پروژکتور Sony EX455

پروژکتوری با شدت نورانیت نسبتا بالای 3600 Lumens و نسبت کنتراست 20000:1 و رزولوشن تصویر XGA یا 1024X768 پیکسل و مجهز به زوم اپتیکال نسبتا قوی 1.3 برابر و عمر لامپ تا 10000 ساعت مناسب جهت اتاق های بزرگ و متوسط 

اطلاعات بیشتر

محصول جدید

لطفا تماس بگیرید

2 مورد
آخرین موجودی انبار

- +

افزودن برای مقایسه

 
توضیحات بیشتر

ویژگی اصلی این دستگاه شدت نورانیت نسبتا بالای آن است که این امر این دستگاه را برای استفاده در اتاق های متوسط حتی با نور زیاد هم مناسب کرده است. در ادامه به بررسی کامل این دستگاه می پردازیم.

رزولوشن تصویر 

رزولوشن یا تعداد پیکسل های تصویر در این پروژکتور مقدار 1024X768 پیکسل است. به این رولوشن اصطلاحا XGA نیز گفته می شود. مقدار کمتر از این رزولوشن SVGA یا رزولوشن 800X600 پیکسل است. رزولوشن SVGA امروزه کمتر استفاده می شود و بیشتر در پروژکتورهای خیلی ارزان کاربرد دارد. رزولوشن بیشتر از XGA رزولوشن WXGA یا رزولوشن 1280X800 پیکسل است. این رزولوشن مقدار HD را نیز پوشش می دهد. رزولوشن HD عدد 1280X720 است. 
رزولوشن XGA چندین حسن دارد. اولین حسن این رزولوشن ارزان بودن آن است. عموما پروژکتورهائی با این رزولوشن قیمت کمتری نسبت به رزولوشن های بالاتر دارند. دومین ویژگی این رزولوشن ضریب منظری یا Aspect Ratio تصویر است. ضریب منظری نسبت طول به عرض تصویر تشکیل شده روی پرده است. اگر 1024 را بر 768 تقسیک کنیم به نسبت 4:3 می رسیم. این نسبت تقریبا مربعی است و برای نمایش فایل های PowerPoint  خیلی مناسب است. 
رزولوشن XGA با اینکه مقدار بالائی نیست ولی امروزه برای استفاده در محیطهای آموزشی و اتاق های کنفرانس ساده بسیار پر کاربرد است. 
نکته مهمی در مورد رزولوشن و ابعاد تصویر و فاصله ناظر تا پرده نمایش وجود دارد. 
اگر ناظر فاصله اش بیش از حد معینی باشد چشم او قادر به تفکیک بعضی از جزئیات نیست و بنابراین مقداری از کیفیت تصویر کاسته می شود. همچنین اگر ناظر بیش از حد به پرده نزدیک باشد تصویر پیکسل پیکسل دیده می شود و چندان دلچسب نیست. 
تصویر زیر این موضوع را نشان میدهد.

در این رزولوشن به طور مثال اگر اندازه تصویر 50 اینچ یا حدود 1.25 متر باشد فاصله از پزده باید حدود 3-4 متر باشد. البته لازم به ذکر است که ایجاد چنین شرایطی در کلاس های درس و یا اتاق های کنفرانس چندان ساده نیست و ذکر این مطلب بیشتر جهت اطلاع خواننده است. 
هرچه رزولوشن بالاتر باشد فاصله ناظر تا پرده نمایش باید کمتر شود و بالعکس.

شدت روشنائی و کنتراست تصویر 
یکی از فاکتورهای بسیار مهم در انتخاب ویدئو پروژکتور شدت نورانیت تولیدی دستگاه است. هر چه پروژکتور بتواند نور بیشتری تولید کند تصویر پرنور تر دیده می شود. شدت نورانیت پروژکتورها با واحدی به نام Lumens شناخته می شوند. پروژکتورهای کوچک و کم توان شدت نورانیتی زیر 3000 Lumens دارند و بین 3000 تا 4000 Lumens پروژکتورهائی با شدت متوسط را تشکیل می دهند. بالای 4000 پروژکتورهای قدرتمند و پرتوان هستند. هر چه شدت نورانیت پروژکتوری بیشتر باشد می توان تصویر بزرگتری ایجاد کرد. همچنین نور محیطی تاثیر کمتری روی تصویر خواهد داشت. 
هر چه نور محیط را کمتر کنید کیفیت تصویر بهتر خواهد بود. شدت نورانیت این دستگاه 3500 Lumens است که مقداری متوسط و رو به بالاست. با این شدت روشنائی به خوبی می توانید در اتاق های متوسط حتی با نور محیطی کار کنید. 
نکته مهم دیگر کنتراست تصویر است. کنتراست اختلاف بین تاریک ترین بخش تصویر با پرنورترین بخش آن است. هرچه کنتراست تصویری بیشتر باشد تصویر جذاب تر به نظر می آید. نسبت کنتراست تصویر در این پروژکتور 20000:1 است که برای چنین پروژکتوری بسیار خوب به نظر می آید. پروژکتورهائی که برای نمایش فیلم طراحی و ساخته می شوند کنتراست بسیار بالاتری دارند. ولی این مقدار کنتراست برای چنین پروژکتوری کاملا کافی به نظر می آید. 
در شکل زیر 2 تصویر با نسبت های کنتراست متفاوت را ملاحظه می کنید. 

تصویر سمت راست کنتراست بیشتری دارد.

تکنولوژی تولید تصویر 

تکنولوژی های رایج تولید تصویر عبارت اند از LCD , DLP و Lcos . تکنولوژی این دستگاه از نوع 3LCD است. توضیح محاسن و معایب هر تکنولوژی خارج از حوصله این مقاله است. برای اطلاعات بیشتر می توانید به بخش مقالات سایت مراجعه کنید. نکته کاربردی اینکه برای کاربردهای عمومی تفاوت چندانی بین این تکنولوژی ها وجود ندارد و نیازی به حساسیت زیاد در انتخاب دیده نمی شود. 


زوم اپتیکال و نسبت بزرگنمائی 
این دستگاه دارای زوم اپتیکال 1.3 برابر می باشد و این به کاربر این اجازه را می دهد که تصویری با اندازه های متفاوت را به ازای فاصله ای مشخص تولید کند. 
نسبت بزرگنمائی یا Thorw Ratio در این دستگاه بین 1.37 تا 1.80 است. 
اما نسبت بزرگنمائی یا Throw Ratio چیست؟
نسبت بزرگنمائی حاصل تقسیم فاصله پروژکتور تا پرده به طول تصویر تشکیل شده روی پرده است. این عدد در واقع بیان کننده این است که به ازای فاصله ای مشخص طول تصویر چقدر خواهد بود. 
مثلا نسبت بزرگنمائی 1.37 در این دستگاه به این معنی است که اگر مثلا پروژکتور در فاصله 1.37 متری از پرده قرار گیرد طول تصویر ایجاد شده 1 متر خواهد بود. 
با استفاده از نسبت بزرگنمائی می توان فاصله مناسب از پرده را برای پرده ای با اندازه مشخص به راحتی محاسبه کرد. 
مثلا فرض کنید پرده ای 2 متری را برای این پروژکتور انتخاب کرده اید. در نسبت بزرگنمائی 1.37 فاصله مناسب پروژکتور از پرده ای 2 متری باید حدود 2.74 متر باشد. 
پیشتر به ضریب منظری یا Aspect Ratio اشاره کردیم. با دانستن ضریب منظری پروژکتور و نسبت بزرگنمائی می توان دقیقا اندازه تصویر تشکیل شده روی پرده را محاسبه کرد. 
مثلا در این پروژکتور که دارای ضریب منظری 4:3 است برای تصویر با طول 2 متر عرض یا ارتفاع تصویر 1.5 متر خواهد بود و فاصله مناسب در نسبت بزرگنمائی 1.37 برابر 2.74 متر است.
شکل زیر نسبت بزرگنماپی را بهتر نمایش می دهد.

عمر لامپ دستگاه
عمر لامپ این دستگاه بین 4000 تا 10000 ساعت است و این بستگی به حالت انتخابی برای شدت روشنائی دارد. 
3 حالت High. Standard و Low وحود دارد که شدت روشناپی تصویر به ترتیب 3500 , 2500 و 2100 Lumens  خواهد بود.
اگر به حداکثر روشنائی این دستگاه احتیاج ندارید می توانید حالت های با شدت نورانیت کمتر را انتخاب کنید تا عمر لامپ دستگاه نیز افزایش یابد. 
قابلیت Auto Power Saving 
این پروژکتور دارای قابلیتی است که متناسب با شدت تصویر نمایش داده شده میزان نورانیت لامپ را تنظیم کرده و به این ترتیب عمر لامپ و میزان مصرف کاهش می یابد. Blank

بوسیله دکمه ای که روی کنترل این پروژکتور وجود دارد می توانید به طور موقت لامپ را خاموش کرده تا در مصرف و عمر لامپ صرفه جوئی کنید.


Lamp Dimming Function
با استفاده از این ویژگی در این دستگاه اگر تصویری برای 10 ثانیه ثابت نمایش داده شود پروژکتور به طور خودکار ۱۵ درصد از شدت نور می کاهد. این کاهش شدت نورانیت به سختی قابل تشخیص است. همچنین اگر برای مدت بیشتری تصویر ثابت بماند شدت نور باز هم تا 30 درصد کاهش می یابد و این پروسه باعث کاهش مصرف و افزایش عمر لامپ می شود. 

درگاه های ارتباطی 

این پروژکتور مجهز به انواع درگاه های ارتباطی می باشد. درگاه HDMI که امروزه بیشترین کاربرد را دارد در این دستگاه موجود است. 

بلندگوی داخلی 
بلندگوی داخلی ویدئو پروژکتورها معمولا چندان قدرتمند نیست. ولی این دستگاه دارای بلندگوی قدرتمند 16 واتی است که قدرت بسیار خوبی دارد و می تواند در بسیاری موارد کمک رسان باشد. 

 
مشخصات فنی
مدل Sony EX455
رزولوشن(XGA(1024X768
تکنولوژی نمایش3LCD
روشنائی3500 Lumens
نسبت کنتراست20000:1
ضریب بزرگنمائی ( زوم )1.3 برابر
ضریب منظری4:3
نسبت بزرگنمائی( Throw ratio)1.37-1.8
عمر لامپ4000/6000/10000 ساعت در حالت های High/Standard/Low
تنظیم Keystoneعمودی ۲۰+/- درجه
نوع ارتباطHDMI , VGA , S Video , USB , Rs232
ابعاد365X96X252 میلی متر
وزن3.9 کیلوگرم
لوازم جانبیراهنمای استفاده و ریموت کنترل و باتری و کابل برق

نوشتن نقد و نظر

پروژکتور Sony EX455

پروژکتوری با شدت نورانیت نسبتا بالای 3600 Lumens و نسبت کنتراست 20000:1 و رزولوشن تصویر XGA یا 1024X768 پیکسل و مجهز به زوم اپتیکال نسبتا قوی 1.3 برابر و عمر لامپ تا 10000 ساعت مناسب جهت اتاق های بزرگ و متوسط 

نوشتن نقد و نظر

 
نظظرات:(0)

تاکنون هیچ نقدی از طرف کاربران نوشته نشده.

30 محصول دیگر در این دسته بندی قرار دارد:

مقایسه 0

No products

To be determined Shipping
لطفا تماس بگیرید Total

Check out