پروژکتور Epson EB-520

پروژکتوری با لنز Short Throw جهت تولید تصاویر بزرگ از فاصله ای نزدیک و رزولوشن XGA یا 1024X768 پیکسل و شدت نورانیت 2700 Lumens و نسبت کنتراست 16000:1 و عمر لامپ بالا تا 10000 ساعت و بلندگوی داخلی قدرتمند 16 واتی و قابلیت ارسال اطلاعات به شیوه Wireless ( با استفاده از قطعه ای جانبی ) 

اطلاعات بیشتر

محصول جدید

لطفا تماس بگیرید

1 مورد
آخرین موجودی انبار

- +

افزودن برای مقایسه

 
توضیحات بیشتر

شدت روشنائی و کنتراست تصویر

بررسی این دستگاه را با شدت روشنائی آن شروع می کنیم. شدت روشنائی این دستگاه 2700 ANSI LUMENS است که عددی متوسط و رو به پائین برای این کمیت است. با این شدت روشنائی می توانید به خوبی در محیط های آموزشی و اتاق های کنفرانس کار کنید. Lumens واحدی برای بیان شدت نورانیت تولید شده توسط پروژکتور است. هر چه این کمیت بیشتر باشد تصویر پرنور تر است و می توان تصاویری بزرگ تر تولید کرد. همچنین اگر نور محیطی زیاد باشد با کم بودن این کمیت تصاویر چندان دلچسب به نظر نمی آیند. 
تکنولوژی تولید تصویر در این پروژکتور از نوع 3LCD می باشد که کیفیت بسیار بالائی نیز دارد.

کنتراست تصویر در این دستگاه نیز عدد بسیار خوب 16000 به 1 است که تصاویری پر کنتراست را به ارمغان می آورد. کنتراست بالا تر به معنی تصاویری زنده تر می باشد.

در شکل زیر 2 تصویر یکی با کنتراست بالا و یکی با کنتراست پائین نمایش داده شده است.

تصویر سمت راست کنتراست بالاتری دارد و بسیار بهتر به نظر می آید.

رزولوشن تصویر

رزولوشن یا تعداد پیکسل های تصویر در این دستگاه 768X1024 یا اصطلاحا XGA است. هر چه رزولوشن بیشتر باشد تصویر ریز دانه تر و با کیفیت تر دیده می شود. این رزولوشن با اینکه رزولوشن بالائی نیست ولی برای موارد آموزشی و اتاق های کنفرانس معمولی کفایت می کند. همچنین نسبت اندازه تصویر یا ضریب منظری در این رزولوشن 4 به 3 است. یعنی نسبت طول به عرض تصویر در این پروژکتور 4 به 3 است. 
نکته مهمی در مورد رزولوشن پروژکتورها و فاصله ناظر تا پرده وجود دارد. اگر فاصله بیننده تا پرده به نسبت رزولوشن بیش از حد نزدیک باشد پیکسل های تصویر تماما توسط چشم بیننده تفکیک می شوند و تصویر پیکسل پیکسل به نظر می آید. همچنین اگر فاصله بیش از حد زیاد باشد چشم قادر به تفکیک جزئیات نمی شود. بنابراین برای هر رزولوشنی و اندازه تصویری فاصله مناسبی وجود دارد. این موضوع در مورد تلویزیون ها نیز صادق است. به شکل زیر دقت کنید. 


همانطور که در شکل فوق ملاحظه می کنید هر چه رزولوشن تصویر بیشتر باشد لازم است بیننده به پرده نمایش نزدیک تر گردد و بالعکس.
البته ذکر این مطلب ضروری است که معمولا ایجاد این شرایط چندان ممکن نیست و این مطلب بیشتر جهت آشنائی عنوان گردید. 

لنز پروژکتور

این پروژکتور که برای مقاصد آموزشی طراحی شده است دارای ویژگی های جالبی است که به بررسی آنها می پردازیم. مهم ترین مشخصه این ویدئو پروژکتور لنز آن است. لنز این پروژکتور از نوع Short Throw است. این نوع لنز ها می توانند از فاصله ای کم تصویری بسیار بزرگ تولید کنند. نسبت بزرگنمائی یا Throw Ratio در این لنز 0.55  است. اما این عدد به چه معنی است؟

نسبت بزرگنمائی یا همان Throw Ratio نسبت بین فاصله پروژکتور تا صفحه نمابش به طول تصویر است. در این پروژکتور عدد 0.55  به این معنی است که مثلا اگر طول تصویر 1 متری مورد نظر ما باشد فاصله پروژکتور تا تصویر کافیست 0.55  متر باشد. معمولا پروژکتورهائی که نسبت بزرگنمائی آنها زیر 1 است را Short Throw می نامند. تصویر زیر نسبت Throw Ratio را بهتر توضیح می دهد.


Throw Ratio حاصل تقسیم d  بر w است.

همانطور که در شکل فوق ملاحظه می کنید توسط این پروژکتور از فاصله ای بسیار کم می توان تصویری بزرگ تولید کرد. مثلا از فاصله ای حدود 110 سانتی متری از پرده می توان تصویری حدود 2 متر ایجاد کرد.چنین پروژکتورهایی در آموزش بسیار کاربرد دارند زیرا فاصله پروژکتور تا پرده بسیار کم است و سایه ای روی پرده ایجاد نمی شود. تصویر زیر بهتر نسبت بزرگنمائی را نشان می دهد.

عمرلامپ

عمر لامپ این دستگاه عدد بسیار خوب 5000 ساعت در حالت استاندارد است و در حالت Eco تا 10 هزار ساعت نیز افزایش می یابد که بسیار عالی و مطلوب است و می توانید سال ها بدون مشکل با دستگاه کار کنید.

بلند گوی داخلی

این پروژکتور دارای بلندگوی داخلی با قدرت 16 وات از نوع Mono می باشد که قدرت بسیار خوبی دارد و در بسیاری موارد می تواند کمک رسان شما باشد. معمولا پروژکتورهای ارزان قیمت از یک بلندگوی کم توان 2 وات استفاده می کنند که چندان کارآیی ندارد.

درگاه های ارتباطی

این دستگاه همچنین مجهر به در گاه HDMI برای ارتباط با کامپیوتر و دستگاه های پخش Blue-Ray می باشد.

نتیجه گیری نهائی

ویژگی اصلی این دستگاه لنز Short Throw آن است که تصاویری بزرگ ایجاد می کند. این دستگاه ها اصولا نسبت به لنزهای معمولی گران قیمت تر هستند. ولی در مکان هائی که فضای کافی وجود ندارد به خوبی قابلیت های خود را نشان می دهند.


 
مشخصات فنی
مدل Epson EB-520
رزولوشن(XGA(1024X768
تکنولوژی نمایش3LCD
روشنائی2700 Lumens
نسبت کنتراست16000:1
ضریب بزرگنمائی ( زوم )1 برابر
ضریب منظری4:3
نسبت بزرگنمائی( Throw ratio)0.55
عمر لامپ5000/10000 ساعت در حالت های Normal/Eco
نوع ارتباطHDMI , USB , VGA , Composite , S-Video , LAN
ابعاد344X315X94 میلی متر
وزن3.7 کیلوگرم
لوازم جانبیکابل برق و VGA ریموت کنترل و باتری
گارانتی2 سال گارانتی دستگاه و 1 سال گارانتی لامپ آواژنگ

نوشتن نقد و نظر

پروژکتور Epson EB-520

پروژکتوری با لنز Short Throw جهت تولید تصاویر بزرگ از فاصله ای نزدیک و رزولوشن XGA یا 1024X768 پیکسل و شدت نورانیت 2700 Lumens و نسبت کنتراست 16000:1 و عمر لامپ بالا تا 10000 ساعت و بلندگوی داخلی قدرتمند 16 واتی و قابلیت ارسال اطلاعات به شیوه Wireless ( با استفاده از قطعه ای جانبی ) 

نوشتن نقد و نظر

 
نظظرات:(0)

تاکنون هیچ نقدی از طرف کاربران نوشته نشده.

30 محصول دیگر در این دسته بندی قرار دارد:

مقایسه 0

No products

To be determined Shipping
لطفا تماس بگیرید Total

Check out