پروژکتور OPTOMA GT1080e

پروژکتوری با رزولوشن FULL HD یا 1920X1080 پیکسل و مجهز به لنز Short Throw جهت ایجاد تصویری بسیار بزرگ از فاصله ای کم با کنتراست بالا و عمر لامپ تا 8000 ساعت با شدت روشنائی 3000 Lumens

اطلاعات بیشتر

محصول جدید

لطفا تماس بگیرید

1 مورد
آخرین موجودی انبار

- +

افزودن برای مقایسه

 
توضیحات بیشتر
این دستگاه دارای رزولوشن تصویر FULL HD یا 1920X1080 پیکسل است. اما ویژگی اصلی این دستگاه لنز آن است. لنز این دستگاه از نوع Short Throw است. این لنز می تواند از فاصله 1 متری تصویری 100 اینچی تولید کند.
پس از این توضیح مختصر به شرح دقیق تر این دستگاه می پردازیم.

رزولوشن تصویر 
رزولوشن تصویر تولید شده در این پروژکتور FULL HD یا 1920X1080 پیکسل است. این رزولوشن رزولوشن بالائی است و برای تماشای فیلم و عکس های با کیفیت بسیار مناسب است. لذت تماشای فیلم با کیفیت FULL HD روی صفحه ای بسیار بزرگتر از تلویزیون های رایج بسیار بالاست و حس و حال سالن های سینما را در منزلتان فراهم می کند. می توانید اتاقی را برای این امر اختصاص دهید و از تماشای فیلم با حداگثر کیفیت روی صفحه ای عرض لذت ببرید.رزولوشن های بالاتر اصولا رایج نیستند و فیلم های با رزولوشن بالاتر فعلا چندان موجود نیست. برای لذت بردن از این رزولوشن بالا لازم است فاصله مناسبی تا صفحه نمایش داشته باشید. شکل زیر را ملاجظه کنید.


در این رزولوشن لازم است مثلا برای تصویری با قطر 100 اینچ یا 2.5 متر فاصله بیننده تا صفحه نمایش در این رزولوشن بین 4 تا 6 متر باشد. فواصل بیشتر از این باعث می شود مقداری از کیفیت تصویر را از دست بدهید.  

در این رزولوشن نسبت طول به عرض تصویر 16 به 9 است. به این نسبت Aspect Ratio نیز می گویند. دانستن این نسبت به شما در محاسبه ابعاد تصویر تشکیل شده روی پرده کمک می کند. 

تکنولوژی تولید تصویر در این پروژکتور از نوع DLP است. DLP یکی از تکنولوژی های رایج تولید تصویر در پروژکتورهاست. 
روشنائی تصویر یا Brightness 
روشنائی تصویر در ویدئو پروژکتورها با واحدی به نام Lumens شناخته می شود. هر چه این مقدار بیشتر باشد پروژکتور نورانیت بیشتری دارد و قوی تر است. این پروژکتور دارای شدت نورانیت 3000 Lumens است که مقداری متوسط در بین پروژکتورها به شمار می آید. با این شدت نورانیت می توانید تصاویر بزرگی تولید کنید. هر چه محیط نمایش تاریک تر باشد تصویر بزرگتری می توانید تولید کنید. نور محیط تاثیر بدی روی تصویر پروژکتور دارد و در محیط های با نور زیاد باید تصویر را کوچکتر کرد تا تصویر به اندازه کافی درخشان به نظر آید. پروژکتورهایی که مخصوص سینمای خانگی ساخته می شوند و عموما بسیار گران هستند معمولا شدت نورانیت کمی دارند. علت این امر این است که شدت نورانیت بالا کنتراست تصویر و سطح تاریکی یا Black Level تصویر را کاهش می دهد. در مورد این 2 کمیت در ادامه صحبت خواهیم کرد. در ابتدای این متن عنوان شد که این پروژکتور یک دستگاه حرفه ای نمایش فیلم نیست. و قطعا چنین است. زیرا دستگاه های حرفه ای نمایش فیلم عموما شدت نورانیت کم و کنتراست بسیار بالائی دارند. در دستگاه های نمایش حرفه ای فیلم فرض می شود پروژکتور در محیطی کاملا تاریک استفاده می شود بنابراین شدت روشنائی فاکتور چندان تائین کننده ای نیست. این پروژکتور در عین حال که می تواند برای سینمای خانگی مورد استفاده قرار گیرد بواسطه شدت روشنائی خوبی که دارد برای استفاده در مکانهائی که نور محیطی نیز وجود دارد مثل رستوران ها یا کافی شاپ ها به خوبی مورد استفاده قرار گیرد.
همچنین در منزل نیز می توان در مهمانی ها که نور محیط چندان قابل کنترل نیست نیز به خوبی تجربه سنمای خانگی را فراهم آورد. 
کنتراست تصویر 
کنتراست تصویر بیان کننده نسبت بین پرنورترین نقطه تصویر به کم نورترین نقطه است. هر چه این اختلاف بیشتر باشد به این معنی است که پروژکتور هم زمان می تواند تصاویری با اختلاف شدت نورانیت بالائی تولید کند. هر چه کنتراست بهتر باشد یا به عبارتی عدد بالاتری داشته باشد تصویر زیباتر و واقعی تر به نظر می رسد. به تصاویر زیر دقت کنید.

تصویر سمت راست کنتراست بالاتری دارد و زیباتر به نظر می آید. پروژکتورهایی که مخصوص نمایش فیلم ساخته می شوند معمولا نسبت کنتراست بسیار بالائی دارند. پروژکتورهای با نسبت کنتراست یک میلیون به یک نیز ساخته شده است. نسبت کنتراست تصویر در این دستگاه 25000 به 1 است که عددی متوسط مایل به کم است. با این حال در تست هائی که روی این پروژکتور انجام شده است کیفیت تصویر به نسبت قیمت پروژکتور بسیار خوب ارزیابی شده است و تصاویری با رنگ و کنتراست بالا دیده می شود. 
همانطور که پیشتر اشاره شد برای بهبود کیفیت تصویر هنگام نمایش فیلم در اتاق تاریک می تواند از حالت سینمائی استفاده کنید. 
لنز دستگاه 
این دستگاه دارای زوم اپتیکال نیست ولی از نوع Short Throw  است. برای توضیح این اصطلاح ابتدا اجازه دهید کمیتی به نام Throw Ratio را معرفی کنیم. Throw Ratio یا نسبت بزرگنمائی در هر پروژکتور بیان کننده این است که به ازای فاصله مشخصی از پرده نمایش اندازه تصویر روی پرده چقدر خواهد بود. نسبت بزرگنمائی حاصل تقسیم فاصله پرده تا لنز پروژکتور به طول تصویر ایجاد شده روی پرده است. 

نسبت بزرگنمائی حاصل تقسیم d بر W است. هر چه این عدد کوچکتر باشد تصویر تشکیل شده روی پرده به ازای فاصله ای مشخص بزرگتر است و بالعکس. این پروژکتور از نوع Short Throw می باشد پروژکتورهای از این نوع دارای نسبت بزرگنمائی کمتر از 1 هستند و می توانند تصویر بزرگی در فاصله ای کم ایجاد کنند.
نسبت بزرگنمائی این پروژکتور 0.49 است. این به این معنی است که مثلا اگر فاصله پروژکتور تا پرده 0.49 متر باشد طول تصویر ایجاد شده روی پرده 1 متر خواهد بود. و چون نسبت طول به عرض تصویر در این پروژکتور 16 به 9 است عرض یا ارتفاع تصویر در این دستگاه 0.56 خواهد بود. به این ترتیب به راحتی می توانید با دانستن نسبت بزرگنمائی ابعاد تصویر را برای فاصله ای مشخص تعیین کنید.
پروژکتورهای Short Throw هنگامی استفاده می شوند که فضای کمی برای قرار دادن پروژکتور وجود دارد .


عمر لامپ 
عمر لامپ این دستگاه در حالت استاندارد 5000 ساعت است که عدد بسیار خوبی به حساب می آید. می تواند در تنظیمات پروژکتور حالن Eco یا اقتصادی را انتخاب کنید. در این حالت عمر لامپ افزایش می یابد و به 6500 ساعت می رسد. البته در حالت اقتصادی شدت نورانیت تصویر اندکی کاهش می یابد. 
پخش فیلم های 3 بعدی 
این پروژکتور قابلیت نمایش فیلم های 3 بعدی را دارد و برای دیدن 3 بعدی باید از عینک های مخصوص استفاده کنید. این عینک ها باید جداگانه تهیه شوند و به همراه دستگاه عرضه نمی شوند. 
درگاه های ارتباطی 
این پروژکتور مجهز به 2 درگاه HDMI است که یکی از این درگاه ها استاندارد MHL را نیز پشتیبانی می کند. به این معنی که می توان دستگاه هایی نظیر موبایل و تبلت را مستقیما از طریق این درگاه به پروژکتور متصل کرد. 
این پروژکتور همچنین دارای بلندگوی داخلی با قدرت 10 وات است. پروژکتورها معمولا دارای بلندگوی ضعیفی هستند .اما این پروژکتور در این زمینه نیز خوب عمل کرده است. 
نتیجه گیری نهایئ
ویژگی اصلی این دستگاه لنز آن است که می تواند از فاصله ای بسیار کم تصاویری بسیار بزرگ ایجاد کند. این لنز این امکان را فراهم می کند که در فضاهایی مثل رستوران ها یا کافی شاپ ها که احتمالا فضای نصب کم است نصب آسان انجام گیرد.
 
مشخصات فنی
مدلOPTOMA GT1080e
رزولوشن(FHD(1920X1080
تکنولوژی نمایشDLP
روشنائی3000 Lumens
نسبت کنتراست25000:1
ضریب منظری16:9
نسبت بزرگنمائی( Throw ratio)0.49
عمر لامپ5000/6000/6500ساعت در حالت های Normal/Eco/Dynamic
تنظیم Keystoneعمودی 40+/- درجه
خارج محور بودن تصویر (Projection Offset)116 درجه
نوع ارتباطHDMI , Audio Out . USB
ابعاد315x224x114 میلی متر
وزن2.65 کیلوگرم
لوازم جانبیریموت کنترل و باتری و راهنمای نصب و کابل برق
گارانتیمادایران

نوشتن نقد و نظر

پروژکتور OPTOMA GT1080e
پروژکتوری با رزولوشن FULL HD یا 1920X1080 پیکسل و مجهز به لنز Short Throw جهت ایجاد تصویری بسیار بزرگ از فاصله ای کم با کنتراست بالا و عمر لامپ تا 8000 ساعت با شدت روشنائی 3000 Lumens

نوشتن نقد و نظر

 
نظظرات:(0)

تاکنون هیچ نقدی از طرف کاربران نوشته نشده.

30 محصول دیگر در این دسته بندی قرار دارد:

مقایسه 0

No products

To be determined Shipping
لطفا تماس بگیرید Total

Check out