پروژکتور ViewSonic PJD5255

پروژکتوری با رزولوشن xga یا 1024x768 پیکسل و نسبت کنتراست 20000:1 و شدت روشنائی 3300 Lumens و عمر لامپ تا 10 هزار ساعت مناسب جهت کلاس های درس و اتاق های کنفرانس 

اطلاعات بیشتر

محصول جدید

لطفا تماس بگیرید

1 مورد
آخرین موجودی انبار

- +

افزودن برای مقایسه

 
توضیحات بیشتر

بررسی این دستگاه را با شدت روشنائی آن شروع می کنیم. شدت روشنائی این دستگاه 3300 ANSI LUMENS است که عددی متوسط برای این کمیت است. با این شدت روشنائی می توانید به خوبی در محیط های آموزشی و اتاق های کنفرانس کار کنید.

کنتراست تصویر در این دستگاه نیز عدد بسیار خوب 20000  به 1 است که تصاویری پر کنتراست را به ارمغان می آورد.

رزولوشن یا کیفیت تصویر این دستگاه نیز XGA یا 1024X768 پیکسل است. این رزولوشن با اینکه عدد بالائی نیست ولی برای مقاصد آموزشی و اتاق های کنفرانس ساده کفایت می کند. نکته مهمی در مورد رزولوشن یا کیفیت تصویر وجود دارد و آن رابطه رزولوشن با اندازه تصویر و فاصله بیننده تا صفحه نمایش است. در واقع برای رزولوشنی مشخص و فاصله ای مشخص و اندازه ای مشخص از تصویر را بطه ای وجود دارد. اگر فاصله بیش از حد زیاد باشد چشم انسان قادر به تفکیک جزئیات نمی شود و بخشی از جرئیات از دست می رود. همچنین اگر بیش از حد به تصویر نزدیک باشیم پیکسل ها دیده می شوند و تصویر چندان دلچسب نیست. 

شکل زیر رابطه فوق را بهتر نشان می دهد.

در این رزولوشن فاصله مناسب بین بیننده تا پرده نمایش حدود 5 برابر قطر تصویر باید باشد. البته اگرنتوانستید این معادله را رعایت کنید نگران نباشید. زیرا معمولا چنین شرایطی در محیط های آموزشی فراهم نمی شود. صرفا جهت اطلاع این مطالب عنوان می شوند.

زوم اپتیکال 

زوم اپتیکال این دستگاه 1.2 برابر است و می تواند تصاویری با بزرگنمائی های مختلف را ایجاد کند. البته رنج زوم این دستگاه چندان وسیع نیست ولی برای دستگاهی با چنین قیمتی معقول به نظر می رسد. 

نسبت بزرگنمائی یا Throw Ratio در این دستگاه بین 1.86 تا 2.04 است. اما نسبت بزرگنمائی یا Throw Ratio چیست؟

نسبت بزرگنمائی نسبت بین فاصله دستگاه تا صفحه نمایش به طول تصویر ایجاد شده روی صفحه است. هرچه این عدد کوچکتر باشد تصویر تولید شده برای فاصله ای مشخص بزرگتر است و برعکس. 

نسبت بزرگنمائی 1.86در این دستگاه به این معنی است که مثلا اگر فاصله دستگاه تا صفحه نمایش 1.86 متر باشد طول تصویر ایجاد شده روی پرده 1 متر است.


این دستگاه همچنین مجهر به در گاه HDMI برای ارتباط با کامپیوتر و دستگاه های پخش Blue-Ray می باشد.

عمرلامپ

عمر لامپ این دستگاه عدد بسیار خوب 5000 ساعت در حالت استاندارد است و در حالت Eco تا 10 هزار ساعت نیز افزایش می یابد که بسیار عالی و مطلوب است و می توانید سال ها بدون مشکل با دستگاه کار کنید.

بلند گوی داخلی

این پروژکتور همانند بسیاری از دستگاه های مشابه دارای بلندگوی داخلی 2 وات می باشد که با اینکه چندان قدرتمند نیست ولی می تواند بسیار کارگشا باشد و در حین آموزش در محیط های کوچک شمار را یاری رساند.

نتیجه گیری نهائی 


دستگاهی با ویژه گیهای بسیار استاندارد برای مقاصد آموزشی و با قیمتی بسیار خوب و با کیفیت . 

این دستگاه می تواند انتخاب بسیاری از مدارس برای مقاصد آموزشی و نمایشی باشد.  همچنین این دستگاه با وزن 2.1  کیلوگرمی انتخابی بسیار عالی جهت حمل و نقل و کاربردهای این چنینی می باشد.


 
مشخصات فنی
مدل ViewSonic PJD5255
رزولوشن(XGA(1024X768
تکنولوژی نمایشDLP
روشنائی3300 Lumens
نسبت کنتراست20000:1
ضریب بزرگنمائی ( زوم )1.1 برابر
ضریب منظری4:3
نسبت بزرگنمائی( Throw ratio)1.86-2.04
عمر لامپ5000/10000 ساعت در حالت های Normal/Eco
نوع ارتباطHDMI , USB , VGA , Composite , S-Video
ابعاد316X228X103 میلی متر
وزن2.1 کیلوگرم
لوازم جانبی کابل برق و VGA ریموت کنترل و باتری

نوشتن نقد و نظر

پروژکتور ViewSonic PJD5255

پروژکتوری با رزولوشن xga یا 1024x768 پیکسل و نسبت کنتراست 20000:1 و شدت روشنائی 3300 Lumens و عمر لامپ تا 10 هزار ساعت مناسب جهت کلاس های درس و اتاق های کنفرانس 

نوشتن نقد و نظر

 
نظظرات:(0)

تاکنون هیچ نقدی از طرف کاربران نوشته نشده.

30 محصول دیگر در این دسته بندی قرار دارد:

مقایسه 0

No products

To be determined Shipping
لطفا تماس بگیرید Total

Check out