پروژکتور ViewSonic PJD5155

پروژکتوری با رزولوشت SVGA یا 600X800 پیکسل ، شدت تصویر 3300 LUMENS و کنتراست بالا با قیمتی بسیار مقرون به صرفه و عمر لامپ بالا


اطلاعات بیشتر

محصول جدید

13,700,000 ریال

1 مورد
آخرین موجودی انبار

- +

افزودن برای مقایسه

 
توضیحات بیشتر

بررسی این دستگاه را با شدت روشنائی آن شروع می کنیم. شدت روشنائی این دستگاه 3200 ANSI LUMENS است که عددی متوسط برای این کمیت است. با این شدت روشنائی می توانید به خوبی در محیط های آموزشی و اتاق های کنفرانس کار کنید.

کنتراست تصویر در این دستگاه نیز عدد بسیار خوب 20000  به 1 است که تصاویری پر کنتراست را به ارمغان می آورد.

رزولوشن یا کیفیت تصویر این دستگاه نیز SVGA یا 600X800 پیکسل است. این رزولوشن با اینکه عدد بالائی نیست ولی برای مقاصد آموزشی و اتاق های کنفرانس ساده کفایت می کند. نکته مهمی در مورد رزولوشن یا کیفیت تصویر وجود دارد و آن رابطه رزولوشن با اندازه تصویر و فاصله بیننده تا صفحه نمایش است. در واقع برای رزولوشنی مشخص و فاصله ای مشخص و اندازه ای مشخص از تصویر را بطه ای وجود دارد. اگر فاصله بیش از حد زیاد باشد چشم انسان قادر به تفکیک جزئیات نمی شود و بخشی از جرئیات از دست می رود. همچنین اگر بیش از حد به تصویر نزدیک باشیم پیکسل ها دیده می شوند و تصویر چندان دلچسب نیست. این رزولوشن پائین قیمت نهایی دستگاه را نیز بسیار پائین آورده است. 

شکل زیر رابطه فوق را بهتر نشان می دهد.

در این رزولوشن فاصله مناسب بین بیننده تا پرده نمایش حدود 5 برابر قطر تصویر باید باشد. البته اگرنتوانستید این معادله را رعایت کنید نگران نباشید. زیرا معمولا چنین شرایطی در محیط های آموزشی فراهم نمی شود. صرفا جهت اطلاع این مطالب عنوان می شوند.

زوم اپتیکال 

زوم اپتیکال این دستگاه 1.1 برابر است و می تواند تصاویری با بزرگنمائی های مختلف را ایجاد کند. البته رنج زوم این دستگاه چندان وسیع نیست ولی برای دستگاهی با چنین قیمتی معقول به نظر می رسد. 

نسبت بزرگنمائی یا Throw Ratio در این دستگاه بین 1.86 تا 2.04 است. اما نسبت بزرگنمائی یا Throw Ratio چیست؟

نسبت بزرگنمائی نسبت بین فاصله دستگاه تا صفحه نمایش به طول تصویر ایجاد شده روی صفحه است. هرچه این عدد کوچکتر باشد تصویر تولید شده برای فاصله ای مشخص بزرگتر است و برعکس. 

نسبت بزرگنمائی 1.86 در این دستگاه به این معنی است که مثلا اگر فاصله دستگاه تا صفحه نمایش 1.86 متر باشد طول تصویر ایجاد شده روی پرده 1 متر است.


این دستگاه همچنین مجهر به در گاه HDMI برای ارتباط با کامپیوتر و دستگاه های پخش Blue-Ray می باشد.


نتیجه گیری نهائی

بدون شک این دستگاه ویژگی اصلی آن قیمت کم آن است. بهای این قیمت کم رزولوشن پائین آن است که البته همانطور که گفته شد برای مقاصد آموزشی ساده کاملا کفایت می کند . 
مشخصات فنی
مدل ViewSonic PJD5155
رزولوشن(SVGA(800X600
تکنولوژی نمایشDLP
روشنائی3300 Lumens
نسبت کنتراست20000:1
ضریب بزرگنمائی ( زوم )1.1 برابر
ضریب منظری4:3
نسبت بزرگنمائی( Throw ratio)1.86-2.04
عمر لامپ5000/10000 ساعت در حالت های Normal/Eco
نوع ارتباطHDMI , USB , VGA , Composite , S-Video
ابعاد316X228X103 میلی متر
وزن2.1 کیلوگرم
لوازم جانبیکابل برق و VGA ریموت کنترل و باتری

نوشتن نقد و نظر

پروژکتور ViewSonic PJD5155

پروژکتوری با رزولوشت SVGA یا 600X800 پیکسل ، شدت تصویر 3300 LUMENS و کنتراست بالا با قیمتی بسیار مقرون به صرفه و عمر لامپ بالا


نوشتن نقد و نظر

 
نظظرات:(0)

تاکنون هیچ نقدی از طرف کاربران نوشته نشده.

30 محصول دیگر در این دسته بندی قرار دارد:

مقایسه 0

No products

To be determined Shipping
لطفا تماس بگیرید Total

Check out