول تصویر 2 متر خواهد بود. همچنین چون نسبت طول به عرض تصویر 16 به 10 است عرض تصویر نیز 1.25 متر خواهد بود. 
تصویر زیر نسبت بزرگنمائی را نشان می دهد. 


نسبت بزرگنماپی حاصل تقسیم d بر W است.

عمر لامپ پروژکتور 
عمر لامپ این پروژکتور در حالت Normal یا حداکثر شدت نور برابر 5000 ساعت است که با انتخاب حالت Eco عمر لامپ تا 10 هزار ساعت نیز افزایش می یابد.

درگاه های ارتباطی
این پروژکتور رنج وسیعی از درگاه های ارتباطی را دارا می باشد. قابلیت اتصال Wireless البته با قطعه ای که باید به صورت جداگانه خریداری شود و 3 در گاه HDMI با قابلیت MHL و درگاه VGA و USB از ویژگی های این دستگاه به شما می آیند. 

یکی از درگاه های HDMI این پروژکتور قابلیت MHL را نیز دارا می باشد که عبارت است از اتصال مستقیم دستگاهایی شبیه به تبلت ها و گوشه های هوشمند به پروژکتور و نمایش داده توسط آنها. 

بلندگوی داخلی قدرتمند
این پروژکتور دارای بلندگوی داخلی با توان 16 وات است که می تواند در بسیاری موارد کارساز باشد. و شما را از اتصال به بلندگوی خارجی بی نیاز کند.

نتیجه گیری نهائی 
این دستگاه البته کمی گران است. ولی کیفیت بالائی دارد و می تواند به خوبی نیاز شمار را به پروژکتوی با سیستم اپتیکی Ultra Short Throw برطرف کند.
 
مشخصات فنی
مدل Epson PowerLite 685W
رزولوشن(WXGA(1280X800
تکنولوژی نمایش3LCD
روشنائی3500 Lumens
نسبت کنتراست14000:1
ضریب بزرگنمائی ( زوم )1.35 برابر
ضریب منظری16:10
نسبت بزرگنمائی( Throw ratio)0.28-0.37
عمر لامپ5000/10000 ساعت در حالت های Normal/Eco
تنظیم Keystoneافقی و عمودی 3+/- درجه
نوع ارتباطHDMI , VGA , USB , Audio IN , Audio Out
ابعاد190X370X400 میلی متر
وزن5.7 کیلوگرم
لوازم جانبیریموت کنترل و کابل برق باتری ریموت کنترل

نوشتن نقد و نظر

پروژکتور Epson PowerLite 685W

پروژکتوری با لنز Ultra Short Throw جهت تولید تصاویری بزرگ از فاصله ای بسیارکم و رزولوشن تصویر 1280X800 پیکسل و شدت روشنائی 3500 Lumens  و عمر لامپ تا 10000 ساعت  مناسب جهت موارد آموزشی و اتاق های کنفرانس 

نوشتن نقد و نظر

 
نظظرات:(0)

تاکنون هیچ نقدی از طرف کاربران نوشته نشده.

30 محصول دیگر در این دسته بندی قرار دارد:

مقایسه 0

No products

To be determined Shipping
لطفا تماس بگیرید Total

Check out