پروژکتور OPTOMA HD142X

پروژکتوری با رزولوشن تصویر FULL HD یا 1920X1080 پیکسل و کنتراست متوسط مناسب جهت نمایش فیلم های رزولوشن بالا با شدت روشنائی 3000 Lumens و عمر لامپ بالا 

اطلاعات بیشتر

محصول جدید

32,400,000 ریال

1 مورد
آخرین موجودی انبار

- +

افزودن برای مقایسه

 
توضیحات بیشتر
این پروژکتور بواسطه رزولوشن FULL HD و کنتراست نسبتا خوبی که دارد و همچنین شدت نورانیت نسبتا بالا می تواند برای استفاده در خانه و رستوران ها و یا کافی شاپ ها به خوبی مورد استفاده قرار گیرد. البته هیچ منعی برای استفاده به عنوان سینمای خانگی نیز وجود ندارد. همچنین از این دستگاه به خوبی می توان برای بازی های کامپیوتری استفاده کرد. 
پس از این توضیح مختصر به شرح دقیق تر این دستگاه می پردازیم.

رزولوشن تصویر 
رزولوشن تصویر تولید شده در این پروژکتور FULL HD یا 1920X1080 پیکسل است. این رزولوشن رزولوشن بالائی است و برای تماشای فیلم و عکس های با کیفیت بسیار مناسب است. لذت تماشای فیلم با کیفیت FULL HD روی صفحه ای بسیار بزرگتر از تلویزیون های رایج بسیار بالاست و حس و حال سالن های سینما را در منزلتان فراهم می کند. می توانید اتاقی را برای این امر اختصاص دهید و از تماشای فیلم با حداگثر کیفیت روی صفحه ای عرض لذت ببرید.


رزولوشن های بالاتر اصولا رایج نیستند و فیلم های با رزولوشن بالاتر فعلا چندان موجود نیست. برای لذت بردن از این رزولوشن بالا لازم است فاصله مناسبی تا صفحه نمایش داشته باشید. شکل زیر را ملاجظه کنید.

در این رزولوشن لازم است مثلا برای تصویری با قطر 100 اینچ یا 2.5 متر فاصله بیننده تا صفحه نمایش در این رزولوشن بین 4 تا 6 متر باشد. فواصل بیشتر از این باعث می شود مقداری از کیفیت تصویر را از دست بدهید.  

در این رزولوشن نسبت طول به عرض تصویر 16 به 9 است. به این نسبت Aspect Ratio نیز می گویند. دانستن این نسبت به شما در محاسبه ابعاد تصویر تشکیل شده روی پرده کمک می کند. 

تکنولوژی تولید تصویر در این پروژکتور از نوع DLP است. DLP یکی از تکنولوژی های رایج تولید تصویر در پروژکتورهاست. 
روشنائی تصویر یا Brightness 
روشنائی تصویر در ویدئو پروژکتورها با واحدی به نام Lumens شناخته می شود. هر چه این مقدار بیشتر باشد پروژکتور نورانیت بیشتری دارد و قوی تر است. این پروژکتور دارای شدت نورانیت 3000 Lumens است که مقداری متوسط در بین پروژکتورها به شمار می آید. با این شدت نورانیت می توانید تصاویر بزرگی تولید کنید. هر چه محیط نمایش تاریک تر باشد تصویر بزرگتری می توانید تولید کنید. نور محیط تاثیر بدی روی تصویر پروژکتور دارد و در محیط های با نور زیاد باید تصویر را کوچکتر کرد تا تصویر به اندازه کافی درخشان به نظر آید. پروژکتورهایی که مخصوص سینمای خانگی ساخته می شوند و عموما بسیار گران هستند معمولا شدت نورانیت کمی دارند. علت این امر این است که شدت نورانیت بالا کنتراست تصویر و سطح تاریکی یا Black Level تصویر را کاهش می دهد. در مورد این 2 کمیت در ادامه صحبت خواهیم کرد. در ابتدای این متن عنوان شد که این پروژکتور یک دستگاه حرفه ای نمایش فیلم نیست. و قطعا چنین است. زیرا دستگاه های حرفه ای نمایش فیلم عموما شدت نورانیت کم و کنتراست بسیار بالائی دارند. در دستگاه های نمایش حرفه ای فیلم فرض می شود پروژکتور در محیطی کاملا تاریک استفاده می شود بنابراین شدت روشنائی فاکتور چندان تائین کننده ای نیست. این پروژکتور در عین حال که می تواند برای سینمای خانگی مورد استفاده قرار گیرد بواسطه شدت روشنائی خوبی که دارد برای استفاده در مکانهائی که نور محیطی نیز وجود دارد مثل رستوران ها یا کافی شاپ ها به خوبی مورد استفاده قرار گیرد.
همچنین در منزل نیز می توان در مهمانی ها که نور محیط چندان قابل کنترل نیست نیز به خوبی تجربه سنمای خانگی را فراهم آورد. 
البته لازم به ذکر است که در تنظیمات پروژکتور می توان برای تماشای فیلم حالت سینمائی را انتخاب کرد. در این حالت شدت روشنائی تا 1200 Lumens کاهش می یابد و کنتراست تصویر و سطح تاریکی تصویر بهبود می یابد. و هنگامیکه به شدت بیشتر ااشد می توان دیگر حالت های تصویر را انتخاب کرد. کیفیت تصویر این پروژکتور در حالت سینمائی بسیار خوب ارزیابی شده است. این پروژکتور یکی از ارزان ترین پروژکتورهای FULL HD موجود در بازار است با این حال در حالت سینمائی کیفیت بسیار خوبی از خود به نمایش می گذارد. 
کنتراست تصویر 
کنتراست تصویر بیان کننده نسبت بین پرنورترین نقطه تصویر به کم نورترین نقطه است. هر چه این اختلاف بیشتر باشد به این معنی است که پروژکتور هم زمان می تواند تصاویری با اختلاف شدت نورانیت بالائی تولید کند. هر چه کنتراست بهتر باشد یا به عبارتی عدد بالاتری داشته باشد تصویر زیباتر و واقعی تر به نظر می رسد. به تصاویر زیر دقت کنید.


تصویر سمت راست کنتراست بالاتری دارد و زیباتر به نظر می آید. پروژکتورهایی که مخصوص نمایش فیلم ساخته می شوند معمولا نسبت کنتراست بسیار بالائی دارند. پروژکتورهای با نسبت کنتراست یک میلیون به یک نیز ساخته شده است. نسبت کنتراست تصویر در این دستگاه 23000 به 1 است که عددی متوسط مایل به کم است. با این حال در تست هائی که روی این پروژکتور انجام شده است کیفیت تصویر به نسبت قیمت پروژکتور بسیار خوب ارزیابی شده است و تصاویری با رنگ و کنتراست بالا دیده می شود. 
همانطور که پیشتر اشاره شد برای بهبود کیفیت تصویر هنگام نمایش فیلم در اتاق تاریک می تواند از حالت سینمائی استفاده کنید. 
زوم اپتیکال 
زوم اپتیکال این دستگاه 1.1 برابر است و می توانید توسط تغییر آن تصویر را بزرگ و کوچک کنید. نسبت بزرگنمائی یا Throw Ratio در این دستگاه بین 1.48 تا 1.62 است. اما نسبت بزرگنمائی چیست؟ نسبت بزرگنمائی بیان کننده این است که در فاصله ای مشخص از پرده طول تصویر تشکیل شده روی پرده چه اندازه است. با استفاده از این نسبت می تواند محاسبه کنید که در فاصله ای مشخص از پرده پروژکتور تصویری با چه ابعاد تشکیل می دهد. 

نسبت بزرگنمائی حاصل تقسیم فاصله پروژکتور تا تصویر به طول تصویر تشکیل شده روی پرده است. مثلا در این پروژکتور در نسبت بزرگنمائی 1.48 اگر فاصله پروژکتور تا پرده 1.48 متر باشد طول تصویر ایجاد شده روی پرده 1 متر خواهد بود و چون نسبت طول به عرض تصویر در این پروژکتور 16 به 9 است عرض تصویر نیز 0.56 متر خواهد بود. 
عمر لامپ 
عمر لامپ این دستگاه در حالت استاندارد 5000 ساعت است که عدد بسیار خوبی به حساب می آید. می تواند در تنظیمات پروژکتور حالن Eco یا اقتصادی را انتخاب کنید. در این حالت عمر لامپ افزایش می یابد و به 8000 ساعت می رسد. البته در حالت اقتصادی شدت نورانیت تصویر اندکی کاهش می یابد. 
پخش فیلم های 3 بعدی 
این پروژکتور قابلیت نمایش فیلم های 3 بعدی را دارد و برای دیدن 3 بعدی باید از عینک های مخصوص استفاده کنید. این عینک ها باید جداگانه تهیه شوند و به همراه دستگاه عرضه نمی شوند. 
درگاه های ارتباطی 
این پروژکتور مجهز به 2 درگاه HDMI است که یکی از این درگاه ها استاندارد MHL را نیز پشتیبانی می کند. به این معنی که می توان دستگاه هایی نظیر موبایل و تبلت را مستقیما از طریق این درگاه به پروژکتور متصل کرد. 

این پروژکتور همچنین دارای بلندگوی داخلی با قدرت 10 وات است. پروژکتورها معمولا دارای بلندگوی ضعیفی هستند .اما این پروژکتور در این زمینه نیز خوب عمل کرده است. 
نتیجه گیری نهایئ
این پروژکتور یکی از ارزان ترین پروژکتورهای با کیفیت FULL HD در بازار جهانی است. تصاویر این پروژکتور روشن دارای اشباع رنگی بالا و با رنگ هائی طبیعی است. حالت سینمائی این پروژکتور نیز بسیار خوب عمل می کند و توازن رنگ بالائی را به نمایش می گذارد. از این پروژکتور به خوبی برای بازی های کامپیوتری و سینمای خانگی با قیمتی کم می توان استفاده کرد. 

 
مشخصات فنی
مدل OPTOMA HD142X
رزولوشن(FHD(1920X1080
تکنولوژی نمایشDLP
روشنائی3000 Lumens
نسبت کنتراست23000:1
ضریب بزرگنمائی ( زوم )1.1 برابر
ضریب منظری16:9
نسبت بزرگنمائی( Throw ratio)1.48-1.62
عمر لامپ5000/6000/8000 ساعت در حالت های Normal/Eco/Dynamic
تنظیم Keystoneعمودی 40+/- درجه
خارج محور بودن تصویر (Projection Offset)116 درجه
نوع ارتباطHDMI , Audio Out . USB
ابعاد90X300X230 میلی متر
وزن2.5 کیلوگرم
لوازم جانبیریموت کنترل و باتری و راهنمای نصب و کابل برق
گارانتیمادایران

نوشتن نقد و نظر

پروژکتور OPTOMA HD142X

پروژکتوری با رزولوشن تصویر FULL HD یا 1920X1080 پیکسل و کنتراست متوسط مناسب جهت نمایش فیلم های رزولوشن بالا با شدت روشنائی 3000 Lumens و عمر لامپ بالا 

نوشتن نقد و نظر

 
نظظرات:(0)

تاکنون هیچ نقدی از طرف کاربران نوشته نشده.

30 محصول دیگر در این دسته بندی قرار دارد:

مقایسه 0

No products

To be determined Shipping
لطفا تماس بگیرید Total

Check out