فرش مجازی یا Interactive Floor

فرش مجازی یا Interactive Floor

فرش مجازی یا Interactive Floor  یکی از کاربردهای بسیار جالب ویدئو پروژکتورهاست. ویدئو پروژکتوری تصویر را روی زمین می تاباند و دوربین یا سنسوری این تصویر را دیده و پردازش می کند و اشخاص می توانند با قدم زدن روی این تصویر با آن تعامل داشته و جلوه های بصری بسیار زیبائی تولید کنند. حتی می توان بازی های کامپیوتری را اجرا کرد. مثلا بازی فوتبال. توپ واقعی در کار نیست ولی می توان به تصویر توپ روی زمین به طور مجازی ضربه زد و فوتبال بازی کرد. آنچه که گفته شد به طور خلاصه فرش مجازی را توضیح می دهد. یکی از قابلیت های ویدئو پروژکتورها که این روزها بسیار فراگیر شده و بسیار جالب و هیجان انگیز است.


یک سیستم فرش مجازی از بخش های زیر تشکیل شده است. 

۱. ویدئو پروژکتوری با شدت نور مناسب و رزولوشن کافی جهت نمایش محتویات دیجیتال
2. دوربین یا سنسور جهت کالیبره کرده تصویر و ایجاد تعامل با کاربر
3. کامپیوتری جهت تولید محتوی و پردازش تصویر 
4. نرم افزارهای تعاملی ویژه 

از کاربردهای این سیستم می توان به استفاده در مهد کودک ها و شهربازی ها و فروشگاه ها و مکان های تفریحی و نمایشگاهی نام برد. 

همچنین الزامی به تشکیل تصویر روی سطح زمین وجود ندارد.می توان تصویر را روی دیوار نیز تشکیل داد و از ویژگی های بسیار جالب این سیستم استفاده کرد. 
در مکان های بزرگ همچنین می توان با استفاده از چند ویدئو پروژکتور تصاویر و جلوه های بسیار ویژه ای تولید کرد. 


یکی از ویژگی های این سیستم قیمت مناسب آن است. در واقع همانطور که گفته شد فقط به یک ویدئو پروژکتور و یک دوربین مانند وب کم و یک کامپیوتر و یک نرم افزار احتیاج است. نصب و راه اندازی آن نیز کاری پیچیده نیست و با کمی آموزش کاربر می تواند از این سیستم استفاده نماید. 

Posted on 2017-11-05 مقالات 0 32

Leave a CommentLeave a Reply

You must be logged in to post a comment.

دسته‌بندی مقالات

آخرین نظرات

بدون نظر

جستجو اخبار

مقایسه 0
قبلی
بعدی

No products

To be determined Shipping
لطفا تماس بگیرید Total

Check out