پرده های نیمه شفاف Rear Projection Screen

پرده های نیمه شفاف Rear Projection Screen

ویدئو پروژکتورها ابزارهای بسیار جالبی هستند از این دیدگاه که تصویر روی هر سطحی قابل نمایش است. از سطوح تخت تا خمیده و از پرده های  سفید رنگ کدر تا پرده های نیمه شفاف. آنچه که از ویدئو پروژکتورها در ذهن تشکیل می شود تابش تصویر روی پرده یا دیواری سفید رنگ است که اشخاص تصویر تشکیل شده را از روبرو مشاهده می کنند. آنچه که به طور مثال در سینماها اتفاق می افتد. 
نوع دیگری از پرده های نمایش وجود دارند که نیمه شفاف هستند و در واقع تصویر را می توان از پشت آنها نیز دید. این پرده ها به Rear Projection Screen معروف اند. به شکل زیر توجه کنید. 


همانطور که در شکل فوق ملاحظه می کنید تصویر از پشت پرده نیز قابل مشاهده است. این تکنین نیز به Rear Projection معروف است. در نسل اول تلویزیون های بعد از CRT از این روش برای ایجاد تصویر استفاده می شد. این ویژگی قابلیت ها و کاربردهای بسیار زیادی را برای این پرده های نمایش ایجاد می کند. این صفحات نیمه شفاف را می توان روی شیشه چشباند و هر ویترین شیشه ای را تبدیل به نمایشکری بسیار بزرگ کرد. در واقع لازم نیست ویدئو پروژکتور خارج از فضای فروشگاه قرار گیرد و می تواند در داخل ویترین قرار داده شود و به این ترتیب می توان تصاویری بسیار بزرگ برای نمایش و تبلیغات ایجاد کرد.
شکل زیر نمائی از این پرده های نیمه شفاف را نشان می دهد. 


همانطور که اشاره شد یکی از کاربردهای این نوع پرده های نمایش تبدیل ویترین فروشگاه ها به نمایشگرهای بزرگ است. همچنین می توان این پرده ها را روی صفحات شفاف مانند پلکسی گلس چسباند و در هر مکانی آنها را نصب کرد. شکل زیر نمائی از یک فروشگاه را نشان می دهد که با استفاده از این نوع پرده ها جلوه ای بسیار زیبا ایجاد نموده است. 


از دیگر قابلیت های این نوع پرده نمایش ساخت تلویزیون های بسیار بزرگ با استفاده از ویدئو پروژکتورهای Short Throw  است. به شکل زیر توجه کنید. 


در حال حاظر این پرده ها موجود بوده و جهت خرید می توانید با ما تماس بگیرید. 
Posted on 2017-10-31 مقالات 0 47

Leave a CommentLeave a Reply

You must be logged in to post a comment.

دسته‌بندی مقالات

آخرین نظرات

بدون نظر

جستجو اخبار

مقایسه 0
قبلی
بعدی

No products

To be determined Shipping
لطفا تماس بگیرید Total

Check out