پروژکتور Panasonic TW351R

پروژکتوری مجهز به لنز Short Throw جهت تولید تصاویری بزرگ از فاصله ای نزدیک  و شدت روشنائی 3300 Lumens و نسبت کنتراست 16000:1 و رزولوشن تصویر 1280X800 پیکسل و عمر لامپ تا 10 هزار ساعت و قابلیت تعاملی یا Interactive جهت نوشتن روی تصاویر پروژکتور توسط قلم مخصوص و قابلیت نمایش اطلاعات از روی حافظه جانبی متصل به درگاه USB پروژکتور 

اطلاعات بیشتر

محصول جدید

لطفا تماس بگیرید

2 مورد
آخرین موجودی انبار

- +

افزودن برای مقایسه

 
توضیحات بیشتر
ویژگی های اصلی این دستگاه لنز از نوع Short Throw و قابلیت تعاملی و یا Interactive  دستگاه است. لنز Short Throw  این قابلیت را دارد که از فاصله ای بسیار نزدیک تصویری بزرگ ایجاد کنیم و لازم نیست برای ایجاد تصویری بزرگ پروژکتور را در فاصله ای زیاد از پرده نمایش قرار دهیم. قابلیت Interactive یا تعاملی نیز بواسطه دوربینی که روی دستگاه قرار دارد ایجاد می شود. دوربین روی دستگاه تصویر ایجاد شده روی پرده را می بیند و خود را با آن کالیبره می کند و کاربر می تواند بوسیله ی قلمهای مخصوصی که به همراه دستگاه عرضه می شوند روی تصویر بنویسد و اشکال مختلفی را خلق کند. این ویژگی مخصوصا در آموزش بسیار کاربرد دارد.
حال به بررسی دقیق تر این دستگاه می پردازیم.

رزولوشن دستگاه
رزولوشن یا تفکیک پذیری این پروژکتور 1280X800 پیکسل است. به این رزولوشن اصطلاحا WXGA نیز گفته می شود. این رزولوشن مقدار بسیار خوبی است و برای موارد آموزشی و استفاده در اتاق های کنفرانس کاملا جوابگوست. رزولوشن HD مقدار 1280X720 پیکسل است که در واقع توسط این دستگاه پوشش داده می شود و بوسیله این دستگاه می توانید فیلم های HD را پخش کنید. این رزولوشن در واقع از مقدار معمول 1024X768 پیکسل که همان رزولوشن XGA است بیشتر است و همانطور که اشاره شد رزولوشن بالائی به حساب می آید. بیشتر از این مقدار رزولوشن ّFULL HD است که مقدار آن 1920X1080 پیکسل است و بعد از آن رزولوشن WUXGA است که مقدار آن 1920X1200 است.
نکته مهمی در مورد رزولوشن وجود دارد و آن رعایت فاصله بین ناظر تا پرده نمایش و ابعاد تصویر است. در واقع برای هر رزولوشنی و هر ابعاد تصویری فاصله مشخصی مناسب است. هر چه رزولوشن تصویر بیشتر باشد اصولا باید به پرده نزدیک تر بود. زیرا در فاصله ای دور چشم انسان نمی تواند جزئیات را تفکیک کرده و مقداری از جزئیات از دست می رود. همچنین اگر بیش از حد به تصویر نزدیک باشید تصویر پیکسل پیکسل دیده می شود و تصویر چندان دلچسب نیست. 
شکل زیر نمائی از این روابط را نشان میدهد. البته ذکر مطلب فوق بیشتر جنبه آگاهی رسانی داشته و در بسیاری از موارد ایجاد چنین شرایطی چندان آسان نیست. 

مثلا در رزولوشن این پروژکتور برای تصویری 100 اینچی یا 2.5 متری فاصله مناسب از پرده حداقل 6 متر است. 
نکته دیگری که در مورد رزولوشن تصویر وجود دارد بحث ضریب منظری یا نسبت طول به عرض تصویر ایجاد شده است. رزولوشن این پروژکتور همانطور که گفته شد 1280X800 پیکسل است. اگر این 2 عدد را به هم تقسیم کنیم به نسبت 16 به 10 می رسیم که به این مقدار ضریب منظری می گوئیم. این عدد به این معنی است که نسبت طول به عرض تصویر ایجاد شده روی پرده این مقدار است. توسط این مقدار می توان اندازه طول و عرض تصویر را مشخص کرد. در ادامه در این مورد بیشتر توضیح خواهیم داد. 
تکنولوژی تولید تصویر در این پروژکتور 3LCD می باشد. تکنولوژی های رایج در زمینه ویدئو پروژکتورها عبارت اند از DLP , LCD و LCOS .
واقعیت این است که هر تکنولوژی معایب و مزایای خود را دارد . ولی در نظر گرفتن این موضوع برای کاربری ساده چندان فرقی نمی کند. 

کنتراست تصویر بیان کننده حداکثر اختلاف بین روشنائی و تاریکی تولید شده توسط پروژکتور است. هر چه این نسبت بزرگتر باشد تصویر جذاب تر و زنده تر به نظر می آید. نسبت کنتراست در این پروژکتور 16000:1 است که برای چنین پروژکتوری با کاربری آموزشی و پرزنت کافی به نظر می رسد. پروژکتورهائی که اختصاصا برای نمایش فیلم ساخته می شوند عموما کنتراست های بسیار بالاتری دارند. 
شکل زیر 2 تصویر با کنتراست های متفاوت را نمایش می دهد. 

تصویر سمت راست کنتراست بیشتری دارد و زیبا تر به نظر می آید. 

نسبت بزرگنمائی یا Throw Ratio 
نسبت بزرگنمائی عددی است که بیان کننده نسبت فاصله تصویر تا لنز پروژکتور به طول تصویر ایجاد شده روی پرده است. هر چه این عدد کمتر باشد تصویر تشکیل شده بزرگ تر خواهد بود برای فاصله ای مشخص . مثلا نسبت بزگنمائی 2 بیان کننده این است مه مثلا اگر پروژکتور در فاصله 2 متری از پرده نمایش قرار گیرد طول تصویر ایجاد شده روی پرده 1 متر است. پروژکتورهای معمولی معمولا دارای نسبت بزرگنمائی بین 1 تا 2.5 هستند. اما پروژکتورهائی نیز ساخته شده اند که دارای نسبت بزرگنمائی کوچکی هستند. یعنی می توانند از فاصله ای نزدیک تصویری بزرگ ایجاد کنند. به این پروژکتورها Short Throw گفته می شود. این پروژکتور نیز از نوع Short Throw  با مقدار 0.46 است. یعنی این پروژکتور می تواند از فاصله 0.46 متری از پرده نمایش تصویری 1 متری ایجاد کند. و همچنین از فاصله حدود 0.9 متری تصویری با طول 2 متر تشکیل خواهد داد. 
پروژکتور Short Throw  محاسن ویژه ای دارند. در مکانهایی که فضای کافی برای نصب پروژکتور نیست این دستگاه ها به خوبی عمل می کنند. و در فاصله ای بسیار کم می توانند تصویری بزرگ تشکیل دهند. مثلا در اتاق های کنفرانس و کلاس های درس کوچک. ویژگی اصلی دیگر این دستگاه ها این است که بر خلاف پروژکتورهای معمولی اگر مربی جلوی پرده نمایش قرار گیرد سایه او روی پرده تشکیل نمی شود.
شکل زیر این موضوع را بهتر نمایش می دهد. 

پروژکتورهائی با Throw Ratio کمتر از این مقدار هم وجود دارند. این پروژکتورها به Ultra Short Throw معروف اند .
پیش تر در مورد ضریب منظری با Aspect Ratio صحبت گردیم و گفتیم که نسبت طول به عرض یا ارتفاع تصویر را ضریب منظری می گویند. ضریب منظری در این پروژکتور 16 به 10 است. با دانستن ضریب منظری و نسبت بزرگنمائی برای فاصله ای مشخص از پرده می توان اندازه تصویر را به طور دقیق محاسبه کرد. همانطور که اشاره شد این پروژکتور در فاصله 0.92 متری از پرده تصویری با طول 2 متر تولید می کند برای محاسبه ارتفاع یا عرض تصویر ضریب منظری را به کار می گیریم. با دانستن نسبت 16 به 10 عرض یا ارتفاع تصویر برابر با 1.25 متر می شود. 

شدت نورانیت تصویر 

لامپ ویدئو پروژکتورها شدت نور مشخصی را تولید می کند. شدت نورانیت پروژکتورها با واحدی به نام Lumens مشخص می شود و هر چه این مقدار بیشتر باشد تصویر تشکیل شده پرنور تر است. همچنین هرچه شدت نورانیت تصویر بیشتر باشد تصاویر بزرگ تری می توان تولید کرد. در پروژکتورها نور محیطی عامل بسیار تعیین کننده ای است. هر چه قدر بتوانید نور محیط را کمتر کنید تصویر بهتر دیده می شود. شدت نورانیت این پروژکتور در واحد Lumens مقدار 3300 است. که این مقدار عددی متوسط به حساب می آید. پروژکتورهای کم توان شدتی کمتر از 3000 دارند و پروژکتورهای پرتوان شدت نوری بالای 4000 تولید می کنند. با شدت نورانیت 3300 Lumens  به راحتی می توان در اتاق های کنفرانس و کلاس های درس به خوبی کار کرد. همچنین اگر این شدت نورانیت برای کارتان زیاد به نظر می رسد می توانید در تنظیمات پروژکتور حالت Eco را انتخاب کنبد. در این حالت علاوه بر اینکه شدت نور لامپ کاهش می یابد عمر لامپ نیز بسیار افزایش می یابد. 

قابلیت Interactive  یا تعاملی
بعضی پروژکتورها دارای قابلیت تعاملی یا Interactive  هستند. این قابلیت به این معنی است که شما توسط قلمی مخصوص می توانید روی تصویر تشکیل شده روی پرده نمایش بنویسید و اشکال هندسی و هرآنچه که مورد نظرتان است را رسم کنید. این قابلیت توسط دوربینی که جلوی دستگاه است انجام می شود. این دوربین باعث می شود تصویر کالیبره شده و کاربر بتواند عمل نوشتن را انجام دهد.
برای استفاده از این قابلیت باید پروژکتور به کامپیوتر متصل باشد و نرم افزار LightPen3 را اجرا کنید. پروسه کالیبره کردن تصویر کاملا اتوماتیک انجام می شود. پروژکتور از طریق کابل USB به کامپیوتر متصل می شود و به راحتی می توانید از این ویژگی بسیار جالب که در آموزش و کنفرانس ها بسیار کاربردی است استفاده کنید. همچنین تصاویر جدید تولید شده توسط این قابلیت را می توانید در کامپیوتر ذخیره کنید. دو قلم مخصوص نیز به همراه دستگاه عرضه می شوند. قابلیت هائی نظیر استفاده همزمان از هر دو قلم روی تصویر و یا تقسیم تصویر به 2 بخش و استفاده از هر قلم در بخش مورد نظر نیز از ویژگی های این پروژکتور است. 

عمر لامپ دستگاه

عمر لامپ دستگاه در حالت استاندارد 5000 ساعت است. البته می توانید با انتخاب حالت های Eco1 و  Eco2 همر لامپ را به ترتیب تا 6000 و 10000 ساعت نیز افزایش دهید. البته لازم به ذکر است که در هنگام استفاده از این حالت ها شدت نورانیت تصویر نیز کاهش می یابد. استفاده از این حالت ها همچنین باعث افزایش عمر فیلتر هوای دستگاه نیز می شود. عمر فیلتر هوای دستگاه نیز در حالت استاندارد 5000 ساعت است و در این حالت ها تا 10000 ساعت نیز می رسد. 
همچنین در این دستگاه تعویض لامپ و فیلتر بسیار آسان است. 


تشکیل تصویر روی سطوح خمیده 
این دستگاه این قابلیت را دارد تا تصویر را دچار حمیدگی های متناسب با سطح منحنی و یا سیلندری نماید. بوسیله این قابلیت می توانید تصویر را روی سطوحی غیر از پرده های تخت نیز تشکیل دهید. 

گزینه Daylight View Lite 
این قابلیت در پروژکتور با استفاده از دوربین جلوی دستگاه مقدار نور محیطی را سنجش کرده و متناسب با آن شدت نورانیت تصویر خروجی را تنظیم می کند. 


قابلیت اتصال بدون سیم ( Wireless )
با اتصال یک دانگل می توانید به راحتی بدون سیم اطلاعات را به پروژکتورتان ارسال کنید. ماژول ET-WML100 که به صورت لوازم جانبی عرضه می شود را می توانید برای این منظور استفاده کنید. 
 
قابلیت نمایش اطلاعات از حافظه جانبی متصل به درگاه USB 
با استفاده از این ویژگی می توانید فایل های صوتی و تصویری تان را روی حافظه جانبی از قبیل USB Flash ذخیره کرده و با اتصال آن به درگاه USB پروژکتور آنها را بدون وجود کامپیوتر مستقیما پخش کنید. 


بلندگوی داخلی
این پروژکتور مجهز به بلندگوی داخلی 10 واتی است که قدرت خوبی دارد و می تواند در بسیاری موارد کارگشا باشد. 

نتیجه گیری نهائی 
این دستگاه امتیازات ویژه ای دارد که اگر به کار شما نمی آید چندان توصیه به خرید نمی شود ولی اگر به قابلیت تعاملی و لنز Short Throw احتیاج دارید یکی از بهترین گزینه های بازار پیش روی شماست. 
مشخصات فنی
مدلپروژکتور Panasonic TW351R
رزولوشن(WXGA(1280X800
تکنولوژی نمایش3LCD
روشنائی3300 Lumens
نسبت کنتراست16000:1
ضریب منظری16:10
نسبت بزرگنمائی( Throw ratio)0.46
عمر لامپ5000/6000/10000 ساعت در حالت های Normal/Eco1/Eco2
تنظیم Keystoneعمودی : دستی و اتوماتیک 15+/- درجه افقی : دستی 15+/- درجه
نوع ارتباطHDMI , VGA , USB , Audio IN , Audio Out
ابعاد335X134X329 میلی متر
وزن3.9 کیلوگرم
لوازم جانبیریموت کنترل و کابل برق باتری ریموت کنترل قلم مخصوص و کابل USB
گارانتیگارانتی ارتباط

نوشتن نقد و نظر

پروژکتور Panasonic TW351R

پروژکتوری مجهز به لنز Short Throw جهت تولید تصاویری بزرگ از فاصله ای نزدیک  و شدت روشنائی 3300 Lumens و نسبت کنتراست 16000:1 و رزولوشن تصویر 1280X800 پیکسل و عمر لامپ تا 10 هزار ساعت و قابلیت تعاملی یا Interactive جهت نوشتن روی تصاویر پروژکتور توسط قلم مخصوص و قابلیت نمایش اطلاعات از روی حافظه جانبی متصل به درگاه USB پروژکتور 

نوشتن نقد و نظر

 
نظظرات:(0)

تاکنون هیچ نقدی از طرف کاربران نوشته نشده.

30 محصول دیگر در این دسته بندی قرار دارد:

مقایسه 0

No products

To be determined Shipping
لطفا تماس بگیرید Total

Check out